DOLAR

$%

EURO

%

GRAM ALTIN

%

ÇEYREK ALTIN

%

BİST100

%

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

a

TUZLA BELEDİYESİ, DÜNYA EL YIKAMA GÜNÜ’NDE HİJYEN VE ÖNEMİ SEMİNERİ DÜZENLEDİ

Tuzla Belediyesi ve Anadolu Vakfı İşbirliğiyle Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi Emlak Konut Şubesinde Düzenlenen Seminere Konuşmacı Olarak Dr. Fatih Bünül Katıldı. Dr. Fatih Bünül, Seminerde Temizliğin Önemi, Tarihçesi, El Yıkamanın Hasta Sağlığı ve Günlük Hayattaki Önemi İle Hijyen Eğitimi Konusunda Bilgiler Verdi. Su ve Sabunla El Yıkamanın Kişisel Hijyendeki Önemine Vurgu Yapan Bünül, “Elin Su ve Sabunla Yıkanmasıyla Eldeki Enfeksiyon Oranlarında Ciddi Oranda Azalma Görülmüştür. Deri Florası Geçici ve Kalıcı Mikroorganizmalardan Oluşur. Geçici Flora Günlük Aktiviteler Sırasında Cilde Bulaşan Mikroorganizmalardan Oluşur. Sabun ve Su İle Ellerin Yıkanması Durumunda Ciltten Tamamen Uzaklaştırılabilir Ancak Kalıcı Flora Konusunda Eli Antibakteriyel Sabunlar Yada Solüsyonlarla Yıkamak Gerekir” Dedi.

Dr. Fatih Bünül, Ellerin Nasıl Yıkanması Gerektiğini de Sunum Eşliğinde Anlatarak Doğru Bilinen Yanlış Yıkama Örnekleri Hakkında da Bilgilendirdi.

Seminer ve Eğitici Faaliyetler İçin Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya Teşekkür Eden Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi Kursiyer Anneleri, Öğrendikleri Bilgileri İlk Önce Aile Bireyleri İle Birlikte Uygulamaya Başladıklarını Söyledi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TUZLA BELEDİYESİ, SEZONUN İLK SÖYLEŞİSİNDE BEKİR DEVELİ’Yİ İLÇE HALKIYLA BULUŞTURDU

HIZLI YORUM YAP