DOLAR

32,7488$% 1.46

EURO

35,0922% 0.45

GRAM ALTIN

2.456,09%2,73

ÇEYREK ALTIN

3.939,00%1,72

BİST100

10.471,32%0,76

BİTCOİN

2137358฿%-0.96384

ETHEREUM

110768Ξ%-1.10954

a

BAŞKAN YAZICI’DAN 5 KAT DEĞERLENEN YAYLA MAHALLESİ’NE SOSYAL TESİS VE METRO MÜJDESİ

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Yayla Mahallesi Halk Meclisi’nde Vatandaşlarla Buluştu. Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi Konferans Salonunda Düzenlenen Toplantıya Belediye Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürleri İle Birlikte Katılan Başkan Yazıcı, Mahalle Özelinde Başta Planlama Olmak Üzere Tüm Hizmetler Hakkında Detaylı Bilgi Verip Vatandaşların Sorularını Yanıtladı.

YAYLA MAHALLESİ 2009’DAN BUGÜNE 5 KAT DEĞER KAZANDI

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Yayla Mahallesi’nde 40 Yıla Yakındır Devam Eden İmar Sorunlarını Çözdüklerini, Mahalledeki Yeni Planlamanın Bölgenin Değerini 8 Yılda 5 Kat Arttırdığını Söyledi. Mahallenin Doğal Güzelliğini Bozmadan Gelişimini Sağladıklarını Vurgulayan Başkan Yazıcı, “Eskiden Uygulama Yapılamayan Yerler, Planlamalarımız İle 2009’dan Bugüne 5 Kat Değer Kazandı” Dedi.

Başkan Yazıcı, Açıklamasında Şu İfadeleri Kullandı: “Biz Yapacağımız Her İşi Sizlerle Beraber İstişare Ederek, Sizin İsteğiniz Doğrultusunda Yapıyoruz. Bir Yerin Kıymetli Oluşu Orada Yaşamın Kalitesine Bağlıdır. Spor, Yeşil Alan, Eğitim, Sağlık, Ulaşım Problemleri Düzenli Çözülmüş, Binaların Yerleşimi ve Nüfus Oranı da Sık Yerleşim Şeklinde Olmayan Alanlar Oluşturmak Belediyeler Açısından Önemli. Biz de E-5 Altında Bu Güzelliğini Bozmadan Gelişimini Sağlamaya Çalışıyoruz. En Büyük Sorunumuz Planda Tarla Olarak Gözüken, Uygulaması Yapılmamış Olan Yerlerden Birisi de Yayla Mahallesi’ydi. Bunları Düzeltmek İçin Çalışmalar Yaptık. 40 Yıla Yakın Süredir Devam Eden Çok Problemli Bir Meseleyi Çözdük. Bir Tarla İçinde Hissedarların Oluşturmuş Olduğu Yapılar Vardı. Bunları da Çözüp Buraların Emsalini Arttırdık. Uygulama Yapılan Bölgeler 5 Kat Değer Kazandı. Tuzla’nın Kendine Yeten Bir İlçe Olması, İnsanların Tuzla’ya Gelme Arzusunu Arttırdı.”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Yayla Mahallesi Doğandere Caddesi, 5 Evler Ve Piri Reis Caddesi’ndeki İmar Uygulamaları Hakkında Da Bilgi Verdi. E-5 Karayolu İle Demiryolu Arasındaki Bölgenin 1/1000’lik Planının Onay Aşamasında Olduğunu Belirten Başkan Yazıcı, Doğandere Caddesi Dere Koruma Bandındaki 1662 Parselde 2 Dönümlük Alanda Mahkeme Sürecinin Devam Ettiğini Açıkladı.

