DOLAR

32,7488$% 1.46

EURO

35,0922% 0.45

GRAM ALTIN

2.456,09%2,73

ÇEYREK ALTIN

3.939,00%1,72

BİST100

10.471,32%0,76

BİTCOİN

2137358฿%-0.96384

ETHEREUM

110768Ξ%-1.10954

a
  • Selam Tuzla
  • TUZLA BELEDİYESİ
  • İÇMELER MAHALLESİ HALK MECLİSİNE ÇİÇEKLERLE KARŞILAN BAŞKAN YAZICI 2 KONUYU HALK OYLAMASINA GÖTÜRÜYOR

İÇMELER MAHALLESİ HALK MECLİSİNE ÇİÇEKLERLE KARŞILAN BAŞKAN YAZICI 2 KONUYU HALK OYLAMASINA GÖTÜRÜYOR

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, 3. Halk Meclisi Toplantısını İçmeler Mahallesi Sakinleriyle Düzenledi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Halk Meclisinde Mahalleli Gençler Tarafından Bir Buket Çiçekle Karşılandı. Tuzla Belediyesi Tarafından Yaptırılan Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulu’nun Konferans Salonunda Düzenlenen Toplantıda İçmeler Mahallesi’nde Yapılan Çalışmalar İle Vatandaşların İstek ve Talepleri Değerlendirildi. Toplantıda Tuzla’da Tüm Yolların Kesiştiği Bölgede Bulunan İçmeler Mahallesi’nde Konumundan Dolayı Ulaşım Projelerinin Öne Çıktı. Başkan Yazıcı, Yaptırdıkları Okulun Kullanım Şekli ve Ankara Caddesi’ndeki Trafik Yoğunluğu İle İlgili Çözüm Önerilerine de Mahalle Sakinlerinin Halk Oylamasıyla Karar Vereceğini Söyledi.

OKUL YAPIMINA KAÇAK BAŞLADIK, RUHSATLI BİTİRDİK

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Belediyesi Tarafından Yaptırılan Abdullah Tayyip Olçok İHO’nun Yıkım ve Yapım Süreci Hakkında Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu. Başkan Yazıcı, “Bu Okul, İstanbul Valiliği Tarafından Depreme Dayanıksız Olduğu İçin Yıkıldı. Okul Yerini de Kapsayan 890 Parselde Şerh Bulunuyordu. Valilik ve Milli Eğitim, Tapudaki Şerhten Dolayı İhaleye Çıkamıyordu. Okulu Valilik Deprem Riski Gerekçesiyle Yıktı Ama Burada “Belediye, Okulu Yıktı”, “Belediye Buraya AVM Yapacak, Otel Yapacak” Diye Dedikodular Çıkardılar. Valilik ve Milli Eğitim Tapudaki Sorun Nedeniyle İhaleye Çıkamayınca Biz Yapım Kararı Aldık. Okulun İnşaatına Kaçak Başladık. 890 Parselde 60 Yıldır Süren Davayı Çözüp Şerhi Kaldırdık ve Kaçak Başladığımız Okul İnşaatını 890 Parseldeki Sorunu Çözünce Ruhsatlı Tamamladık. Okul Yeri İçin O Dedikoduları Çıkaranları da Allah’a Havale Ediyorum” Dedi.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İçmeler Mahallesi’nde 3.082 M2 Bir Alanı da Okul Yeri Olarak Planladıklarını Açıkladı.

TUZLA DEVLET HASTANESİ’NDE 150 DOKTOR DAHA GÖREV YAPACAK

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Abdullah Tayyip Olçok İHO Gibi Yeni Tuzla Devlet Hastanesi’nde de 890 Parseldeki Şerh Nedeniyle Tapu Sorunu Yaşadıklarını Ama Şerhin Kaldırılmasıyla Hastanenin İhale Edilerek Yapımına Başlandığını Söyledi. Başkan Yazıcı, “Bölgemiz İçin Çok Önemli Olan Tam Teşekküllü Bu Hastanenin Yapımı Sırasında Bir İşgalcinin Orman Arazisi Üstündeki Yerini Almamızdan Dolayı “Ağaç Kestiler” Diyerek Şikayet Edildik, Bu Konuda Halen Yargılanmaktayım. Biz Yaptığımız Hizmetin Peşindeyiz. Biz Vatandaşa Hizmet İçin Her Zaman Riski de Göze Alarak Gözümüzü Budaktan Sakınmadık. Ne Risk Varsa Hepsini Aldık, Üzerine Gittik. 2B Arazileri İçin Mafya Bizi Tehdit Etti, Gene de O Arazileri Onlara Vermedik. Vatandaş İçin Ne Yapılması Gerekiyorsa Onu Yaptık. Hiç Bir İş Kolay Olmadı Ama Yılmadık. Vaktiyle Yaptığımız Her Proje İçin Karşı Çıkanlar Sonra Gelip Özür Dilediler, Tebrik Ettiler” Dedi.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Bir Soru Üzerine “400 Yataklı Yeni Tuzla Devlet Hastanesi’nde 150 Doktor Daha Görev Yapacak” Yanıtını Verdi. Başkan Yazıcı, İçmeler Mahallesi’nde Bir ASM Daha Yapacaklarını, Mahallenin Kamu ve Özel Sağlık Yatırımları İle Türkiye’nin En Şanslı Mahallelerinden Birisi Olduğunu Söyledi.

