DOLAR

32,7488$% 1.46

EURO

35,0922% 0.45

GRAM ALTIN

2.456,09%2,73

ÇEYREK ALTIN

3.939,00%1,72

BİST100

10.471,32%0,76

BİTCOİN

2137358฿%-0.96384

ETHEREUM

110768Ξ%-1.10954

a

İŞ GARANTİLİ KARİYER VE İSTİHDAM FUARI BAŞLADI

TUZLA BELEDİYE BAŞKANI DR. ŞADİ YAZICI: “MESLEKİ EĞİTİM MERKEZLERİMİZE KAYITLI OLAN 1200 ÖĞRENCİMİZ İŞ SAHİBİ OLDU”

İş Arayan Vatandaş İle İşvereni Buluşturan Tuzla Belediyesi Kariyer ve İstihdam Merkezi Tarafından Düzenlenen 5’inci Kariyer ve İstihdam Fuarı Kapılarını Açtı. Tuzla Marina Fuar Alanı’nda Açılan ve 3 Gün Sürecek Fuara Vatandaşlar Yoğun İlgi Gösterdi. Fuarın Açılışında Konuşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı,” Pandemi Döneminde Ara Vermiştik. 2021 Yılında Tekrar Başlatmış Olduğumuz 125 Firmanın Katıldığı Yaklaşık 15 Bin İnsanın İstihdamını Sağlamış Olduğumuz Fuarımızı Bu Yıl 250 Firma İle 20 Bin Kişiye İş İmkanı Sağlayacak Hedefimiz İle Gerçekleştiriyoruz” Dedi.

Tuzla Belediyesi Kariyer ve İstihdam Merkezi, Yıl Boyunca Gerçekleştirdiği İstihdam Desteğini Özel Bir Fuar İle Taçlandırdı. İş Arayan Vatandaşların İşveren Firmaların Temsilcileri İle Buluşabildikleri Kariyer ve İstihdam Fuarı Kapılarını Törenle Açtı. Düzenlenen Törene Tuzla Kaymakamı Ali Akça, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla İŞKUR Genel Müdürü Türkan Polat, Siyasi Parti Temsilcileri, STK Temsilcileri, Muhtarlar ve Çok Sayıda Vatandaş Katıldı. Fuarda 250 Firma Yüzlerce Farklı Alanda Personel Arayışını Sürdürürken İş Arayan Vatandaşlar da Fuar Aracılığı İle Firmaların İnsan Kaynakları İle Bire Bir Görüşme Fırsatı Yakaladılar. İş Arayan Vatandaşlar Fuar Girişinde Bulunan Online Mülakat Sistemi İle Mülakat Provası Yaptılar.  Açılış Programı Sonrasında Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Firmalar Arasında Tuzla’daki 12 Meslek Lisesi’nde Öğrenim Gören 1126 Lise Son Sınıf Öğrencisine Okul Sonrası İş Garantisi Sağlayacak Protokol İmzalandı. Fuarda Tuzla Belediyesi Teknoloji Merkezi, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı ve Tuzla Belediyesi Kadın Girişimciler Kulübünün Stantları da Ziyaretçiler İçin Hazır Bulundu.

“BU YIL 250 FİRMA İLE 20 BİN KİŞİYE İŞ İMKÂNI SAĞLAYACAK HEDEFİMİZ İLE GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Program Sonrası Açıklamalarda Bulunan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı,” Pandemi Döneminde Ara Vermiştik. 2021 Yılında Tekrar Başlatmış Olduğumuz 125 Firmanın Katıldığı Yaklaşık 15 Bin İnsanın İstihdamını Sağlamış Olduğumuz Fuarımızı Bu Yıl 250 Firma İle 20 Bin Kişiye İş İmkanı Sağlayacak Hedefimiz İle Gerçekleştiriyoruz. Bugün Buradaki Bütün Firmaların Ara Eleman ve Özellikle Yetişmiş Eleman İhtiyaçlarını Karşılamak İçin Çok Kıymetli Bir Çalışma. Bazıları İş Ararken, Bazılarının da İstihdam İçin Gerçek İş Gücü Arıyorlar. Bu İkisini Birleştirdiğimiz ve İstanbul’un En Büyük Fuarı Diyebiliriz. Böyle Bir Fuara Ev Sahipliği Yapmaktan Mutluluk Duyuyoruz. Paydaşlarımız Var. Bu Organizasyonun Bir de Nazar Boncuğu Oldu. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Bakanımızın Büyük Katkıları İle Birlikte Yapılan ve Tuzla’da 19 Tane Bulunan Mesleki Eğitim Merkezlerimize Kayıtlı Olan 1200 Öğrencimizin Yıl Boyunca Yapmış Olduğu Stajları Sonucunda Bugün İmza İle Birlikte Yüzde 96’sının İstihdamı Sağlanmış Oluyor. Dolayısıyla Bu Açıdan Çok Muhteşem Oldu. İstanbul’da Bu Diplomaları Vererek, Sözleşmeleri İmzalayarak Meslek Lisesindeki Öğrencilerimiz İş Sahibi Oldu. Bu da Bizleri Ayrıca Mutlu Ediyor. Bu Yıl 20 Bin İstihdam Hedefimiz Var. Özel Vatandaşlarımız İçin Özel ve Tematik Görüşmelerimiz Olacak. İnşallah 25-30 Bini Buluruz” Dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TUZLA İSTİHDAM FUARI 1126 İSTİHDAM GARANTİLİ SÖZLEŞMEYLE AÇILIYOR

HIZLI YORUM YAP