DOLAR

32,7488$% 1.46

EURO

35,0922% 0.45

GRAM ALTIN

2.456,09%2,73

ÇEYREK ALTIN

3.939,00%1,72

BİST100

10.471,32%0,76

BİTCOİN

2137358฿%-0.96384

ETHEREUM

110768Ξ%-1.10954

a

TUZLA BELEDİYESİ, BİR CEMEVİ’Nİ DAHA HİZMETE KAZANDIRDI

Tuzla’da 4 Cemevi Yapımını Sürdüren Başkan Yazıcı, “Birlik Ve Beraberliğimizi Bozmaya Çalışanlara ‘Bunu Asla Bozamazsınız’ Diye Haykıracağız. Biz Her Dönemin Mutlaka Ve Mutlaka Hz. Hüseyinler’i Olduğuna İnanıyoruz Ama Unutmayalım Ki Her Dönemin Yezitleri De Var. Biz Her Zaman Birlikte Mücadele Edeceğiz” Dedi.

Tuzla Belediyesi Tarafından Yapılan Karacaahmet Dergahı Tuzla Şubesi Cemevi, Düzenlenen Törenle Hizmete Açıldı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Karacaahmet Dergahı Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Ercan, Karacaahmet Dergahı Tuzla Şubesi Cemevi Başkanı Gülendam Şen, Alevi Dedeleri Ve Canlar, Mimarsinan Mahallesi’ndeki Açılışta Birlik Ve Beraberlik Mesajları Verdi.

ŞEN, BAŞKAN YAZICI’YA TEŞEKKÜR ETTİ

Saygı Duruşu Ve İstiklal Marşı’nın Okunmasıyla Başlayan Programda İlk Konuşmayı Karacaahmet Dergahı Tuzla Şubesi Cemevi Başkanı Gülendam Şen Yaptı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı Ve Katkı Sağlayanlara Teşekkür Eden Şen, “Muharrem Günümüzde Acımızı, Hüznümüzü, Lokmamızı Paylaştığımız Ve Buraya Geldiğiniz İçin Hepinize Çok Teşekkür Ediyorum. Lokmamızı Paylaştığımız Gibi Sıkıntılarımızı, Sevinçlerimizi Paylaşmak, Eksikliklerimizi Tamamlamak Amacımıza Gelip Ortak Olduğunuz İçin Hepinize Teşekkür Ediyorum. Cemevi Yapımına Katkılarından Dolayı Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya,Bizi Hiç Yalnız Bırakmayan Ve Babalık Yapan Muharrem Ercan Dedeme, Bu Binanın İnşasında Katkıda Bulunan Tüm Canlara Teşekkür Ediyorum. Bu Bina Durdukça, İnsanlar Gelip Gittikçe Her Daim Dualarını Eksik Etmeyecekler, Sizleri Sevgiyle Ve Saygıyla Anacak” Dedi.

ERCAN: ŞADİ BAŞKANIMIZA NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEM AZDIR

Karacaahmet Dergahı Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Ercan, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya Sevgisini Ve Muhabbetini Temel Atma Töreninde Olduğu Gibi Açılış Töreninde De Dile Getirdi. Ercan, “Canlar Gerçekten Bugün Onur Günü Yaşıyorum. Cenabı Allah Hepinizden Razı Olsun. Bu Cemevinin Yapımında Emeği Geçen Tüm Canlara, Tabi Başta En Büyük Emeği Geçen Sevgili Belediye Başkanım, Sevgili Şadi Bey’e Ne Kadar Teşekkür Etsem Azdır. Her Yerde Ama Her Yerde Şadi Bey’in Bu Hizmetlerinden Bahsediyorum. Dergaha Gelen Her Partiye Her Kişiye Şadi Bey’den Onurla, Gururla, Sevgiyle Bahsediyorum. Sevgili Başkanım, Gerçekten Sağ Ol, Var Olasın. Hak Muhammet Ali Emeklerine Zayi Vermesin” İfadesini Kullandı.

Karacaahmet Dergahı Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Ercan, “Bazı Cahiller Veya Siyasiler Bir Ayrım Yapmışlar Ama Biz Alevisiyle, Sünnisiyle Bütünüz, Biriz Ve Biz Asla Ayrı Düşünmedik” Şeklinde Konuştu.

