DOLAR

$%

EURO

%

GRAM ALTIN

%

ÇEYREK ALTIN

%

BİST100

%

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

a

DERYA BACACI YENİLENEN GENÇ VE GÜÇLÜ KADROSUYLA HEDEF BÜYÜTTÜ

AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları 5. Olağan Kongresine AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Av.Şeyma Döğücü, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve Eşi Dr. Fatma Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak ve İlçe Yönetimi, Gençlik Kolları Başkanı Hakan Yıldızcı, Önceki Dönem AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci, Tuzla Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Çabuk ve Serhan Kural, MHP Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Şahin, Tuzla Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Birim Müdürleri, Daha Önce Kadın Kolları Başkanlığı Yapan Yasemin Denktaş ve Münire Güçlü İle AK Parti’ye Gönül Vermiş Çok Sayıda Bayanlar Katıldılar.

Tuzla İdris Güllüce Kültür Merkezi’ndeki AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi Divan Heyetinin Seçiminin Ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın Okunmasıyla Başladı. Tuzla İlçe Kadın Kolları’nın Faaliyetleri Slayt Gösterisi İle Katılımcılara Tanıtıldı.

AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi’nin Açılış Konuşmasını Yapan Başkan Derya Bacacı, “Teşkilatımızın Çok Değerli Mensupları Hanımefendiler Beyefendiler, Tuzla İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kadın Kolları İlçe Kongremize Hoş Geldiniz. Değerli Dava Arkadaşlarım; AK Parti Hareketi “İç Politika” İle “Dış Politikayı” Büyük Bir Hassasiyet ve Ahenk İçerisinde Yürüten Harekettir. AK Parti Hareketi ; “Yerli ve Millidir.” AK Parti Hareketi Köklü Bir Tarihe Sahiptir. Tarihten Ders ve Güç Almaktadır. AK Parti Hareketi, Hiçbir Zaman Günü Birlikçi ve Kolaycı Politikalar Peşinde Koşmamıştır. Kendisine, Devletine ve Milletine Yakışan Hedefler Koymuştur. Bu Hedefler 2023, 2053 ve 2071’dir. Bu Hedefler Türk Milletinin Varoluş, Diriliş ve Şahlanış Hedefleridir. Gücünü “Tarihi ve Milli İradesinden Almaktadır” Dedi.

AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı, Kongrede Yaptığı Konuşmasında , “ AK Parti Hareketi; Yüksek Ülküsüyle Gerçek Manada “Hak ve Hukuka “ Milli İradeye” ve “ İlme” Dayalı Bir İdare İle Türk Milletini Yüceltme ve Geliştirme Hareketidir. Artık Herkes Bilmelidir Ki, Türk Milleti Asla Kendi Tarihine, Milli ve Mukaddes Değerlerine, Milli Kültür ve Medeniyetine, Kendi Ülkü ve Özlemlerine Ters Düşmeden “Gelişmek” ve “Çağdaşlaşmak” Yolundadır. Hedefi ; “Güçlü Türkiye’dir”. İşte Bu Kutlu Yolda Biz “Kadınlara” Düşen En Anlamlı Görev; Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Yükünü Hafifletmektir. Kadınlarımıza Gösterilen Saygı, Verilen Değer, Hak ve Sorumluluklar AK Partimizin Çağdaş ve Gelişmişlik Seviyesinin Göstergesidir” Dedi.

