DOLAR

$%

EURO

%

GRAM ALTIN

%

ÇEYREK ALTIN

%

BİST100

%

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

a

TÜRKİYE’DE YEREL SEÇİMLERDE BİR İLK

Adalet Bakanlığı Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü, Bir Süredir Yaptığı Çalışmaları Sonuçlandırarak, E-Devletten Sunduğu Hizmetler Arasında Yer Alan Adli Sicil Kaydı Sorgulama Bölümünde Değişik Yaptı ve Yeni Uygulama Başlattı.

Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü, Adli Sicil Kayıtlarına Elektronik Ortamda Ulaşabilme Olanağı Getiren Sistemi Uygulamaya Soktu. Buna Göre, Yerel Seçimlerde Belediye Başkanı, İl Genel Meclisi Üyesi, Belediye Meclisi Üyesi İle Muhtar Adayları Adliyelerdeki Birimlerden Aldıkları Adli Sicil Kayıtlarına Elektronik Ortamdan Ulaşabilecek.

UYGULAMA BUGÜN BAŞLADI
31 Mart 2019’da Yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinde Belediye Başkanı, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyesi İle Muhtar Adayı Olacakların Sabıka Kayıtlarına E-Devlet Uygulamasından Ulaşabilmelerini Sağlayan Uygulama Bugün (02.10.2018) Hizmete Sunuldu. Uygulama, Türkiye’de Mahalli İdareler Seçimlerinde İlk Kez Gerçekleştiriliyor.
Adalet Bakanlığı, 24 Haziran’da Yapılan Seçimlerde de Milletvekili Adayı Olacakların Sabıka Kayıtlarını da E-Devlet Uygulamasından Alabilmelerini Sağlamıştı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İBB’DEN MÜJDE GELDİ! ARTIK ÜCRETSİZ OLACAK

HIZLI YORUM YAP