BAŞKAN YAZICI’DAN YAYLA MAHALLESİ VE TUZLA SAHİLİNE METRO MÜJDESİ

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Yapımı Devam Eden Metro İnşaatının Tuzla Belediyesi-Yayla Mahallesi-Tuzla Sahil Güzergahıyla Tuzla Sahiline Kadar Devam Edeceğini Müjdeledi. Başkan Yazıcı, “Kadıköy’de Başlayan Metro, Tuzla’ya Kadar Gelecek. Kaymakamlık ve Tuzla Belediyesi Arasındaki Alanda Metro İstasyonu, Üzerinde Park ve Yer Altında 5 Katlı, Asansörlü, 1077 Araç Kapasiteli Otopark İnşaatı Devam Ediyor. Metro, Ayrılıkçeşme’nin Ardından Tuzla Belediyesi Durağında Marmaray İle Buluşuyor. Bu Buluşma, Tuzla İçin Bir Ayrıcalık. Metro, Tuzla Belediyesi Durağından Yayla Mahallesi ve Tuzla Sahil İstasyonları İle Sahile Kadar İnecek. Metronun Tuzla’ya Kadar Gelmesi Bizim İçin Büyük Bir Kazanım Oldu” Diye Konuştu.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Aynı Güzergahta Yapımı Planlanan Havaray Hattından İse Yüksek Maliyet Nedeniyle Vazgeçildiğini Söyledi. Başkan Yazıcı, “Tuzla Belediyesi’nden Tuzla Sahiline 4,5 km.lik Havaray Yerine 3 km. Uzunluğunda Metro Yapılacak. İBB’ye Teklif Ettik, Onaylandı ve Projesi Hazırlanıyor” Dedi.

YAYLA MAHALLESİ MUHTARLIK VE KÜLTÜR MERKEZİ İNŞAATI DEVAM EDİYOR

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Yayla Mahallesi Muhtarlığı ve Kültür Merkezi İnşaatına Devam Ettiklerini, Mevcut Muhtarlık Binası Yerinde SGK Hizmet Binası Yapılacağını Açıkladı. Başkan Yazıcı, “Yayla Mahallesi Muhtarlık ve Kültür Merkezinin İnşaatı Devam Ediyor. Bittiğinde Muhtarlık Binası ve Kültürel Faaliyetlerin Yapılacağı Bir Bina Olacak. Sosyal Güvenlik Kurumu, Yayla Mahallesi’nde Bizden Bir Bina Yeri İstedi. SGK, Mevcut Muhtarlığın Olduğu Yerde Bina Yapıp Yayla Mahallesi’nde Kendi Binasında Hizmet Vermeye Devam Edecek. Tuzla’mız İçin Hem Ticari Hem Faaliyet Açısından Büyük Bir Katma Değer Sağlayacak” Dedi.

HER KONUYLA, HER DERTLE İLGİLENDİK

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Hizmetlerinin Yerel Yönetimler İle Sınırlı Olmadığını, Tüm Kamu Hizmetlerine Katkı Sağladıklarını Şu Sözlerle Dile Getirdi: “Tuzla’da “Bu Benim İşim Değil” Demeden Her Şeyle İlgilendik. Sayın Cumhurbaşkanımızın İfadesiyle 365 Gün, 24 Saat Esasıyla Halka Vekaleten ve Bu İşin Hizmetkarı Olarak Bu Hizmeti Yapıyoruz. Tuzla’da Vatandaşımızın Lehine Olan Her Konuda “Görevimiz Değil”, “Bu Bizi İlgilendirmez” Demedik, Her Konuyla, Her Dertle İlgilendik. Halk Meclisleri, Halk Günleri, Hemşehri Dernekleri Platformu, Kent Konseyi, Siyasi Partiler ve Sivil Toplum Kuruluşlarıyla Kurduğumuz Bilgi Akışıyla Daha İyi Şeyler Yapabilmek İçin Uğraştık. Toplumumuzun İçinde Hiç Kimseyi Birbirinden Ayırmadık, Birlik ve Beraberliğimizi Güçlendirecek Birçok İş Yaptık, Bunları da Gururla Söylüyorum. Belki de Geleceğe Dair Yapılacak En Büyük Yatırımlar Bunlardır. Birlik ve Beraberlik İçerisinde Tuzlamız’da Daha Güzel, Barışçıl, Kaliteli ve Her Şeye Sahip Bir Yaşam Oluşturmaya Çalıştık”

Tuzla Belediyesi’nin Mahallede Başta Hatboyu Caddesi Altgeçit ve Yol Çalışması, Dikey Bahçe Uygulaması Olmak Üzere Altyapı, Üst Yapı, Eğitim, Sosyal ve Kültürel Hizmetlerini Sayısal Verileri İle Birlikte Paylaşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Şinasi Dural Caddesi’nde Yayla ve Evliya Çelebi Mahallesi Sınırında Bir Sosyal Tesisi Daha Hizmete Açacaklarını Belirtti.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Toplantıya Katılan Vatandaşların Mahalle ve İlçeyle İlgili Sorularını da Yanıtladı.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TUZLA BELEDİYESİ GENÇLİK MERKEZİ, İLK MÜZİKALİNDE “LÜKÜS HAYAT’I SAHNELEDİ

HIZLI YORUM YAP