DOLAR

32,9236$% 0.26

EURO

35,4174% 0.66

GRAM ALTIN

2.468,94%0,76

ÇEYREK ALTIN

4.035,00%-0,12

BİST100

10.767,85%-0,03

BİTCOİN

1947812฿%-6.93217

ETHEREUM

108323Ξ%-3.86131

a

TUZLA BELEDİYESİ ANNE ÇOCUK EĞİTİM MERKEZİ BİLİM ŞENLİĞİ DÜZENLEDİ

Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi Yaz Okulu’nun Minik Kursiyerleri, İcatlarını Bilim Şenliği Kapsamında Sergiledi. Yaz Okulunda Yapılan Şelale Sistemi, Köpük Makinası, Kendini Sulayan Saksı, Kas Sistemi, Işıklı Pil, Toplama Robotu Dikkat Çeken İcatlar Arasında Yer Aldı. Küçük Mucitler, İcatlarını Hem Yaşıtları Hem de Annelerine Uygulamalı Olarak Kullanarak Gösterdiler.

Şenlikte Tuzla Belediyesi Bilim Merkezi’ndeki Eserler de İncelendi, Kursiyer Çocuklar Anneleri İle Birlikte Deneylere Katıldı. Volkan, Sönmeyen Mum, Renk, Yanmaz Balon, Kalp Atışı ve Renkli Lahana Deneyine Katılan Kursiyerler, Eğlenerek Öğrendi. 2 Gün Süren ve Gruplar Halinde Şenliğe Katılan Kursiyerler, Son Olarak Robotik ve Kodlama Atölyesi’ndeki Etkinliklere Katıldı.

Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi Kursiyerleri, Yaz Okulu Faaliyetleri İçin Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya Teşekkür Etti.

TUZLA’DAN YERLİ VE MİLLİ TEKNOLOJİ HAMLESİNE DESTEK

Şenlikte Çocuklar ve Anneleri İle Buluşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı Hem Deneylere Katıldı Hem de Bilim Merkezi’ndeki Yeni Deney Aletlerini İnceledi. Başkan Yazıcı, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Liderliğinde Ülkemizin Yerli ve Milli Teknoloji Hamlesine Tuzla’dan Katkı Sağlamayı Amaçlıyoruz. Çocuklarımız ve Gençlerimizin Bilim ve Teknolojiye İlgili, Üretken Bir Nesil Olarak Yetişmesi İçin İmkanlar Sağlıyoruz. Minik Yavrularımızın Hayal Dünyasını Katarak Geliştirdikleri Deneyleri, Daha İyisini Üretecekleri, Ülke ve Millete Faydalı Ürünler Ortaya Koyacakları İnancıyla Çok Önemsiyorum. Hepsini Tebrik Ediyorum” Dedi.

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TUZLA BELEDİYESİ, ÜNİVERSİTE TERCİH DANIŞMA GÜNLERİ DÜZENLİYOR

HIZLI YORUM YAP