DOLAR

$%

EURO

%

GRAM ALTIN

%

ÇEYREK ALTIN

%

BİST100

%

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

a
  • Selam Tuzla
  • GENEL
  • BAŞKAN YAZICI, “TEKNOLOJİ’NİN SERÜVENİ SERGİSİ”Nİ TEKNOFEST İSTANBUL’DA SERGİLEDİ

BAŞKAN YAZICI, “TEKNOLOJİ’NİN SERÜVENİ SERGİSİ”Nİ TEKNOFEST İSTANBUL’DA SERGİLEDİ

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, Teknoloji Üreten Bir Türkiye Hedefiyle İstanbul Yeni Havalimanında Başladı. 20-23 Eylül Tarihleri Arasında Düzenlenen TEKNOFEST İstanbul’da 14 Farklı Kategoride Teknoloji Yarışmaları, World Drone Cup, Hackistanbul Siber Güvenlik Yarışması, Geleceği Şekillendirecek Teknolojik Girişimlerin Görücüye Çıkacağı Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi, Redbull’un Yer Aldığı Dünyanın En Heyecan Verici Yarışı, Nefes Kesen Jet Uçak, Helikopter ve Akrobasi Gösterileri, Konserler, Dikey Rüzgar Tüneli, Planetaryum ve Paraşüt Atlayışları, Hava Araçları Sergisi Ve Simülasyon Uygulamaları Yer Alıyor. Tuzla Belediyesi, Festival Süresince Her Sabah 08.30’da Tuzla Belediyesi Önünden Otobüs Kaldırarak Vatandaşların Ulaşımını Sağlıyor.

TUZLA BELEDİYESİ, TEKNOFEST İSTANBUL’A BİLİM MERKEZİ VE TEKNOLOJİ’NİN SERÜVENİ SERGİSİYLE KATILDI

Tuzla Belediyesi, TEKNOFEST İstanbul’da Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın Kişisel “Teknolojinin Serüveni Sergisi” İle Tuzla Belediyesi Bilim Merkezi’nin Deney Aletleri Sergilendi. Tuzla Belediyesi’nin Standında Tuzla Belediyesi Bilim Merkezi’nin 10 Farklı Deney Seti, Robot, Astronot, Roket Maketi ve Görseller, Tuzla Belediyesi Oruç Reis Robotu, Mayın Tarama Robotu ve Robotik Kol İle Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın Kişisel “Teknoloji’nin Serüveni Sergisi” Yer Aldı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, 1980’lerden Günümüze Kullandığı ve Teknoloji Tutkusu İle Sahip Olduğu Bilgisayarlar, Cep Telefonları, Televizyonlar, Radyolar, Hesap Makinaları, Ses ve Görüntü Cihazları, Dijital Saatler, Oyun Konsolları ve Dijital Santranca Kadar Birçok Teknolojik Cihazı Bu Kez TEKNOFEST İstanbul’da Sergiledi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Milli Teknoloji Hamlesi’ne Katılan Teknoloji Tutkunlarına Teknolojinin Geçmişten Günümüze Gelişimini Yıllar ve Dönemler Halinde Hem Sergiledi Hem de Soruları Yanıtladı.

BİLİM VE TEKNOLOJİYLE İLERLEYEMEZSEK TAM ANLAMIYLA BAĞIMSIZ OLAMAYIZ

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, TEKNOFEST İstanbul’a Katılmanın Mutluluk ve Gurur Verici Olduğunu Söyledi. Başkan Yazıcı, “Teknolojiye Olan Merakım, Çok Eski Yıllardan 24 kb.’lık Dijital Bilgisayarla Başlayan Bir Serüvendi. Gençlerimize Bilim ve Teknolojiyi Tanıtmak İçin Türkiye Temel Bilimler Araştırma Vakfı İle Birlikte Bir Stant Kurduk. Bu Standımızın İçinde Uzay Havacılık ve Özellikle de Sanayimizi İlgilendiren Birçok Teknolojik Ürünün Prototip Aşamalarını Ortaya Koymak Üzere Eski Teknolojilerin de Serüvenini Ortaya Koyan Çok Cihazlarımız Var. Ne Olursa Olsun Bilim ve Teknolojide İlerleyemezsek Bir Ülkenin Bağımsızlığı Konusunda Gelişen Dünyada Tam Anlamıyla Bağımsız Olamayız” Dedi.

TEKNOFEST İSTANBUL, ÜLKEMİZİN GELECEĞİ İÇİN ÖNEM TAŞIYOR

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, TEKNOFEST İstanbul’un Türkiye’nin Geleceğine İvme Kazandıracağını Vurguladı. Başkan Yazıcı, “TEKNOFEST İstanbul, Türkiye’de İlk Kez Yapılıyor Ama Buradaki Gelişmelerle Beraber Birçok Sanayi Kuruluşunu da İlgilendiren ve Geleceğimize Umutla Bakmamızı Sağlayacak Birçok Teknolojik Ürünün Kaynağı Olacaktır. Geçmiş Toplumlar, Ülkeler Bu Şekilde Gelişmiştir. Uzay ve Havacılıktaki Gelişmelerini Diğer Tüm Sanayi Sektörlerine Aktararak Ülkenin Geleceğine Umut ve Işık Yayıyorlar. TEKNOFEST İstanbul’un Ülkemizin Geleceğine İvme Kazandıracağına İnanıyorum” Şeklinde Konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

AK PARTİ ŞEHİT EŞİ, GAZİ VE AİLELERİNİN ANNELER GÜNÜ KUTLADI

HIZLI YORUM YAP