DOLAR

$%

EURO

%

GRAM ALTIN

%

ÇEYREK ALTIN

%

BİST100

%

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

a

HACI ZARİFE ÖRS CAMİİ, DUALARLA İBADETE AÇILDI

Postane Mahallesi’nde Yaptırılan Hacı Zarife Örs Camisi’nin Açılışına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Pendik Kaymakamı İhsan Ünsal, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Haydar Bekiroğlu, Tuzla Emniyet Müdürü Müslüm Kahraman, Pendik İlçe Müftüsü Hüseyin Baş, Tuzla Belediyesi Meclis Üyeleri, Siyasi Partilerin Temsilcileri ve Çok Sayıda Vatandaş Katıldı. 33 Ay Gibi Kısa Bir Sürede Yapımı Tamamlanan Caminin Açılış Töreni, İmam Hatip Selahattin Kolay’ın Kuran-ı Kerim Tilaveti İle Başladı.

MÜFTÜ BAŞ, HAYIRSEVERLER VE BAŞKAN YAZICI’YA TEŞEKKÜR ETTİ

Törende İlk Konuşmayı Hacı Zarife Örs Camii Dernek Başkanı Mustafa Bayrak Yaptı. Pendik Müftüsü Hüseyin Baş da Konuşmasında, “Mübarek Bir Günde Güzelliklerin Bulunduğu Mekanda Buluşmayı Rabbim İnşallah İlelebet Bize Nasip Eylesin. Bugüne Gelmemize Vesile Olan Başta Derneğimize, Tuzla Belediye Başkanımız Sayın Dr. Şadi Yazıcı’ya, Buraya Annelerinin İsmini Verdiğimiz Hayırseverlere Teşekkür Ediyoruz.” Dedi.

TUZLA’DA ÇOK GÜZEL BİR CAMİ İNŞA EDİLDİ

Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Haydar Bekiroğlu da Yaptığı Konuşmada ”Allah’ın Yeryüzünde En Kıymetli Yeri Olan, Her Namazda Döndüğümüz Kıblenin, Kabe’nin Birer Şubesi Olan Mescitlerden Birinin Açılması İçin Bir Araya Gelmeyi Nasip Eden Allah’a Hamd Olsun. Tuzla’mızda Örs Ailesi, Hayırsever Kardeşlerimiz Kamu Kurum Kuruluşlarımızın, Belediyemizin Destekleri İle Çok Güzel Bir Cami İnşa Etmişler. Ben Diyanet İşleri Başkanlığı Adına Burada Emeği Geçen Herkese Kalbi Sevgi Ve Muhabbetlerimi ve Teşekkürlerimi İletiyorum” İfadesini Kullandı.

İBADETHANELERE MADDİ-MANEVİ DESTEK VERİYORUZ

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı da Konuşmasında Hayırseverlere Teşekkür Etti. Başkan Yazıcı, ”Biz Şehrin Emanetçisi Olarak Şehrin Maddi ve Manevi Her Şeyiyle Bize Emanet Edildiği Düşüncesi İle Maneviyatına da Önem Vererek, Bu Konuda Yapılan Her Atılıma da Maddi ve Manevi Destek Veriyoruz. Bu İşin Önemini Bilen, Ahirete Kadar da Açık Bırakacağı O Kapının Kıymetini Bilen Arkadaşların Sayısını Rabbim Arttırsın. Biz Elimizden Gelen Desteği Vereceğiz, Ancak Onların Desteği İle Bu Hizmetler Daha da Güzel Oluyor. Allah Onların ve Camilerimizin Eksikliğini Vermesin. Vatanımız, Milletimiz, Bayrağımız ve Ezanımızın Eksikliğini Rabbim Bize Göstermesin. Dernek Başkanımız, Yöneticiler ve Örs Ailesinden Allah Razı Olsun. Bugün Bizi Onurlandıran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a da Bizi Kırmayıp Geldiği İçin Teşekkür Ediyorum. Tuzlamız’a Hayırlı Olsun” Şeklinde Konuştu.

