DOLAR

$%

EURO

%

GRAM ALTIN

%

ÇEYREK ALTIN

%

BİST100

%

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

a

BİNALİ YILDIRIM, “TUZLA’DA ŞADİ YAZICI’YA OY VERİN, BÜYÜKŞEHİRDE’DE BENİ UNUTMAYIN”

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, “Tavşantepe’den Metro Tuzla’ya Gelecek. Tuzla’da Metroyla Tanışmış Olacak, Hayırlı Uğurlu Olsun. Böylece Pendik Tavşantepe’ye 12 Dakikada Gideceksiniz” Dedi.

Yıldırım, Seçim Çalışmaları Kapsamında Tuzla’da Çeşitli Temaslarda Bulundu. Yıldırım Öncelikle AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı Ardından da MHP Tuzla İlçe Başkanlığı Ziyaretlerini Basına Kapalı Olarak Gerçekleştirdi.

Daha Sonra Mimar Sinan Mahallesi Seçim İrtibat Bürosu’na Gelen Yıldırım, İlçe Teşkilatı ve Vatandaşlar Tarafından İlgiyle Karşılandı. Yıldırım’a AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, MHP Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer, Tuzla Belediye Başkanı ve AK Parti Tuzla Belediye Başkan Adayı Dr.Şadi Yazıcı da Eşlik Etti.

Kendisine Sevgi Gösterisinde Bulunan Vatandaşlarla Fotoğraf Çektiren Yıldırım, Karanfil Dağıttı.

Ardından Şifa Park Alışveriş Merkezi’nin Önünde Halka Hitap Eden Yıldırım, Tuzla’nın Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u Fethederken Otağını Kurduğu Yer Olduğunu Hatırlatarak, Tuzla’nın Eski İstanbul’la Yeni İstanbul’u Bir Araya Getiren Güzel Bir İlçe Olduğunu Vurguladı.

Tuzla’nın Aynı Zamanda Bir Denizcilik Bölgesi Olduğuna İşaret Eden Yıldırım, Bütün Tersanelerin, Denizleri Süsleyen Güzel Gemilerin Burada İnşa Edildiğini ve Buradan Dünyanın Her Yerine Gönderildiğini Belirtti.

Yıldırım, İlçenin Son 15 Yılda AK Parti Belediyeciliğiyle Güzel Hizmetlere Sahip Olduğunu İfade Ederek, İlçede Emeği Geçen Eski Dönem Belediye Başkanları İdris Güllüce ve Mehmet Demirci’den Sonra 10 Yıldır Tuzla Belediye Başkanlığı Yapan Şadi Yazıcı’ya Teşekkür Etti.

Yıldırım, “Şimdi Tuzla İçin Yeni Bir Dönem. Yeni Heyecanın, Hizmetlerin Başlayacağı Bir Dönemin Arefesindeyiz. Tuzla, Mimar Sinan, Şifa. 25 Gün Var, 25 Gün… Hazır Mısınız? Yeni Bir Destan Yazacak Mısınız? Tuzla’da Ay Yıldızlı Bayrağı En Yükseğe Çıkaracak Mıyız? Şadi Yazıcı’yı Tuzla’nın Yeni Dönem de Belediye Başkanı Yapıyor Muyuz?” Şeklinde Seslendiği Vatandaşlardan ‘Evet’ Cevabını Aldı. Yıldırım, Yazıcı’ya Oy Verilirken, Kendisinin de Unutulmamasını İstedi.

”TUZLA’YA GIDA ÜSSÜ KURULACAK”

Tuzla’yla İlgili Projelerini Aktaran Yıldırım, İlçeye Çok Büyük ve Muazzam Bir Gıda Üssü Kuracaklarını Belirterek, “Artık İstanbul’un Sebzesi, Meyvesi, Eti, Bakliyatı, Balığı Her Türlü Deniz Ürünleri Buradan Dağılacak. Böylece Hale Gelen Araçlar Şehir İçine Girmeyecek. Buradan Dağıtım Yapılacak, Burada Üreticiler Olacak. Üretici Olan Yerde Fiyatta Öyle Bir Aşağı Bir Yukarı Gitmez. İstikrarlı ve Bol Bol Buradaki Hemşehrilerimiz Bu Gıda Üssünde Hem İş, Aş Sahibi Olacaklar Hem de Anadolu Yakası’nın Tamamının İhtiyacını Sağlayan Bir Merkez Olacak.” Diye Konuştu.

