DOLAR

$%

EURO

%

GRAM ALTIN

%

ÇEYREK ALTIN

%

BİST100

%

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

a

ASKIDA PASTA PROJESİ MİNİKLERİN DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLUYOR

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Yetimler Komisyonu, Komisyona Kayıtlı 9-14 Yaş Aralığındaki “Bizim Çocuklarımız”ın Doğum Günlerini Askıda Pasta Uygulaması İle Kutluyor.

Gönül Elleri Çarşısı Tarafından Gönüllülerin Desteğiyle Hayata Geçirilen “Askıda Pasta Projesi”, 40 Yetim Çocuğun Yüzünü Güldürdü.

Yardımlaşma ve Dayanışmanın Örnekleri Arasında Yer Alan Askıda Ekmek, Askıda Kıyafet, Askıda Kitap ve Askıda Yemek Uygulamalarının Ardından Tuzla’da Askıda Pasta Projesi Hayata Geçti. ‘Askıda Pasta Projesi’ Sayesinde Birçok Yetim Çocuğa Ulaşıldı.

Gönül Elleri Çarşısı Kadın Kent Gönüllüsü Aslı Gök, Yaklaşık 3 Yıl Önce İhtiyaç Sahibi Bir Çocuğun Doğum Günü İçin Hazırladığı Pastanın Onun Çok Sevindirmesi Üzerine Projeyi Tuzla’da ki İhtiyaç Sahibi Çocuklar İçin Hayata Geçirmeye Karar Verdiklerini Söyledi. Gök, Yaş Pastaları Evde Yaptığını, Amaçlarının Daha Çok Çocuğu Mutlu Etmek Olduğunu Dile Getirdi.

“HEDEFİMİZ HERKESİN İYİLİK PEŞİNDE KOŞMASIDIR”

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Kadın Kent Gönüllüsü Dr. Fatma Yazıcı Da Çarşı Olarak Başkaları İçin Hayalleri Olanlara Kapılarını Açık Tuttuklarını İfade Etti.

Projeye Bir Yıl Önce Başladıklarını ve Bugüne Kadar 40 Çocuğun Yüzünü Güldürdüklerini Dile Getiren Yazıcı, Şunları Anlattı:

“Her Ay 4-5 Yetim Çocuğumuza, Bu Şekilde Gönüllülerimizin Emeğiyle Doğum Günü Partisi Yapıyoruz. Partide Masada Görülen Her Şey Bağışla Yapılıyor. Onların Gözlerindeki Işığı Gördüğümüzde Biz de Çok Heyecanlandık. Hedefimiz Herkesin İyilik Peşinde Koşmasıdır. Tuzlalı Kadınlar Bizi Yalnız Bırakmıyor. Sokak Gönüllüleri İle İlçede 4 Bine Aşkın Gönüllümüz Var. Şu An Sadece Yetim Çocuklarımız Doğum Günü Organizasyonu İçinde Ama Diğer Engelli Çocuklarımızı da Projeye Dahil Etmek İstiyoruz. Projemiz Büyüdükçe Tüm Çocuklarımıza Ulaşacağız İnşallah.” Dedi.

SÜRPRİZ PARTİ MUTLU ETTİ

Sevdiği Çizgi Film Kahramanları İle Süslenen Pastalarla Doğum Günü Kutlanan 5 Yaşındaki Mesut Bulut Özsaraç İse “Çok Mutluyum. Pastamı Beğendim.” Dedi.

Anne Filiz Özsaraç da Eşi Mesut Özsaraç’ın 2014 Yılında İş Kazasında Hayatını Kaybettiğini, İki Çocuğuyla Yaşam Mücadelesi Verdiğini Anlattı.

Mesut Bulut’un Sürprizleri Seven Bir Çocuk Olduğunu İfade Eden Özsaraç, Şöyle Konuştu:

“Doğum Gününde Çok Güzel Sürpriz Oldu. Gönüllü Hizmet Veren Yetimler Komisyonu ve Belediye Hep Benim İçimden Geçeni veya Düşündüğümü Benden Önce Gerçekleştiriyorlar. Mesut 2,5 Yaşında da Hep Okumayı Seven Bir Çocuktu. Kreşe Gitmek İstediğini Söylüyordu. O Dönemde de Beni Arayarak Kreş Projesi Olduğunu ve Bulut’u Göndermek İsteyip İstemediğimi Sordular. O Zaman da Çok Mutlu Olmuştum. Çok Zor Bir Anda Ellerini Uzattılar. Bu Doğum Günü Kutlaması da Çocuklarımın Yüzünü Güldürdü. Onların Yaptığı Sürpriz Bulut ve Benim İçin de Çok Güzel Oldu. Çok Mutluyum ve Çok Teşekkür Ederim.” Dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

GURUR DUYUYORUZ

HIZLI YORUM YAP