CAMİ YAPTIRMAK ÜMMETİMİZİN DEĞERLİ BİR GELENEĞİDİR

Pendik Kaymakamı İhsan Ünsal ”Bugün Pek Çok Açıdan Çok Hayırlı Bir Gün. Zillhicce Ayının Başlarındayız. Kurban Bayramımızın Arifesindeyiz, Cuma Gününde Bir Caminin Açılışındayız. Böyle Hayırlı Bir Günde Bir Arada Olmaktan Büyük Bir Mutluluk Duyuyoruz. Cami Yaptırmak Bizim Ümmetimizin Çok Değerli Bir Geleneğidir. Yerel Yönetim Desteği ve Katkısı Olmayan Hiçbir İşin Başlayıp Devamı Mümkün Değildir. Bu Vesile İle Bu Caminin Yapımında Emeği Geçen Başta Tuzla Belediye Başkanımız Sayın Dr. Şadi Yazıcı’ya ve Örs Ailesine Minnetlerimi İfade Ediyorum” Dedi.

CAMİLERİMİZ HER ZAMAN BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN SEMBOLÜ OLACAKTIR

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da Konuşmasında Camilerin Birlik ve Beraberliğimizdeki Önemine Vurgu Yaptı. Başkan Uysal, “İnşallah Bu Cami Mahallemiz, İlçemiz İstanbul Adına Devletimiz Adına Hayırlı Olsun. Camiler Bizi, Millet ve Devlet Olarak Ayakta Tutan Simgelerdir. Biraz Evvel Tuzla Belediye Başkanımız Söyledi, Mümkün Olduğu Kadar Her Cuma Günü Ayrı Bir İlçemizde Namaz Kılalım, Ziyaret Etmiş Oluruz Diye Konuştuk ve Bugünde Tuzla’da Kılalım Dedik ve Başkanımız Cami Açılışı Var Deyince Buna da Katılmak Nasibimiz Varmış. Camilerimiz Birliğimizin, Beraberliğimizin Sembolü İse Özellikle Bu Günlerde Buna Çok İhtiyacımız Var. Topla Tüfekle Yapamadıklarını Ekonomi İle Yapmak İstedikleri, Ülkemizi Sıkıştırmak İstedikleri, Başımıza Bir Sürü Bela Getirmek İstedikleri Bu Dönemde İnşallah Camilerimiz Bizim Birlik ve Beraberliğimizin Her Zaman Sembolü Olacaktır. Bu Mücadeleyi Kazanmamızda Vesile Olacaktır. Kurban Bayramı da Milletimiz Adına Birlik ve Beraberliğimizin Artmasına Vesile Olacaktır” İfadesini Kullandı.

BAŞKAN UYSAL’DAN METRO MÜJDESİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Açılışta Metro Müjdesini de İlçe Halkıyla Paylaştı. Başkan Uysal, “Her İlçemizde Ne Eksik Varsa Onu Yapıyoruz. Şu Anda Büyükşehir’in Yapmış Olduğu Pendik-Tuzla Metro İnşaatı Devam Ediyor. Eski Banliyö Hattımız Devam Ediyor. İki Tane Devam Eden, İki Tanede Planlanan Hattımız Var. Biz Tuzla Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Olarak Çalışmaya Devam Edeceğiz. Dövizi Silah Gibi Kullandıkları Zaman Bunların Çok Masum Şeyler Olmadığını Görüyoruz. İnşallah Hepimiz Bunu Fark Ederek Çalışacağız, Bu Günleri Aşarak Hizmetlerimize Devam Edeceğiz. Devlet, Millet El Ele Diyoruz Ya İşte Somut Örneği Burada, İş Adamlarımız Burada. Ben Onlara Teşekkür Ediyorum. Örs Ailesi Anneleri İçin Bir Hayır İşlediler. Kendileri ve Bu Mahallede Yaşayanlar Adına Da Güzel Bir İş Yaptılar” Dedi.

Konuşmaların Ardından Hacı Zarife Örs Camisi Dualarla İbadete Açıldı. Açılışın Ardından Konuklara Yemek İkramında Bulunuldu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

AK PARTİ TUZLA KADIN KOLLARI BAŞKANLIĞINA NURHAN ERDEM ATANDI

HIZLI YORUM YAP