Yıldırım, Tuzla’da İleri Teknoloji Merkezi Kuracaklarını da Dile Getirerek, “Yani Biyoteknoloji. Bugün 25 Katrilyon Lira Para Ödüyoruz İlaç İçin. Yılda 25 Katrilyon Çok Büyük Para. Yani İstanbul’un Bir Yıllık Belediye Bütçesinden Daha Fazla. O Halde, Bu Parayla Neyi Ödüyoruz. Bunun 20 Katrilyonunu Yurt Dışına Ödüyoruz. Paralarımız Dışarı Gidiyor. Tuzla’ya Kuracağımız Biyoteknoloji Üssüyle Beraber Artık İlacımız, Aşımız Burada Yapılacak. Burada 160 Şirket İmalat Yapacak, Araştırma Geliştirme Yapacak ve 20 Bin Kardeşimiz Burada İş Sahibi Olacak. Gençlerimiz, Özellikle Araştırma Geliştirme Faaliyetlerinde, Çalışmalarında Yer Alacaklar. Tuzla Bir Cazibe Merkezi Olmaya Devam Edeceksin.” Değerlendirmesini Yaptı.

“TUZLA ULAŞIMDA KAVŞAK NOKTASI HALİNE GELİYOR”

Binali Yıldırım, Toplu Ulaşımda Tuzla’yı da Unutmadıklarını Belirterek, “Tavşantepe’den Metro Tuzla’ya Gelecek. Tuzla da Metroyla Tanışmış Olacak, Hayırlı Uğurlu Olsun. Böylece Pendik Tavşantepe’ye 12 Dakikada Gideceksiniz.” Dedi.

İstanbul’daki Üç Otogardan Bir Tanesini de Tuzla’ya Yaptıklarını Müjdeleyen Yıldırım, Otobüs Terminalini Orhanlı Gişelerinin Yakınındaki Bir Alana Kuracaklarını Anlattı.

Yıldırım, Gebze-Halkalı Banliyö Trenlerinin İse Yeniden Yapıldığını Anımsatarak, “Çalışmalar Tamamlandı, Yakın Zamanda Bu Hattı da Açıyoruz. Tuzla’dan Halkalı’ya Kadar Hiç İnmeden Rahat Rahat Üsküdar’da Denizin Altından Marmaray’dan Geçerek Gideceksiniz. Hayırlı, Uğurlu Olsun. Tuzla Ulaşımda Kavşak Noktası Haline Geliyor.” İfadesini Kullandı.

Tuzla Tersanesinin Yakınındaki Kamil Abdüş Gölü’nün de Belediye Başkanı Yazıcı Tarafından Mesire Alanı Haline Getirildiğini Aktaran Yıldırım, Hayırsızada’nın İse Artık Tuzla’nın ve Halkın Adası Olacağını Söyledi.

Yıldırım, Alevisi, Sünnisi, Kürdü ve Türküyle Kardeş Olduklarını Vurgulayarak, “Bizi Bölmek İsteyenler, Bizim Kardeşliğimizi Bozmak İsteyenler Asıl Kalleştir. Onlara Fırsat Vermeyeceğiz. Birliğimizi, Dirliğimizi, Kardeşliğimizi Daim Edeceğiz. Bir Olacağız, İyi Olacağız, Diri Olacağız, Kardeş Olacağız, Birlikte Türkiye Olacağız. Ne Mutlu Türküm Diyene. Gün Artık Daha Çok Çalışma Günüdür. 25 Günü Gece Gündüz Demeden Hemşehrilerimizin Gönlüne Girerek İnşallah 31 Mart’ta Bir Kez Daha Bu Ülke İçin, Millet İçin Güzel Bir Güne Yeni Bir Döneme Hep Birlikte Başlayacağız.” Şeklinde Sözlerini Tamamladı.

Yıldırım Konuşmasının Ardından Vatandaşlara Atkı ve Çiçek Dağıttı.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

KÖROĞLU’NUN TORUNLARI TUZLA’YI SALLADI

HIZLI YORUM YAP