DOLAR

32,7488$% 1.46

EURO

35,0922% 0.45

GRAM ALTIN

2.456,09%2,73

ÇEYREK ALTIN

3.939,00%1,72

BİST100

10.471,32%0,76

BİTCOİN

2137358฿%-0.96384

ETHEREUM

110768Ξ%-1.10954

a

TUZLA BELEDİYESİ, E-ARŞİVİ İLE ROL MODEL OLDU

Türk Arşivciler Derneği, Hazine-İ Evrak’ın 171. Kuruluş Yıldönümü ve 12. Arşivcilik Günü Etkinliği, ‘Kurum Arşivleri E-Arşive Hazır Mı?’ Temasıyla Gerçekleştirildi. Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü’nde Düzenlenen Etkinlikte “Dijital Dünyada Kurum Arşivlerinin Değişen Yüzü” Başlıklı 1. Oturumda Tuzla Belediyesi’nin E-Arşivcilik Hizmetleri Kurum Arşivleri Arasında İşbirliği Konusuyla İşlendi. Etkinliğin Temasını Oluşturan ‘Kurum Arşivleri E-Arşive Hazır Mı?’ Sorusuna Hizmetleri İle Yanıt Veren ve Kurumlar Arası İşbirliğinin Hizmet Kalitesine Yansımasını Rakamsal Değerler ve Örnekler İle Aktaran Tuzla Belediyesi Yetkilileri, Bu Bilgileri Arşivciliğin Duayen ve Akademik Kadrosu İle Paylaştı.

TUZLA BELEDİYESİ, E-ARŞİVCİLİKTE İLKLERİ UYGULUYOR

Tuzla Belediyesi Bilgi-Belge Arşiv Sorumlusu Arzu Öğüt Şimşek, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın Teknoloji Kullanımı İle İlgili Bilgi ve Birikimi İle E-Arşivin Kurulduğunu Söyledi. Şimşek, Tuzla Belediyesi’nin E-Arşiv Hizmetleri Hakkında Şu Bilgileri Verdi: “Belediyemiz Bilgi Toplumuna Dönüşümü Amaçlayan, E-Dönüşüm Türkiye Projesi’nin Önemli Bir Bileşeni Olan E-Devlette Birbiri İle Entegre Olmuş, Etkin, Şeffaf ve Basitleştirilmiş İş Süreçlerine Sahip Bir Yapılanmayı Benimsemiştir. Bu Çerçevede Birlikte Çalışabilirliği Mümkün Kılmanın En Temel Araçlarından Birisi, Kurumların Kullanacakları, Ortak Norm ve Standartlardır.

Kurumumuzun Bilgi Belgesini Güvenilirlik Esası İle Kurum Dışı Paydaşlarımızla Uzaktan Erişimle, E-Belediyecilikte E-Eksper Modülü Üzerinden 3485 Paydaşımızla 1 Senedir Sürdürüyoruz. Belediyemiz Teknik Altyapısının Hazır ve Uygulanabilir Olması, Tuzla’daki Tüm Mimari Projelerin Dijital Ortamda Arşivlenmesini ve Sistemin Dayanağını Oluşturmuştur. E-Eksper Uygulamasını Türkiye’de Uygulayan İlk ve Tek Belediyeyiz.

Belediyemiz Karşılıklı Olarak Kamu Kurum Kuruluşları İle Bilgi ve Belgelerimizi Paylaşmaya, Entegre Olmaya Nüfus Müdürlüğü İle Başlayıp Tapu Müdürlüğü İle Devam Etmekte Olup, Türkiye’de Rol Model Statüsünü Üstlenmiştir. Belediyemizin Mimari Projeleri Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Bilgi Sistemi’ne Entegrasyonu, Hem Kamu Kurumlarına, Hem de Vatandaşlara Çeşitli Kolaylıklar Sağladı. Uygulamanın Vatandaşlarla İlgili Kısmında, Özellikle Alım ve Satımlarda, Yatırım Yapılmak İstenen Bölümün, Dükkan, Daire, Sığınak veya Otopark Ayrımını Net Bir Şekilde Yansıtması, Her Bağımsız Bölümün Numaralandırılarak Gösterilmesi Kolaylığı İle Bilgi Güvenliği Sağlandı. Sistem Bütünlüğü İle Belediyede Hazırlanan Mimari Projenin, Tapuda da Aynı Olması İle Zaman Kaybı ve Olası Hukuki Sorunlar İle Vatandaşların Mimari Proje İçin, Tapu Sicil Müdürlüğü’ne Gitmesi, Ortadan Kalktı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı İle İstanbul Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü Sedat Cömertoğlu Arasında Haziran 2016’da İmzalanan Protokolden Bugüne 560 Adet Kat İrtifakının Mimari Projesine Erişim Sağlandı, 11.525 Metre Proje Dijitalleştirilerek Sisteme Kaydedildi”

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TUZLA BELEDİYESİ GÖNÜL ELLERİ ÇARŞISI, “ÖZEL ÇOCUKLARIMIZ”IN HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRİYOR

HIZLI YORUM YAP