DOLAR

$%

EURO

%

GRAM ALTIN

%

ÇEYREK ALTIN

%

BİST100

%

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

a

MSB’DEN KİMYASAL SİLAH İDDİALARINA O FOTOĞRAFLA CEVAP VERDİ

Milli Savunma Bakanlığı, Dış Basında Yer Alan “Türk Silahlı Kuvvetleri Tarafından Kimyasal Silah Kullanıldığına” Yönelik Asılsız İddialarla İlgili Açıklama Yaptı. Bakanlık Açıklamasını Bir Mehmetçik’in Asker Selamı Veren Bir Çocuğun Başını Okşadığı Fotoğraf İle Verdi.

Milli Savunma Bakanlığı, Dış Basında Yer Alan Barış Pınarı Harekatı’nda “Türk Silahlı Kuvvetleri Tarafından Kimyasal Silah Kullanıldığına” Yönelik Asılsız İddialara İlişkin Açıklama Yaptı.

Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı’nın Planlama Ve İcrasında Sadece Teröristlere ve Bunlara Ait Barınak, Sığınak, Mevzi, Silah, Araç ve Gereçler Hedef Alındığını Sivil/Masum Kişilerle Harekat Bölgesindeki Tarihi, Kültürel, Dini Yapılar, Altyapı Tesisleri ve Çevrenin Zarar Görmemesi İçin Her Türlü Dikkat ve Hassasiyet Gösterildiği Vurgulandı.

Bakanlık Açıklamasına “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Başarısına Gölge Düşürmek İsteyen Çevrelerce Özellikle Dış Basında Gündeme Getirilen “Türk Silahlı Kuvvetleri Tarafından Kimyasal Silah Kullanıldığına” Yönelik İddialar Tamamen Gerçek Dışıdır. Silahlı Kuvvetlerimiz Tarafından Uluslararası Hukuk ve Anlaşmalar Tarafından Yasaklanmış Mühimmat Kullanılmamaktadır. Bu Tür Mühimmat Türk Silahlı Kuvvetleri Envanterinde Bulunmamaktadır.” İfadeleriyle Devam Etti.

Ayrıca Bakanlık, Açıklamasında Mehmetçik’in Asker Selamı Veren Bir Çocuğun Başını Okşadığı Fotoğrafı Kullandı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İŞTE TÜRKİYE-ABD ANLAŞMASININ DETAYLARI

HIZLI YORUM YAP