DOLAR

$%

EURO

%

GRAM ALTIN

%

ÇEYREK ALTIN

%

BİST100

%

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

a

ORTAK MİRAS “TOY”, İLK KEZ TUZLA’DA SAHNELENDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü Tarafından Organize Edilen, Tuzla Belediyesi Tarafından da Desteklenen Toy Sahne Gösterisinin Prömiyeri, İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde Gerçekleşti.

KÜLTÜREL MİRAS DANS VE MÜZİKLE ANLATILDI

Toy Sahne Gösterisinde Farklı Coğrafyalardan 65 Sanatçı, Türkler’in Gelenek, Görenek, Müzik, Edebiyat, Oyun, Adım ve Desen Çeşitliliğini Sahneye Taşıdığı Gösteride Dansların Yanı Sıra Üst Düzey Efektlerde Göz Doldurdu. Türk Geleneklerine Özgü Dualarla Yapılan Açılışın Ardından, Kös ve Davullarla Sergilenen Performansı Savaş Dansları Takip Etti.

İlk Bölüm, Türk Dünyası Selamlama ve Geleneksel Oyun Örneklerinin Ardından, İkinci Bölümünde Dansçılar Tarafından Türklerin Anadolu’ya Girişlerinin Canlandırılmasıyla Başladı. Balkanlar, KKTC Ve 7 Bölgeye Ait Yaşam, Karakter, Oyun ve Türkü Derlemeleri Bu Bölümde İzleyenlere Sunuldu.

İzleyenlerin, Mesafelere Rağmen Değişmeyen Ortak Kültür Destanlarına ve Birlik Beraberliğin Gücüne Tanıklık Etme Fırsatı Bulduğu Gösteri, Tüm Sanatçıların Sahnede Söylediği Anayurt Şarkısıyla Son Buldu.

ANADOLU VE DÜNYA TURNESİNE DE ÇIKACAK

Gösteriyi İzleyen Vatandaşlar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya Teşekkür Etti.

İzleyenlerin, Mesafelere Rağmen Değişmeyen Ortak Kültür Destanlarına ve Birlik Beraberliğin Gücüne Tanıklık Etme Fırsatı Bulduğu Gösteri, İstanbul’da 10 Ayrı Mekanda Sahnelenecek, Ardından Anadolu ve Dünya Turnesine Çıkarak Sanatseverlerle Buluşmayı Sürdürecek.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TUZLA BELEDİYESİ’NİN 2017 YILI FAALİYET RAPORU KABUL EDİLDİ

HIZLI YORUM YAP