DOLAR

32,9236$% 0.26

EURO

35,4174% 0.66

GRAM ALTIN

2.468,94%0,76

ÇEYREK ALTIN

4.035,00%-0,12

BİST100

10.767,85%-0,03

BİTCOİN

1947812฿%-6.93217

ETHEREUM

108323Ξ%-3.86131

a

BAKAN AKAR’DAN SON DAKİKA OPERASYON AÇIKLAMASI

Milli Savunma Bakanı Akar, “Kesinlikle Abd ve Koalisyon Askerinin Vurulması Söz Konusu Değil. Zaten Karargahlarımızla Abd’liler Arasında Gerekli Koordinasyon Yapılıyor.” Dedi.

İlli Savunma Bakanı Akar, Beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz İle Gece Şanlıurfa’ya Geldi.

Şanlıurfa Gap Havalimanı’ndan Sınır Hattı Yakınındaki Kara Kuvvetleri Komutanlığı İleri Müşterek Harekat Merkezi’ne Geçen Akar ve Tsk Komuta Kademesi, Harekata Katılan Birliklerin Komutanlarıyla Toplantı Yaptı.

Barış Pınarı Harekatı’nda Gelinen Son Durumu Bir Kez de Sahada İnceleyen Akar ve Komutanlar, Talimatlar Verdi. Akar Ve Tsk Komuta Kademesinin Harekat Merkezi’ndeki Yoğun Mesaisi Sabahın İlk Işıklarına Kadar Devam Etti.

Barış Pınarı Harekatı’nda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Önemli Bir Mücadele Verdiğini İfade Eden Akar, “Vatanımız ve Milletimiz İçin Bir Kez Daha Başaracağız.” Dedi.

“ABD’NİN GÖZLEM NOKTASINA İSE HERHANGİ BİR ATIŞ SÖZ KONUSU DEĞİL”

Akar, Harekat Merkezi’nden Çıkışında AA Muhabirinin “ABD’nin Gözlem Noktasına Atış Yapıldığı” Yönünde Ortaya Atılan İddiaları Sorması Üzerine Şunları Kaydetti:

“ABD Gözlem Noktasının Yaklaşık 1000 Metre Güney Batısındaki Tepelerden Suruç’un Güneyindeki Sınır Karakollarımıza Doçka ve Havan Tacizleri Yapıldı. Meşru Müdafaa Kapsamında Karşılık Verilerek Atışların Yapıldığı Terör Mevzileri Ateş Altına Alındı.

ABD’nin Gözlem Noktasına İse Herhangi Bir Atış Söz Konusu Değildir. Atış Öncesinde de ABD Üssüne Yönelik Zarar Verilmemesi İçin Her Türlü Tedbir Alınmıştır. ABD Tarafından Konunun Tarafımıza İletilmesi Sonucu Tedbiren Ateşler Kesilmiştir.

Kesinlikle ABD ve Koalisyon Askerinin Vurulması Söz Konusu Değildir. Zaten Karargahlarımızla ABD’liler Arasında Gerekli Koordinasyon Yapılmaktadır.”

ETKİSİZ HALE GETİRİLEN TERÖRİST SAYISI 415

Öte Yandan Milli Savunma Bakanlığı, Terör Örgütü PKK/PYD-YPG Mevzilerinin Karadan ve Havadan Vurulduğu Harekatta Etkisiz Hale Getirilen Terörist Sayısının 415’e Ulaştığını Açıkladı.

Barış Pınarı Harekatı, Türkiye’nin Uluslararası Hukuktan Kaynaklanan Hakları, BMGK’nin Terörle Mücadeleye Yönelik Kararları İle BM Sözleşmesinin 51’inci Maddesinde Yer Alan “Meşru Müdafaa Hakkı” Çerçevesinde Yapılıyor. Önceki Harekatlarda Olduğu Gibi Barış Pınarı Harekatı da Suriye’nin Toprak Bütünlüğüne Saygılı Olarak İcra Ediliyor.

Planlama ve İcrasında Sadece Teröristlerle Bunlara Ait Barınak, Sığınak, Mevzii, Silah, Araç ve Gereçlerin Hedef Alındığı Harekatta, Sivil/Masum Kişilerin ve Harekat Bölgesindeki Tarihi, Kültürel, Dini Yapılar, Altyapı Tesisleri İle Bölgede Bulunması Muhtemel Dost/Müttefik Ülke Unsurlarının ve Çevrenin Zarar Görmemesi İçin Her Türlü Dikkat ve Hassasiyet Gösteriliyor.

Barış Pınarı Harekatı İle Sadece Sınırların ve Milletin Güvenliğine Değil, Aynı Zamanda Bölgede Yaşayan Kürtler, Araplar, Asuriler, Hristiyanlar, Aramiler ve Yezidiler, Keldaniler Gibi Diğer Dini ve Etnik Grupların da Güvenliğine Çok Büyük Önem Atfediliyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

BİR KÖY DAHA TERÖRİSTLERDEN KURTARILDI

HIZLI YORUM YAP