DOLAR

$%

EURO

%

GRAM ALTIN

%

ÇEYREK ALTIN

%

BİST100

%

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

a

İSTANBUL’DA BÜYÜK DEPREM

İstanbul’da Saat 13.59 Sıralarında Kent Genelinde Hissedilen Şiddetli Bir Deprem Meydana Geldi. AFAD’dan Alınan Alınan İlk Bilgiye Göre Deprem 5.8 Büyüklüğünde Gerçekleşti.

İstanbul Genelinde Hissedilen 5.8 Şiddetinde Deprem Meydana Geldi.

Merkez Üssü Marmara Denizi Silivri Olan 5.8 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi.

Deprem Nedeniyle Avcılar Merkez Cami’nin Minaresi Yıkıldı.

İstanbul’da Saat 14:00’te Şiddetli Bir Deprem Oldu. Silivri Açıklarında Meydana Gelen Depremin Büyüklüğünü Afad 5.8 Olarak Açıkladı. Deprem Sonrası Okullar Ve Hastaneler Tahliye Edildi. Yaşadıkları Korku Nedeniyle Camdan Atlayanlar Ve Yaralananlar Oldu. İstanbul Valiliği Kentte Meydana Gelen 5.8’lik Deprem Nedeniyle İlk Ve Orta Dereceli Okulların Tatil Edildiğini Açıkladı.

İstanbul’da Saat 13.59’da Deprem Meydana Geldi. 5.8 Büyüklüğündeki Deprem Silivri Açıklarında Ve Yerin 6.99 Kilometre Derinliğinde Meydana Geldi. Depremin Silivri’ye Uzaklığının 21,68 Kilometre Olduğu Belirtildi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi De Depremin Büyüklüğünü 5.7 Olarak Açıkladı.

Şiddetli Sarsıntının Ardından İstanbullular Sokaklara Çıktı. Okullar, Hastaneler Ve Avm’ler Hızla Tahliye Edildi. Telefon Hatları Kesildi, İstanbul’da Vatandaşlar Birbirine Ulaşamadı. Büyük Paniğin Yaşandığı Kentte Artçı Sarsıntılar Devam Ediyor.

İSTANBUL’DA OKULLAR TATİL EDİLDİ

İstanbul Valiliği Kentte Meydana Gelen 5.8’lik Deprem Nedeniyle İlk Ve Orta Dereceli Okulların Tatil Edildiğini Açıkladı.

İstanbul Valiliği’nden Yapılan Açıklamada ”Deprem Nedeniyle İlimizdeki İlk Ve Orta Dereceli Okullarımızda Tedbiren Bugün Eğitimin Geçici Olarak Tatil Edilmesine Karar Verilmiştir” Denildi.

SİLİVRİ DEVLET HASTANESİ BOŞALTILDI

İstanbul’da Yaşanan Depremin Ardından Silivri Devlet Hastanesi Güvenlik Nedeni İle Boşaltıldı. Hasta Ve Hasta Yakınları Devlet Hastanesi Bahçesinde Beklemeye Devam Ediyor.  Öte Yandan Hastaneye Yakın Bir Binanın Çatısının Yıkılması Sonucu 5 Kişi Yaralandı. Yaralılar Hastanelere Kaldırıldı.

ÇEVRE İLLERDE DE HİSSEDİLDİ

Deprem kent genelinde ve Sakarya, Tekirdağ, Kocaeli, Kırklareli, Yalova, Bursa, Eskişehir, Düzce, Bilecik’te de hissedildi.

15 ARTÇI SARSINTI YAŞANDI

Depremin Ardından En Büyüğü 4.1 Büyüklüğünde 15 Artçı Sarsıntı Yaşandı

İSTANBUL VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği, Deprem Sonrasında Saat 14.20 İtibarıyla AFAD, AKOM, 112, 155, 156 İhbar Hatlarına Herhangi Bir Hasar İhbarı Yapılmadığını, Bütün Birimlerin Depremin Kentteki Etkilerini Yakından Takip Ettiğini Duyurdu.

Valilikten Yapılan Yazılı Açıklamada, Saat 13.59’da 5.8 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldiği Belirtildi.

Açıklamada, Şunlar Kaydedildi:

“Meydana Gelen Deprem Sonrasında Saat 14.20 İtibarıyla İlimizdeki AFAD, AKOM, 112, 155, 156 İhbar Hatlarına Herhangi Bir Hasar İhbarı Yapılmamıştır. Bütün Birimlerimiz Depremin İlimizdeki Etkilerini Yakından Takip Etmektedir.”

DEPREM NEDENİYLE DURUŞMALARA ARA

Bakırköy Adalet Sarayı Deprem Nedeniyle Kontrollü Bir Şekilde Tahliye Edildi. Duruşmalara İse Tedbiren Ara Verildi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TUZLA’DA TAMPON TAMPONA MÜCADELE

HIZLI YORUM YAP