DOLAR

32,9236$% 0.26

EURO

35,4174% 0.66

GRAM ALTIN

2.468,94%0,76

ÇEYREK ALTIN

4.035,00%-0,12

BİST100

10.767,85%-0,03

BİTCOİN

1947812฿%-6.93217

ETHEREUM

108323Ξ%-3.86131

a

EĞİTİM KENTİ TUZLA’DA BAŞLADI TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK

‘Eğitim Kenti Tuzla’da 2 Yıldır Süren Genç Liderler Akademisi, İlim Yayma Cemiyeti Tarafından Ülke Geneline Yayılıyor. Tuzla’dan Yetişen Genç Liderlerin Sosyal Sorumluluk Projeleri İle Öne Çıktığı Akademinin, Ülkemizin Örnek Eğitim Modelleri Arasına Kazandırılması Hedefleniyor.

Tuzla Belediyesi, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlim Yayma Cemiyeti Tuzla Şubesi İşbirliğiyle Gençlerin Geleceğin Başarılı Liderleri Olmaları Amacıyla Hayata Geçirilen “Genç Liderler Akademisi 2” Eğitim Programının Kapanış ve Sertifika Töreni Programı Tuzla Belediyesi Ayyıldız Sosyal Tesisleri’nde Düzenlendi.

Törene Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Aydın Bora, İlim Yayma Cemiyeti Tuzla Şube Başkanı Cumali Keleş, Cemiyet Yöneticileri ve Öğrenciler Katıldı. 68 Öğrencinin Katıldığı Eğitimi Başarıyla Tamamlayan 40 Öğrenci Törende Sertifikalarını Alarak Genç Liderler Arasında Katıldı.

GENÇ LİDERLER, SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNDEKİ BAŞARISIYLA ÖNE ÇIKTI

Tören, Genç Liderler Akademisi 2’de 1 Yıl Boyunca Yapılan Çalışmaları Anlatan Slayt Gösterisi İle Başladı. Proje Tanıtımında Görev Alan Genç Lider Adayı Hakan Özgür de Duygularını ve Eğitim Sürecindeki Projelerini Anlattı. Bir Önceki Yılın Mezunlarından Nazlı Genç Te Programda Duygularını Paylaştı.

BAŞKAN YAZICI, GENÇ LİDERLERİN YETİŞMESİNE KATKI SAĞLIYOR

İlim Yayma Cemiyeti Tuzla Şube Başkanı Cumali Keleş, Eğitim Hizmetleri ve Akademinin Her Yıl Geliştirilerek Sürdürüldüğünü Vurguladı. Tüm Hizmetlerinde Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın Sağladığı Katkıya Dikkat Çeken Keleş, “Bu Yılı da Başarı İle Tamamladık. Her Yıl Üzerine Yeni Şeyler Koyarak Geliştirmeye Devam Edeceğiz. Genç Liderler Akademisi’ni Bundan Sonra İlim Yayma Cemiyeti’nin Ülkemizdeki Tüm Şubelerine Örnek Proje Olarak Öğretmek İstiyoruz. Bu da Sizin Sayenizde Olacak. Sizin Yapmış Olduğunuz Sosyal Sorumluluk Projeleri İle Güzel Örnek Olmanız Bizi Gururlandırıyor. Bu Anlamlı Organizasyonda Emeği Geçen, Şubemizin Kurucu Başkanı Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’ya Tüm Katkılarından Dolayı Teşekkür Ediyorum” Dedi.

EĞİTİM KENTİ TUZLA’DA BU PROJENİN ÜLKEMİZE ÖRNEK OLMASINI DOĞAL BULUYORUM

Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Aydın Bora da Törende Yaptığı Konuşmada “Tuzla’da Yaşamak Bir Ayrıcalık. Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’nın “Eğitim Kenti Tuzla” Vizyonu Hepimizin Gönlünde Yer Etmiştir. Bu Projenin Tuzla’da Başlayıp Türkiye’ye Örnek Olmasının Bu Vizyonla Birlikte Doğal Olduğunu Düşünüyorum. Öncelikle Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’ya, İlim Yayma Cemiyeti’ne, Geleceğimizde Rol Alacak Olan İstikbalimizin Teminatı Olan Gençlere Bu Anlamlı Projede Yer Aldığınız İçin Teşekkür Ediyorum” Dedi.

İNSANIN EN BÜYÜK DÜŞMANI CEHALETTİR

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İlim Yayma Cemiyeti Tuzla Şubesi ve Genç Liderler Akademisi’ne Katılan Gençleri Tebrik Etti. Konuşmasında Eğitimin Medeniyete Temel Oluşturmasını Vurgulayan Başkan Yazıcı, “Medeniyetin Asıl Meselesi Eğitimle Beraber Geliştirecek Olan, Çevreye Zarar Vermeyen Enerjiyle Beraber Ekolojik Dengeyi Koruyacak Olan Bir Dünya Oluşturabilmektir. Medeniyetimizin Beşiğini Sallayan Üniversitelerdir, Bilgidir, Birikimdir. Sizler de Bugün Mezun Olduğunuz Genç Liderler Akademisi’nde Belli Bilgi ve Birikime Sahip Oldunuz. Yapmış Olduğunuz Sosyal Sorumluluk Projeleri, Seminerler ve Değerli Büyüklerimizi Dinleyerek, Tecrübe Paylaşımından Faydalanarak Gelecekte Başkalarının Yaptıklarından Ders Alarak Akıllılık Yapmış Oluyorsunuz. Medeniyet, İnsan Şahsiyetine Duyulan Saygıyla Eşittir. Medeni Bir İnsan, Kendini Tanımakla Buna Ulaşabilir. Kendini Tanımakla Bu Şahsiyete Saygıya Sahip Olabilir. Kendini Tanımakta Başkalarını Tanımakla Mümkündür.  Her Şey Akla, Akıl da Eğitime Muhtaçtır. Bir İnsana Yapılacak En Büyük Yatırım Aklını Kullanmayı Öğretmektir. İnsanın En Büyük Düşmanı Cehalettir, Bundan Kurtulmanın Yolu Eğitimle, Bilimle Meşgul Olmaktır. Zaman Geri Getirilemeyen ve İnsanlar Arasında En Adaletli Dağıtılmış Bir Nimettir” Dedi.

İlim Yayma Cemiyeti Tuzla Şubesi’nde Genç Liderler Akademisi 2’den Mezun Olan 40 Öğrenciye Sertifikaları Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Aydın Bora ve İlim Yayma Cemiyeti Tuzla İlçe Başkanı Cumali Keleş Tarafından Verildi.

Törende İlim Yayma Cemiyeti Tuzla Şubesi Tarafından Lise Öğrencileri Arasında Düzenlenen “Günümüz Gençliğinin Sorunları ve Manevi Çözüm Yolları” Konulu Kompozisyon Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler de Ödüllendirildi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TUZLA BELEDİYESİ ANNE ÇOCUK EĞİTİM MERKEZİ, ‘EVLAT EDİNME VE KORUYUCU AİLE SEMİNERİ’ DÜZENLİYOR

HIZLI YORUM YAP