DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

ÇEYREK ALTIN

3.943,00%1,82

BİST100

10.471,32%0,76

BİTCOİN

2163617฿%0.4324

ETHEREUM

116371Ξ%3.90469

a

ÇILGIN TÜRKLER ALMANYA’YI 7-0 YENDİ

Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) “Türkiye Futbol Oynuyor” Projesi Kapsamında Destek Verdiği, Türkiye Bedensel Engelliler Sporfederasyonu (TBESF) Bünyesindeki Ampute Milli Takımı’nın Yer Aldığı Şampiyona, Riva’daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp Ve Eğitim Tesisleri’nde Gerçekleştiriliyor.

Açılış Seremonisine, EAFF Başkanı Mateusz Widłak, EAFF Genel Sekreteri Simon Baker, Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altınsoy Ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk’ün Yanı Sıra Uluslararası Paralimpik Komitesi (IPC) Üyesi Milli Paralimpik Okçu Gizem Girişmen De Katıldı.

Şampiyonada Yer Alan Ülkelerin Milli Takımları İle Müsabakaları Yönetecek Hakem Heyeti, Geçit Töreninin Ardından Sahada Yerlerini Aldı.

MİLLİ TAKIM GALİBİYETLE BAŞLADI 

Polonya’da 2015’te Avrupa Kupası Adıyla Düzenlenen Organizasyonu Finalde Ev Sahibi Ekibi 2-1 Mağlup Ederek Zirvede Tamamlayan Ve Son Şampiyon Unvanıyla Bu Yılki Turnuvada Yer Alan Türkiye, Açılış Maçında Karşılaştığı Almanya’yı 7-0 Yendi.

Müsabaka Yirmi Beşer Dakikalık İki Devre Üzerinden Oynanırken Ampute Milli Takımı, Rahmi Özcan, Fatih Şentürk, Serkan Dereli, Barış Telli (3) Ve Kemal Güleş’in Golleriyle Müsabakayı Rahat Bir Şekilde Kazandı.

A Grubu’nda Yer Alan Milliler, Şampiyonadaki İkinci Maçını 4 Ekim Çarşamba Günü Gürcistan’la Oynayacak.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri Cengiz Zülfikaroğlu, Ali Düşmez, İstanbul Vali Yardımcısı Osman Günaydın Ve Beşiktaş Futbol Takımı Yardımcı Antrenörü Mehmek Kulaksızoğlu Da Karşılaşmanın Bir Bölümünü Takip Etti.

 12 TAKIM MÜCADELE EDİYOR

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nda 12 Takım 3 Grupta Mücadele Ediyor. Turnuvada A Grubu’nda Türkiye, İspanya, Almanya, Gürcistan, B Grubu’nda Polonya, İtalya, Fransa, Belçika Ve C Grubu’nda İse Rusya, İngiltere, İrlanda Ve Yunanistan Bulunuyor.

Gruplarında İlk İki Sırayı Alacak Takımların Yanı Sıra En İyi İki Üçüncü Ekip De Üst Tura Yükselecek Ve Çeyrek Final Eşleşmeleri Belli Olacak.

Organizasyonda Grup Maçlarının Programı Şöyle

3 EKİM SALI

11.00 İspanya-Gürcistan

12.30 Polonya-Fransa

14.00 İtalya-Belçika

15.30 İngiltere-Yunanistan

17.00 Rusya-İrlanda

4 EKİM ÇARŞAMBA

10.30 İspanya-Almanya

12.00 Rusya-Yunanistan

13.30 İtalya-Fransa

15.00 Polonya-Belçika

16.30 İngiltere-İrlanda

18.00 Türkiye-Gürcistan

5 EKİM PERŞEMBE

10.30 Fransa-Belçika

12.00 İrlanda-Yunanistan

13.30 Almanya-Gürcistan

15.00 Polonya-İtalya

16.30 Rusya-İngiltere

18.00 Türkiye-İspanya

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TUZLASPOR ÜNLÜ VE BAŞARILI TEKNİK ADAMLA ANLAŞTI

HIZLI YORUM YAP