Başkan Derya Bacacı Konuşmasının Sonunda, “ Kadınlarımızın Merhameti, Nezaketi ve Sevgisi Siyasetin İçinde Olmalıdır. Kadınsız Siyaset Olmaz! Kadınsız Demokrasi Olmaz! Kadınsız Yönetim Olmaz! Kadınsız Başarıya Asla Ulaşılamaz! 2023 Hedeflerine Ulaşmak İçin Gece Gündüz Emek Veren Reisimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanı Olarak Hizmetlerine Devam Etmesi İçin Biz Buradayız ve Hazırız Diyor, Tuzla AK Parti Kadın Kolları Kongremizin Hayırlara Vesile Olmasını Diliyorum” Dedi.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi’nde Yaptığı Konuşmada, “ 8 Yıllık İlçe Başkanlığım ve 9 Yıllık Belediye Başkanlığım Döneminde Her Zaman Söylediğim Gibi Kadının Bulunduğu Yerde Gerek Siyasette Gerekse Bulunduğu Her İşte Farklı ve Güzel Geçiyor. Zaten Toplumun Gerçek Ana Unsuru Olarak Kadını da Erkeği de Yetiştiren Ana Olduğu İçin, Kadın Olduğu İçin Kadınsız Siyaset Olmazdı. AK Parti Hareketinin Büyümesiyle Birlikte Alınan Bütün Başarılarda Kadının İmzası Vardır. Bugün Kongresini Gerçekleştirdiğimiz Kadın Kollarımızın Yeni Bir Dirilişe, Yeni Bir Harekete Başlayacak. Bugüne Kadar Yapmış Oldukları Çalışmalardan Dolayı Kadın Kollarımıza Teşekkür Ediyorum. Bundan Sonra Görev Alacak Arkadaşlara da Başarılar Diliyorum. Her Kongre Bir Diriliştir. Siyaset Uzun Bir Maratondur. Derin Bir Nefes Alıştır. Devletle Milleti Barıştırdık. Başardığımız İşler, Sadece Uçaklara Binmek, Hızlı Trenlerin Gelmesi veya Bizim Denizdeki Gelişmemiz Yada Savunma Sanayimizde, Eğitimde Bütün Bu Gelişmelerin Çok Ötesinde Milletin Devletine Güvenmesi Gibi Çok Önemli Bir Değeri Ortaya Koyduk. Bize Küstahça Hakaret Eden Siyasi Partiler Şunu İyi Bilsinler Ki, Bu Milletin Siyasete Güvenini AK Parti Sağlamıştır. Biz AK Parti Olarak Devletin Millete Şefkat Yönünü Açtık. Kadınlarımızın Siyasetteki Emeklerini Hiç Yadırgayamayız. 24 Haziran’a Kadar Çok İyi Çalışmalıyız. Çünkü Geçmişteki Yaptıklarımızın Heba Olmaması İçin. Çünkü Devlet ve Milletin Tekrar Birbirinden Ayrılmaması İçin. Çünkü İnsana Kıymetin Devam Etmesi İçin Artarak Gitmesi İçin. Biz Siyaseti Geleceği Şekillendirmek İçin Çok Çalışmalıyız. 24 Haziran’da Biz 1. Turda % 60’la Liderimizi, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız, Dünya Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ı Başkan Seçtirmezsek Bugüne Kadar Yaptıklarımız Da Heba Olur. Tuzla’da Hedefimiz % 60’tır. 24 Haziran’a Kadar Kapı Kapı Gezmeliyiz. Kongremizin Hayırlara Vesile Olmasını Diliyorum. Kongremizin İlçemize, İlimize ve Ülkemize Hayırlar Getirmesini Diliyorum” Dedi.

AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi’nde Bir Konuşma Yapan AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, ” Ülkenin Ana Adı ” Anadolu.” Anadolu Denince Analar Akla Geliyor. Değerli Kardeşlerim Milli ve Manevi Duygularla Çıktığımız Bu Yolda, İstiklal Mücadelesi Veriyoruz. Bunun Mührünü Vurmak İçinde Önümüzde En Keskin Virajlardan Biri Var 24 Haziran. 24 Haziran’da Milli ve Yerli Politikalar Üreten AK Parti’yi Tekrardan Yasama Organlarında En Tepeye Çıkarmak ve Bunun Lideri Olan Recep Tayyip Erdoğan’ı Başkan Yapmak İçin Önümüzde Bulunan 59 Günde Evimize Gitmeyeceğiz. Özellikle Siz Bayan Kardeşlerimden Bu Noktada Söz İstiyorum. Bizim Davamız Ümmet Davasıdır. Bizim Davamız Yerli ve Büyük Türkiye Davasıdır. 24 Haziran’da Cumhurbaşkanımızı İlk Kez Başkan Yapacağız. Kongremizde Yeniden Görev Alacak Kardeşlerimize Şimdiden Başarılar Diliyorum” Dedi.

