DOLAR

$%

EURO

%

GRAM ALTIN

%

ÇEYREK ALTIN

%

BİST100

%

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

a

FATMA YAZICI: ANLAYABİLMEK İÇİN YAŞAMAK LAZIM, GÖRME ENGELLİLER HAFTASINDA GÖZ BANDIYLA YÜRÜDÜ

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Özel Çocuklar Komisyonu Tarafından Düzenlenen Etkinlik Farkındalık Yürüyüşü İle Başladı. Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi Önünden Başlayan “Beyaz Baston Haftası Farkındalık Yürüyüşü”ne Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın Eşi Dr. Fatma Yazıcı,  Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan, Kadın Kent Gönüllüleri, Altı Nokta Körler Derneği İstanbul Şubesi Üyeleri, Tuzla Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Hasan Mısır ve Tuzlalılar Katıldı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın Eşi Dr. Fatma Yazıcı, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan ve Tuzlalılar Göz Bandı Takarak Görme Engelli Vatandaşlarımız İle Bir Süre Gözleri Kapalı Yürüdü. Tuzla Marina Girişine Kadar Devam Eden Yürüyüşe Halkın İlgisi de Yoğun Oldu. Gözlerinde Bant, Ellerinde Pankart İle Metrelerce Yürüyüşün Ardından Gökyüzüne Balonlar Bırakıldı.

Farkındalık Yürüyüşünün Ardından Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi’nde Salon Programı Düzenlendi. Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın Okunmasıyla Başladı. Altı Nokta Körler Derneği Tarafından Hazırlanan “Beyaz Baston Bizim Hayatımız” İsimli Kısa Film Gösterildi. Altı Nokta Körler Derneği İstanbul Şubesi Hoşseda Grubu Solisti Mustafa Gürel ve Ekibi, Konserde Tuzlalılar’ı Hem Hüzünlendirdi, Hem Eğlendirdi.

ANLAYABİLMEK İÇİN YAŞAMAK LAZIM

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın Eşi Dr. Fatma Yazıcı, Görme Engellilerle Empati Kurmak İçin Farkındalık Etkinlikleri Düzenlediklerini Söyledi. Yazıcı, “Bir Şeyi Anlamadan Çözüm Üretmek Zor. Anlayabilmek İçin Yaşamak Lazım. Bir An Olsun Bunu Anlayabilmek İçin Bu Yürüyüşü Gerçekleştirdik. Amacımız Engelsiz Bir Tuzla’yı Oluşturmak. ve Biz Gönüllüler Olarak Her Türlü Engeli Aşmak İçin, Bütün Dezavantajlı Kesimlerin Engelini Aşmak İçin Bir Çok Alanda Çalışmalar Yapıyoruz. Bugün de Beyaz Baston Haftası Nedeniyle Görmek Engellilerimiz İle Bir Çalışma Yürüttük” Şeklinde Konuştu.

ENGELSİZ TUZLA

Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan da Konuşmasında “Tuzla Belediyesi Olarak Engelsiz Tuzla Hedefimizde İyi Bir Yıl Aldık. Hep Birlikte, El Birliğiyle İnşallah Bunu Beraber Başaracağız. Dolayısıyla Engelsiz Bir Tuzla Dediğimiz Zaman Demek Ki Görme Engeli Olmak da Bir Engel Olmaktan Çıkıyor” Dedi.

Programa Katılan Görme Engelli Sena Yenidemir de Konuşmasında “Bizi Anlamaları, Bizim Sorunlarımızı Anlamaları Güzel Bir Şey. Tabi Bu Bandaj İle Gözünü Kapatarak Anlaşılacak Bir Şey Değil. Çünkü Biz Bunu Bir Ömür Boyu Yaşıyoruz Ama İnsanların Bizi Anlayarak Özveride Bulunması Güzel Bir Şey” İfadelerini Kullandı” Dedi.

GÖRME ENGELLİ VATANDAŞLARA BEYAZ BASTON HEDİYE EDİLDİ

Tuzla’da Yaşayan Görme Engelli Zübeyde Gülen ve Minikler de Seslendirdikleri Şarkı İle Dinleyenlerden Tam Puan Aldı. Şarkılara Alkışlarla ve Oynayarak Eşlik Eden Vatandaşlar, Beyaz Baston Haftasına Destek Veren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya Teşekkür Etti.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın Eşi Dr. Fatma Yazıcı ve Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan, Altı Nokta Körler Derneği Hoşseda Müzik Grubu Üyelerine Bir Buket Çiçekle Teşekkür Etti.

Programa Katılan Görme Engelli Vatandaşlara Beyaz Baston Hediye Edildi.

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TUZLA BELEDİYESİ YAŞLILAR MERKEZİ, EL EMEĞİ SERGİSİ’NDE HAYIR İÇİN ÜRETTİ

HIZLI YORUM YAP