DOLAR

$%

EURO

%

GRAM ALTIN

%

ÇEYREK ALTIN

%

BİST100

%

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

a

GENÇ FİZİKÇİ VE MİMAR YUSUF YASİN ARAZ MECLİS ÜYESİ A.ADAYI OLDU

AK Partinin Kurulduğu Günden Bugüne AK Davaya Her Döneminde Görev ve Hizmet Yapmış Araz Ailesinin Genç Fizikçi ve Mimarı Yusuf Yasin Araz Meclis Üyesi Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı.

Adaylık Sırasında Yaptığı Konuşmada; Davamızın Lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 2053 ve 2071 Hedefleri Doğrultusunda Milli Değerlerimize Bağlı, Şuurlu ve Özgür Düşünceli Nesiller Olarak Yerel Yönetimlerde Gençliğimizin Vermiş Olduğu Aşk Heyecan ve Azimle Çalışacağız Dedi.

Başvuru Sırasında Yusuf Yasin Araz’ı Yalnız Bırakmayan Geçmiş Dönem Meclis Üyeliği Yapmış Olan Aile Büyüklerinden İskender Araz, 2002 -2015 Yılları Arası Tuzla AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı ve İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği Yapmış Olan Yasemin Araz Denktaş ve 2012-2016 Yılları Arası Yönetim Kurulu Üyeliği Yapmış Olan Değerli Eşi İç Mimar Leyla Gökay Araz Hayırlı Olması Temennisinde Bulundular.

 YUSUF YASİN ARAZ KİMDİR: FİZİKÇİ-İSG UZMANI-MİMAR

14 Nisan 1989 Yılında Doğduğu Günden Bugüne Tuzla’da İkamet Eden Aslen Bayburtlu Olan Yusuf Yasin Araz İlköğretimini Peyami Safa İlkokulunda Orta Öğretimini Tuzla Atatürk Orta Okulunda Lise Eğitimini İse Pendik Süper Lisesinde Tamamlamıştır. 2010 Yılında Sakarya Üniversitesi Fizik Bölümünden Mezun Olup Akabinde Askerliğine Yedek Subay Adayı Olarak Tuzla Piyade Okul Komutanlığında Devamında Van Çaldıran Soğuksu Hudut Karakol Komutanlığı Görevi İle Teğmen Olarak Tamamlamıştır. Eğitim Azminin Devam Etmesi İle Birlikte Askerlik Vazifesi Sırasında Üniversite Sınavına Girerek Maltepe Üniversitesi Mimarlık Bölümüne Girmiştir 2015 Yılında Mimar ve İş Güvenliği Uzmanı Olarak Mezun Olmuştur.

Öğrenim Hayatı Boyunca Ortaokul Yıllarından Başlayarak Vakıf Dernek ve Siyasi Çalışmaları İçerisinde Bulunmuştur.2009-2010 Yılları Arası Milli Gençlik Vakfı Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Üniversite Başkanlığı Yapmıştır. 2010 Yılından İtibaren AK Partide Gönül Siyasi İle Birlikte Çeşitli Hizmetlerde Bulunmuştur. Halen Askon (Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği)’Da Genel Kurul Delege Üyeliği Yapmaktadır. İş Hayatına Mimar Olarak Devam Etmektedir ve 2 Yıllık Evlidir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

SÖZÜ SENET GÜMÜŞHANELİ CEVDET ALEMİN MECLİS ÜYESİ A.ADAYI OLDU

HIZLI YORUM YAP