DOLAR

$%

EURO

%

GRAM ALTIN

%

ÇEYREK ALTIN

%

BİST100

%

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

a

TUZLA BELEDİYESİ GÖNÜL ELLERİ ÇARŞISI, BÜYÜKLERİMİZİN AİLESİNDEN BİR PARÇA OLDU

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, Her Yıl Olduğu Gibi Bu Yıl da Yaşlılara Saygı Haftası’nda İlçemizde Yaşayan Büyüklerimizi Bir Araya Getirdi. Tuzla Belediyesi Ayyıldız Sosyal Tesisleri’nde Düzenlenen Yaşlılara Saygı Haftası Yemeğine Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve Eşi Dr. Fatma Yazıcı Ev Sahipliği Yaptı. Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Yaşlılar Komisyonu ve Kadın Kent Gönüllüleri, Tuzla Belediyesi Yaşlılar Merkezi Sakinleri ve Tuzlalı Büyüklerimizi Yemekte Buluşturdu. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın Annesi Türkan Yazıcı ve Babası İmdat Yazıcı da Yemeğe Katıldı.

BÜYÜKLERİMİZİN YALNIZ OLMADIKLARINI HİSSETTİRİYORUZ

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Yaşlılar Komisyonu’ndan Sorumlu Gönüllü Meral Özdemir Yemekte Yaptığı Selamlama Konuşmasında Büyüklerimizi Yalnız Bırakmadıklarını Söyledi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya Büyüklerimiz İçin Yaptığı Hizmetler İçin Teşekkür Eden Özdemir, “Büyüklerimize Yapacağımız Her Türlü Yardım; Dini, Ahlaki, Vicdani ve Milli Görevimizdir. Büyüklerimizi Sadece Özel Gün ve Haftalarda Değil Yılın Her Gününde Hatırlayarak Birlikte Olduğumuzu Onlara Hissettirmeliyiz. Yaşlanan Bir Yaşlı Olmaktansa Yaşlanınca Bile Genç Kalmasını, Verimli, Güzel İşler Yapabileceğimizi Bilmeliyiz. Bu Bağlamda Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’ya Çınarlarımız İçin Yaptığı Hizmetler İçin Teşekkür Ederiz. Tuzla Belediyesi Kent Konseyi, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Yaşlılar Komisyonu ve Yaşlılar Merkezimizle Büyüklerimizin Her Zaman Yanındayız. Belediye Başkanımız, Değerli Eşi ve Komisyon Üyelerimizle Birlikte Büyüklerimizi Ziyaret Ederek Yalnız Olmadıklarını, Her Zaman Arkalarında Olduklarımızı Hissettiriyoruz” Şeklinde Konuştu.

TUZLA, 10 YILDA DEV ADIMLARLA İLERLİYOR

Tuzla’nın İlk Müzik ve Resim Öğretmeni Sevin Erel de Yemekte Yaptığı Konuşmada Tuzla’nın Dünü ve Bugününü Değerlendirdi. Erel, “Tuzlamız Son 10 Senede O Kadar Dev Adımlarla İlerliyor ki Gerçekten Takdire Şayan. Bütün İlçeleri Geçmiş Durumda. Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’ya Teşekkürlerimi Sunuyorum” Dedi.

Tuzla Belediyesi Kent Konseyi Üyesi Ve Yaşlılar Merkezi Sakinlerden 93 Yaşındaki Yazar Neriman Ertem de “Yılların İzleri” İsimli Şiiri İle Programa Renk Kattı.

BÜYÜKLERİMİZİN BİLGİ, BİRİKİM VE TECRÜBESİNDEN FAYDALANIYORUZ

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Büyüklerimizin Tecrübesine Her Zaman İhtiyaç Olduğunu Söyledi. Büyüklerimizi Gençlerle Buluşturarak Bu Paylaşımı Arttırmaya Çalıştıklarını Belirten Başkan Yazıcı, “Geçmişten Gelen O Birikimi, O Tecrübeyi Almadan Geleceğe Adım Atamayız. Sizin Bir Evladınız, Bu Toplumun Bir Bireyi Olarak Siz Değerli Büyüklerimizin Bilgi ve Birikiminden, Tecrübelerinizden Faydalanmadan Bir Şey Başarmamız Mümkün Değildir. Tüm Hizmetlerimizde Aileyi Güçlendirmeyi, Aile Bağlarını İyi Tutmayı Öncelik Edindik ve Bu Şekilde Toplumun Tamamını Kapsamaya Çalıştık. Sizi 1 Yıldaki 1 Haftada Değil Her Zaman Kalbimizde Hissettik. Yaşlılar Merkezi’mizi Kurduk. Bakıma Muhtaç Yaşlılar ve Alzheimer Merkezi Yapacağız. Çocuklarımızın, Gençlerimizin Büyüklerine Daha Yakın Olmasını Sağlamak İçin Sizinle Buluşturarak Tecrübelerinizden Faydalanmasını İstedik. Gönüllülük Ruhu İle Başka İnsanları İçin Çalışan İnsanları Bir Araya Topladık. Tuzla’da Herkesin Mutluluğu İçin Çalışıyoruz. Siz Değerli Büyüklerimizin Mutluluğu İçin de Komisyonumuz İle Birlikte Çalışmalarımızı Sürdürüyoruz. Bizlere Desteğiniz ve Dualarınız İçin Teşekkür Ederiz” Dedi.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve Eşi Dr. Fatma Yazıcı, Programa Katılan Büyüklerimize Karanfil Hediye Ederek Haftalarını Kutladı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TUZLA BELEDİYESİ VE TUZLA MÜFTÜLÜĞÜ, “DİRİLİŞTEN KURTULUŞA ÇANAKKALE” SÖYLEŞİSİ DÜZENLEDİ

HIZLI YORUM YAP