DOLAR

32,7488$% 1.46

EURO

35,0922% 0.45

GRAM ALTIN

2.456,09%2,73

ÇEYREK ALTIN

3.939,00%1,72

BİST100

10.471,32%0,76

BİTCOİN

2137358฿%-0.96384

ETHEREUM

110768Ξ%-1.10954

a
  • Selam Tuzla
  • TÜRKİYE HABERLERİ
  • İLKLERİ GERÇEKLEŞTİREN BAŞKAN YAZICI, KAMU ALANINDA İSTANBUL’UN EN BÜYÜK GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİNİ HİZMETE AÇTI

İLKLERİ GERÇEKLEŞTİREN BAŞKAN YAZICI, KAMU ALANINDA İSTANBUL’UN EN BÜYÜK GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİNİ HİZMETE AÇTI

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Türkiye’nin En Fonksiyonel Parkı Olarak Hizmete Kazandırdığı Şelale Eğitim Parkı’da Bir Yeniliğe Daha İmza Attı. Türkiye’nin İlk Holografik Hayvanat Bahçesi Nuh’un Gemisi Holozoo, Tuzla Belediyesi Bilim Merkezi, Corpus (İnsan Vücudunu Görerek Tanıma), Planetaryum-Gözlemevi, Güneş Saati ve Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın Kişisel Teknolojinin Serüveni Sergisi Gibi Eğitim, Bilim ve Eğlenceyi Bir Arada Bulunduran Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı, Tuzla Belediyesi Tarafından Yaptırılan Kamu Alanında İstanbul’un En Büyük Güneş Enerji Santraline de Ev Sahipliği Yaptı.

Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı’nda Gerçekleştirilen Açılışa AK Parti İstanbul Milletvekilleri Osman Boyraz ve Mehmet Ali Pulcu, Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Fehmi Tosun, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Mali Müşavir Sebahattin Demirci İle Vatandaşlar Katıldı. Şelale Eğitim Parkı’na Elektrikli Mini Araçla Gelen Başkan Dr. Şadi Yazıcı, Belediyenin Kullandığı Elektrikli Araçları Yakından İnceledi.

HER ALANDA OLDUĞU GİBİ TUZLA’DA BİR İLK DAHA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci, Açılışta Yaptığı Konuşmada Tuzla Belediyesi’nin Bir İlki Daha Gerçekleştirdiğini Söyledi. Demirci, “Tuzla Belediyesi Tarafından İstanbul’un Kamudaki En Büyük Güneş Enerji Santralinin Yapılması, Hayata Geçirilmesi Takdire Şayan. Tuzlamız’da Her Alanda Olduğu Gibi Bu Alanda da Bir İlki Hayata Geçirmiş Olduk” Dedi.

ÖNCÜLÜK YAPMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUZ
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Açılışta Yaptığı Konuşmada Kamu Olarak İstanbul’daki En Büyük Güneş Enerji Santralin Kurmanın ve Öncülük Yapmanın Mutluluğunu Yaşadıklarını Belirtti. Başkan Yazıcı, “Şelale Eğitim Parkı’mızda Havuzlarımız, Buz Patenimiz, Bowlingimiz Hatta Şelalemiz Dahil Olmak Üzere Bunların Hepsi Elektrik Harcıyordu. Biz de Bunun Çok Büyük Bir Enerji Harcamasının Olduğu Düşününce de Bu İşi Biz Nasıl Çözeriz Dedik. Parkımızda Anadolu Kültür Merkezi’nin Çatısında 4 Bin 200 Metrekarelik Alanın Üstüne Güneş Paneli Koyarak Şelale Eğitim Parkı’nı Kendi Kendine Yeten ve Kendi Enerjisini Sağlayan ve Kazanç Sağlayan Bir Park Haline Getirdik. Yaklaşık 5-6 Yılda Kendini Amorti Edip 10 Yıl Garantili 25 Yıl Ömrü Olan Bu Paneller Sayesinde de Biz Öncülük Yapmış Olacağız. Enerji Savaşlarının Olacağı Bir Dönemde Kendi Enerjisini Üreten Bir Ülke Olmak Adına Her Türlü Enerji Kaynaklarının Mutlaka Değerlendirilmesi Gerektiğine İnanıyoruz ve Burada da Bir Öncülük Yapmaktan Mutluluk Duyuyoruz” Dedi.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Belediyesi’nin Çevre Dostu, Temiz Enerji Kaynaklarını Diğer Alanlarda da Kullandığını Belirterek “Parkımızda Güneş Enerjisinin Yanı Sıra Rüzgar Enerjisinden Faydalanarak Akülü Engelli Araçları, Cep Telefonu Şarjını Sağlayan Direklerimizi de Kullanıma Açtık. Karbon Ayak İzimizi Küçülten Dünya Çapındaki Projemizi de Sürdürüyor, Alternatif Enerji Kullanılması Konusunda Elimizden Geleni Yapıyoruz.” İfadesini Kullandı.