Kongreye Katılan AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Av.Şeyma Döğücü’de Yaptığı Konuşmada, ” Biz Geçtiğimiz Hafta Çarşamba Günü İtibariyle Kadın Kolları Kongrelerimizi Başlattık, Bu Perşembe Günü de Bitirmiş Olacağız. 39 İlçemizin Kongresini Tamamlamış Olacağız. Biz AK Parti Kadın Kolları Olarak Seçime Hazırız. Biz Muhteşem Bir Ekibiz. Dünyanın Hiç Bir Yerinde Böyle Bir Ekip Olamaz. 24 Haziran İçin Erken Seçim Startı Verildiğinde, Hemen Ardından Şer Güçleri Ülkenin Menfaatini Düşünmeden Birbiriyle İttifaklar, Anlaşmalar Görüşmeler Yapıyorlar. Hiç Biri Ülkenin Menfaatini Düşünmüyor. Ülkenin Menfaatini Düşünen AK Parti Kadroları Var. Onlar Oyunlarını Oynaya Dursunlar. Hiç Bir Zaman Başarılı Olamadılar, Olamayacaklar” Dedi.

AK Parti İstanbul İl Kadın Kollları Başkanı Şeyma Döğücü Konuşmasının Devamında, ” Kongrelerimiz Bir Anlamda Seçim Startı Oldu. Seçim Startlarımızı Bugün Kongrelerimizi Tazelediğimiz Bütün İlçelerimiz İtibariyle Hemen Ertesi Günden Veriyoruz. İstanbul İl Kadın Kolları Kongremizi 28 Nisan’da Haliç Kongre Merkezi’nde Gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki Süreç Çok Zorlu Bir Süreç. Bugüne Kadar Yapmış Olduğumuz Çalışmaların, Bütün Zaferlerin En Son Noktası. 24 Haziran Akşamı Mutluluğumuzu Hep Birlikte Yaşayacağız. Hızlı Çalışacağız. Hızlı Yürüyeceğiz. Bu Kongrelerde Yeni Yönetime Girecek Arkadaşlarımız Olacak. Tazelenme, Yenilenme. Kim Görev Alırsa Alsın Hep Birlikte El Ele Kol Kola Çalışmaya, Bu Seçimi En Başarılı Şekilde Geçireceğiz. Kongremizin Arkasından Hep Birlikte Kol Kola Gireceğiz ve Çalışmaya Devam Edeceğiz. Şimdiye Kadar Emek Vermiş Kardeşlerime Teşekkür Ediyorum. Allah Binlerce Kere Razı Olsun. İnşallah Yeni Görev Alacak Arkadaşlarıma da Şimdiden Büyük Muvaffakiyetler Diliyorum” Dedi.

Protokol Konuşmalarının Ardından Mevcut Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı’nın Tek Aday Olarak Girdiği AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi’nde Oy Verme İşlemine Geçildi. Kongrede Delegelerin Tamamının Oyunu Alan Derya Bacacı Yeniden AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanı Seçilirken, Yeni Yönetimi Şu İsimlerden Oluştu;

İLÇE KADIN KOLLARI ASİL 

DERYA  BACACI (BAŞKAN)

HAYRİYE BOZKURTLAR

NURHAN ERDEM

EMİNE GÖKER

AİDA ÇAĞDAŞ

EZGİ  AKYILDIZ

GÜLHANIM KURT

DENİZ YAVUZ

SEMA KISACIK

SEMRA DEMİR

FATMA KINACI

EMRİYE BIKMAZ

DİLEK  YAMAN

EMİNE YAĞLI

NERİMİN DURGUT

ŞENGÜL AYATA

ŞEYDA KIRIMLI

SELDA ÖZCAN

NİMET ORUÇ

YILDIZ KAYA

ELFİDE DURSUN

SARA SAĞLAM

ELİF ÖZDEMİR

MELİKE SEVEN

YAZGÜL ÖNEN

İLÇE KADIN KOLLARI YEDEK 

ARZU YURTLU

BETÜL TÜRK

BETÜL BULUT

HÜLYA ALTAŞ

MERVE NUR İPEKOĞLU

EMİNE ÇAVUŞ

DÖNE DEMİRTAŞ

SEYHAN ÇUBUK

FUNDA BORAN

MERVE SATIROĞLU

ZAİDE BEYHAN

 ZEHRA YILDIZ

GÖNÜL BÜYÜKTÜRK

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

SUAT DURAK SABAH 8’DE BAŞLADIĞI MESAİSİNDE BAŞKANLIĞI DEVRETTİ

HIZLI YORUM YAP