MANEVİ AÇLIK, TOPLUMDA HUZURSUZLUK OLUŞTURUR

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Manevi Açlık, Toplumda Huzursuzluk Oluşturur” Vurgusuyla Vicdan Özgürlüğünün En Güzel Şekilde Yaşanabilmesi İçin Yapımdan Bakıma İbadethanelerin Tüm İhtiyaçlarını Karşıladıklarını Söyledi. Başkan Yazıcı, Birlik Ve Beraberlik Mesajı Verdiği Konuşmasında Şu İfadeleri Kullandı: “Şehrin Her Şeyiyle Bize Emanet Edildiğini Biliyoruz Ve Hizmetlerimizi De Bu Bilinçle Sürdürüyoruz. Şehrin Güzelleştirilmesi, Şekillendirilmesini İçeren Bir Maddi Yönü, Bir İnsanın Manevi Yönü Vardır. Biz Onu Da Emanet Olarak Gördük Ve İnsanın Maddi Açlığını Giderecek Olan Şeyler Ayrıdır Ama Manevi Açlığın Giderilmeden Bir Topluma Manevi Ve Sosyal Huzurun Gelmesi Mümkün Değildir. O Nedenle Herkesin Vicdan Özgürlüğünü En Güzel Şekilde Yaşayabileceği İbadethanelerin Yapımı, Bakımı, Tadilatı Ve Temizliğine Çok Özen Gösterdik. Bunu Da Sürdürüyoruz. Biz Cemevlerinin İnşasına Da Aynı Önemi Verdik. Çünkü Biliyoruz Ki Manevi Açlık Her Zaman Toplumda Huzursuzluk Oluşturur”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Konuşmasında “Tüm İslam Dairesi İçin Söylüyorum; Eğer Gençlerimize Sahip Çıkmazsak, Gelecek Nesillerimizi Kendi İnançlarımızla, Değerlerimizle, Gelenek Ve Göreneklerimizle, Ananelerimizle Süslemezsek Ceplerindeki Telefonlar, Ellerindeki Bilgisayarlarla, Gelişmiş Teknolojik Cihazlarla Omuzlarında Farklı Fikirlerle Beyinlerini Yıkamaya Hazır Şer Odakları Var” Uyarısında Da Bulundu.

HER DÖNEMİN HZ. HÜSEYİNLER’İ DE, YEZİTLERİ DE VAR

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Her Dönemin Hz. Hüseyinleri Olduğuna İnanıyoruz Ama Her Dönemin Yezitleri De Var” Sözleriyle Birlik Ve Beraberliğin Önemine Değindi. Başkan Yazıcı, “Bu Ülke Hepimizin. Allah Birlik Ve Beraberliğimizi Bozmasın, Bozmaya Çalışanlara Da Asla Fırsat Vermesin. Farklılıklarımızın Zenginliğimiz Olduğuna İnanıyoruz. Biz Birlik Ve Beraberliğimizi Korumalıyız. Batıda Ve Globalleşen Dünyada İslami Terör Diye Ortaya Atılanların İslamiyet’in Hoşgörüsünü, Kardeşliğini, Sevgisini Anlamadığını Görüyoruz. Bizi Yanlış Anlatmaya Çalışanlara İnat Biz En Büyük Gücümüz Olan Birlik Ve Beraberliğimizi Sonuna Kadar Güçlü Bir Şekilde Götürmek Zorundayız. En Büyük Silahımız Bu. Birlik Ve Beraberliğimizi Bozmaya Çalışanlara ‘Bunu Asla Bozamazsınız’ Diye Haykıracağız. Biz Her Dönemin Mutlaka Ve Mutlaka Hz. Hüseyinler’i Olduğuna İnanıyoruz Ama Unutmayalım Ki Her Dönemin Yezitleri De Var. Biz Her Zaman Birlikte Mücadele Edeceğiz” Şeklinde Konuştu.

Karacaahmet Dergahı Tuzla Şubesi Cemevi Başkanı Gülendam Şen, Cemevi Yapımına Katkılarından Dolayı Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya Plaket Vererek Teşekkür Etti.

 

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TUZLA BELEDİYESİ, HER MAHALLEDE HALK MECLİSLERİ DÜZENLİYOR

HIZLI YORUM YAP