TUZLA’YA BÜYÜK PROJELER YAKIŞIYOR
Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır da Konuşmasında Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’yı Tebrik Etti. Tuzla’ya Büyük Projelerin Yakıştığını Vurgulayan Kaymakam Çalışır, “Bu Kadar Fonksiyonel Mekanı Bu Kadar Metrekare İçerisinde Büyükşehirlerde Toplayabileceğiniz Bir Başka İlçe Var Mı Bilmiyorum Ama O Nadir İlçelerden Birisiyiz. Ben Başkanımızı Yürekten Kutluyorum. Tüm Arbedeler, Tüm Savaşlar, Tüm Çekişmeler Aslında Enerjiye Hakim Olma, Olanlara Yakın Olma, Enerjiyi Gidip Zorla Alma, Diyalogları Yakın Tutma Akraba Olma Gibi Etrafında Dönüyor. O Yüzden İşin Çekirdeğini Oluşturan Böyle Bir Tesisin Kendi Ayakları Üzerinde Durabilmesi, Kendi İhtiyacını Karşılıyor Olabilmesi de Başka Bir Güzellik, Başkanımızı Gönülden Tebrik Ediyorum. Şaşırdık Mı? Hayır Şaşırmadık. Şu İfadeyi Lütfen Çok İddialı Bulmayın. Büyük Projeler Tuzla’ya Yakışıyor. Birçok Büyük Projeye İmza Atmış Bir Ekiple Beraber Çalışıyoruz. Başkanımız Başta Olmak Üzere Bu ve Benzeri İşlere Katkı Veren Ekibini Gönülden Kutluyorum” Şeklinde Konuştu.

MİLLETVEKİLİ PULCU, BAŞKAN YAZICI’YI TEBRİK ETTİ
AK Parti İstanbul Milletvekilleri Mehmet Ali Pulcu da Konuşmasında Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya Teşekkür Etti. Pulcu, Konuşmasında Şu İfadeleri Kullandı: “Doğal Enerjiler Kullanılırken Medeniyetler Arasında Çok Büyük Farklar Yoktu. Önce Kömür, Ardından Petrolle Medeniyetler Arasında Çok Büyük Farklar Oluşmaya Başladı. O Enerjilere Ulaşan İnsanlar Hem Yönetim Sistemini Değiştirdiler Hem Büyük Pastayı Kendilerine Aldılar. Petrolün de Devri Geçiyor ve Başka İmkanlar Bulunacak. Enerji Kaynaklarıyla İlgili İyimser Düşünenler “Umulmadık Enerji Kaynakları Bulacağız. Eskilerden Daha Temiz ve Daha Verimli Olacak” Diyorlar. Bugün de Bu Örneğin Altındayız. Ben Huzurlarınızda Şadi Başkanıma ve Ekibine Çok Teşekkür Ediyorum”

TUZLA’DA İNANILMAZ PROJELER YAPILIYOR
TBMM’de Aynı Zamanda Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi Olan AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz da Konuşmasında, Tuzla’da İnanılmaz Projelerin Gerçekleştirildiğini Vurguladı. Boyraz, “Böylesine Güzel Bir Hizmetin Açılması Dolayısıyla Gerçekten Gurur Duydum. İstanbul’un En Büyük Kamu ve Belediyecilik Yatırımları Arasında Yer Alan Bir Projenin Açılışını Gerçekleştiriyoruz. Belediyecilik Hizmetlerinde Nereden Nereye Geldik. Belediyecilik Sadece Yol, Kaldırım Ya da Buna Benzer Hizmetlerden Oluşmuyor. Belediyeciliğin Tanımı ve Anlamı Değişti. Kaliteli Hizmetiyle Halkıyla Bütünleşen Bir Belediyecilik Yapılıyor. Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı’nın İnşaat Zamanı da Buraya Gelmiştim. Bunu Kimse Hayal Dahi Edememişti. Bugün Geldiğimiz Noktada, Yapılan Hizmetlerde, İçindeki Fonksiyonlarla İnanılmaz Projeler Yapılıyor. Ben Belediye Başkanımıza Belediyecilik Hizmetinin Dışına Taşırdığı Bu Hizmetinden Dolayı Teşekkür Ediyorum” Diye Konuştu.

TUZLA BELEDİYESİ GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ
Konuşmaların Ardından Protokol Şalteri Açarak Tuzla Belediyesi Güneş Enerji Santrali’ni Hizmete Açtı.
360,36 Kwp Kurulu Güç İle Üretilen Elektriğin Dağıtım Şirketine Satılması Sonucu Yıllık Yaklaşık 324.000 TL Kazanç Sağlayacak Olan Santral, Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı’nda Anadolu Kültür Merkezi’nin Çatısında Kuruldu.
4.358 M2 Alanda 1386 Adet 260wp Polikristal Pv Panel Kullanılarak Hazırlanan Tuzla Belediyesi Güneş Enerji Santrali, 650mwh Elektrik Üreterek Yıllık 216 Konutun ve Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı’nın Enerji İhtiyacının Çevre Dostu, Temiz Enerji Kaynağı İle Karşılanmasını Sağlayacak. Yıllık Yaklaşık 390 Ton Co2’nin Doğaya Salınımı Engelleyen ve Bu Yönüyle Yılda 35.454 Adet Ağacı Kurtaran Tuzla Belediyesi Güneş Enerji Santrali, Amortismanını 5 Yılda Sağlayacak.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TUZLA’NIN İKİ BEYEFENDİSİNDEN ‘BAYRAM ŞENOCAK’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

HIZLI YORUM YAP