İÇMELER KENTSEL DÖNÜŞÜMDE YONCA YAPRAKLI KAVŞAK EN ÖNEMLİ KAZANCIMIZ OLACAK

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İçmeler’de Davullu-Zurnalı Yıkım İle Yapılan Kentsel Dönüşümün Çevresini de Dahil Ederek Genişleteceklerini Söyledi. Vatandaşlarla Görüşmelerini Sürdürdüklerini Belirten Başkan Yazıcı, “İçmeler Kentsel Dönüşüm Projesinde 10 Bina Yıktık ve Devletimizi 10-15 Milyon Liralık Bir İstimlak Bedelinden Kurtardık. Kimsenin Cebinden 1 Kuruş Çıkarmadan Kentsel Dönüşümü Gerçekleştirdik, Yol Genişlettik. Şimdi İçmeler Köprüsü’nde Tuzla’dan Kadıköy Yönüne Dönüş İçin Bir Yonca Yaprağı Daha Kazanacağımız Bir Kavşak Projesi İçin Kentsel Dönüşüm Uygulamak İstiyoruz. Bu Konudaki Görüşmelerimizi de Sürdürüyoruz. Yer Altında 5 Kat Otopark, Alışveriş Yerleri ve Daireleri İle Yerinde Bir Dönüşüm Gerçekleştireceğiz. Bu Alandaki Dönüşüm Yoğunluk Oluşturmayacak Şekilde Planlandı ve Bu Alandaki En Önemli Kazanç Tuzla’dan Kadıköy Yönüne Dönüştü Bir Yonca Yaprağı Kazanımı ve Bölgede Deprem Riski Taşıyan Binaların Yenilenmesi Olacak” Dedi.

Başkan Yazıcı, Şifa Mahallesi-İçmeler Köprüsü Arasındaki Yan Yol Çalışmaları İle Anadolu Yakası Metrosunun Tuzla İnşaatının Devam Ettiğini Söyledi. İçmeler-Aydınlı Yolunu 35 Metre Genişliğinde, Karşılıklı 3’er Şeritli Bir Yol Yaptıklarını Hatırlatan Başkan Yazıcı, Mahalle İle Piyade Okul Sınırını Güzergah Belirleyerek Bu Yoldan E-5’e Bağlantı Sağlayan Bir Projeyi Daha Gerçekleştirmek İstediklerini Söyledi.

818 PARSEL’DE ORMAN VASFI KALKMADAN BİR ŞEY YAPILAMAZ

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İçmeler Mahallesi’nde Mülkiyet Sorunu Yaşanan Tek Yerin 818 Parsel Olduğunu Söyledi. Bu Parselin Orman Vasfı Taşıdığını Belirten Başkan Yazıcı, “İçmeler Mahallesi’nde Tek Problemli Yer Olarak 818 Parsel Kaldı. Bu Alandaki Orman Vasfı Kalkmadan Kimse Bir Şey Yapamaz. Ben Kaldırırım Dersem Yalan Olur, Biri Bunu Kaldırırım Derse Kuyruklu Yalan Olur” Vurgusunda Bulundu.

İÇMELER MAHALLESİ’NDE 2 GÜNDEM MADDELİ HALK OYLAMASI

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İçmeler Mahallesi’nde Yaptıkları Okulun Kullanım Şekline Milli Eğitim’in Karar Verdiğini Söyledi. Vatandaşların Okulun Kullanım Şeklindeki Tartışmaya Yine Vatandaşın Karar Vereceği Bir Halk Oylaması İle Nokta Koymak İstediklerini Belirten Başkan Yazıcı, “Bu Okulun Yıkımından İtibaren İftira Attılar. Okulu Yaptık, Milli Eğitim’e Devrettik Ama İftiraların Ardı Arkası Kesilmedi. Okulda Şu Anda Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulu ve Tezer Taşkıran Ortaokulu Ek Binası Eğitime Devam Ediyor. Okulun Mevcut Haliyle Kullanımı, Okulun İmam Hatip Ortaokulu Olarak Kullanımı ve Okulun Ortaokul Olarak Kullanımı Konusunda Sandık Kuralım. İçmeler Mahallesi Sakinlerine Okul Hangi Fonksiyonla Kullanılsın Diye Soralım. Hangi Karar Çıkarsa Bu Kararın Uygulanması İçin Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Bildirelim” Dedi.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Vatandaşların Ankara Caddesi’ndeki Trafik Yoğunluğu İle İlgili Şikayetlerini de Halk Oylamasına Götürme Kararı Aldı. Başkan Yazıcı, “Caddede Çift Taraflı Park Yasağı, Tek Yönlü Trafik Uygulanması ve Tek Taraflı Park Yasağı Alternatiflerini Halk Oylamasına Götüreceğiz. Hem Okulun Kullanımı Hem de Caddenin Trafik Düzenlemesi İle İlgili Kararı İçmeler Mahallesi Sakinleri Verecek” İfadesini Kullandı.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İçmeler Mahallesi’ndeki Hizmetlerin Sayısal Verilerini Mahalle Halkıyla Paylaştı, Çeşitli Konulardaki Soruları Yanıtladı.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

GÖNLÜNÜ TUZLA’NIN MUTLULUĞUNA ADAYAN KADINLAR EĞİTİMDE BULUŞTU

HIZLI YORUM YAP