DOLAR

32,9236$% 0.26

EURO

35,4174% 0.66

GRAM ALTIN

2.468,94%0,76

ÇEYREK ALTIN

4.035,00%-0,12

BİST100

10.767,85%-0,03

BİTCOİN

1947812฿%-6.93217

ETHEREUM

108323Ξ%-3.86131

a

DÜĞÜN YAPACAKLAR DİKKAT! İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GENELGE YAYINLADI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İmzasıyla 81 İl Valiliğine Tekrar Gönderilen Genelgede, Ülke Genelinde Bayram, Düğün, Uğurlama, Spor Müsabakası Gibi Kutlama Faaliyetlerinde Valiliklerce Alınması İstenen Önlemler Sıralandı.

Genelgeye Göre, Düğün ve Nişan Gibi Kutlamalara İzin Verilirken, Silah Kullanılmaması, Havaya Ateş Açılmaması Hususlarına İlişkin Organizasyon Sahiplerinden Taahhütname Alınacak.

Organizasyon Sahipleri Tarafından Açık Alanlarda Yapılacak Kutlamalarda Farkındalık Oluşturmak Amacıyla Hazırlanan “Mutluluğa Kurşun Sıkma, Geleceği Karartma” Yazılı Afişler, Davetlilerin Görebileceği Şeklide Alanlara Asılacak.

Katıldığı Organizasyonlarda Silahıyla Havaya Ateş Açtığı Tespit Edilen Kamu Personeli Hakkında Disiplin İşlemi Başlatılacak. Soruşturma Esnasında Bu Kamu Görevlileri Hakkında İdari Para Cezası Uygulanıp Uygulanmadığına Özellikle Dikkat Edilecek. Muhtarlar Bölgelerinde Havaya Ateş Açıldığını Öğrendikleri Anda Kolluk Birimlerine İhbarda Bulunma Yükümlülüklerini Yerine Getirecek.

BAKANLIKTAN VALİLİKLERE “KONTROLLERİ ARTIRIN” UYARISI

Valiliklerce, Bu Önlemleri İçeren “Genel Emirler” Yayımlanarak, Yürürlüğe Konuldu. Valiliklere Geçen Yıl Gönderilen Genelgeye Ek Olarak, Bu Yıl Yaz Aylarında Düğün ve Organizasyonların Artacağı Göz Önünde Bulundurulup, Genel Emirlere Uygun Olarak Söz Konusu Etkinliklerde Önleyici Tedbirlerin Gözden Geçirilmesi, Kontrollerin Artırılması, Mahalli Şartlara Göre İlave Tedbirlerin Alınması İstendi.

Ayrıca Genelgeyle Bu Denetimlerin Bizzat Valiler, Kaymakamlar İle Kolluk Kuvvetleri Tarafından Önemle Takip Edilmesi, Herhangi Bir Aksaklığa Mahal Verilmemesi Uyarısında Yapıldı.

YAŞANAN ÜZÜCÜ OLAY SAYISI YÜZDE 18,5 AZALDI

Bakanlığın Valiliklerden Almasını İstediği Önlemler, Yaşanan Üzücü Olay Sayılarına da Yansıdı. Geçen Yıl Eylül İle Bu Yıl Haziran Aylarında Meydana Gelen Olay Sayısında, Bir Önceki Yılın Aynı Dönemine Göre Yüzde 18,5’lik Düşüş Sağlandı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ZORUNLU TRAFİK SİGORTASININ YENİ TEMİNAT TUTARLARI BELLİ OLDU

HIZLI YORUM YAP