DOLAR

32,9236$% 0.26

EURO

35,4174% 0.66

GRAM ALTIN

2.468,94%0,76

ÇEYREK ALTIN

4.035,00%-0,12

BİST100

10.767,85%-0,03

BİTCOİN

1947812฿%-6.93217

ETHEREUM

108323Ξ%-3.86131

a

TUZLA BELEDİYESİ, “GÖNÜL ELLERİ ÖYKÜLERİ” KİTABINI YAYINLADI

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nın Hizmetlerini “Gönül Elleri Öyküleri” Adlı Kitapta Yayınlandı. Gönül Elleri Çarşısı’nın Birçok Başlıkta Yardım Edip Desteklediği Vatandaşlar İçinden 10 Ailenin Yaşam Öyküsü, Yazar Erdal Sarıçam Tarafından Kaleme Alındı. Tuzla Belediyesi’nin Ücretsiz Kültür Yayınları Arasında Yer Alan “Gönül Elleri Öyküleri” Kitabı, Tuzla Belediyesi İle Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı ve Şubesinde Okuyucularla Buluşuyor. “Gönül Elleri Öyküleri” Kitabının Tanıtım Toplantısı Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve Eşi Dr. Fatma Yazıcı, Kitapta Hayat Hikayeleri Anlatına 10 Aile ve Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nın Aktif Kadın Kent Gönüllüleri’nin Katılımıyla Yapıldı.

BU KİTAPLA İYİLİK ORDUSUNUN BİR PARÇASI OLDUM

Kitapta Hayatları Anlatılan Aileler Adına 2 Ailenin Konuşmasının Ardından Yazar Erdal Sarıçam Söz Aldı. Sarıçam, “Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Gerçek Bir İyilik Hareketi, Bir İyilik Ordusu. Ben de Bu İyilik Hareketine Kitap Hazırlayarak Bu İyilik Ordusunun Bir Parçası Oldum. Bu Kitabın Bizler İçin Taşıdığı En Büyük Değer Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın ‘En Değerli Projem’ Diye Bahsettiği Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nın Hayatına Dokunduğu Ailelerin Kaleme Alınmasıydı. Bu Güzel Projeye Katkıları İçin Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve Eşi Dr. Fatma Yazıcı’ya Teşekkür Ediyorum” Dedi.
İNSANLARA IŞIK TUTMAK İÇİN BU KİTABI HAZIRLADIK

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın Eşi Dr. Fatma Yazıcı, Kitabın Yapılanların Bilinmesi Amacıyla Hazırlandığını Söyledi. Konuşmasında Kadın Kent Gönüllüleri’ne Teşekkür Eden Dr. Fatma Yazıcı, “Bu Kitabın Hayalini Epeydir Kuruyordum. Nihayet Bir Kitabımız Oldu. Amacımız Sadece Yeni Hayatlara, Yeni Nesillere Işık Tutmaktı. İnsanların ve Toplumların Hayatında Her Zaman İniş-Çıkışlar, Her Zaman Zorluklar ve Kolaylıklar Olur. Bu Zorlukları Nasıl Aşacağımızı, Nasıl Yapacağımızı, Nereye Tutunacağımızı Bilmek, Yeni Nesillere Işık Tutmak İçin Bu Kitabı Hazırladık. Gönül Elleri Çarşısı Olarak Neler Yaptığımızı Dökmek İçin Bunu Ortaya Koymadık. Bizim Böyle Dokunduğumuz Belki Onlarca Hayat Var Ama Onların Hepsi Bizde Saklı. Biz Onlarla Her Daim İlgileniyoruz ve İlgilenmeye Devam Ediyoruz. Amacımız Sadece Bunun Dokümanını Çıkartarak Ulaşılabilirliğini Sağlayıp İnsanlara Işık Tutmaktı” Dedi.

İNSANLARIN MADDİ VE MANEVİ TÜM YOKLUKLARINI GİDERMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nın Gönlündeki Yerini “Bu Proje Gönüllülük Ruhu Olan Herkesin Katkısıyla Oluşmuş Bir Projesidir. Gönül Elleri Çarşısı’nda Yüzlerce Hikayeleri Oluşturan Kadın Kent Gönüllülerimize Yürekten Teşekkür Ediyorum. Biz Gönül Elleri Çarşısı’nı 9 Yıl Önce Kurduğumuzda 150 M2 Bir Alanda Başlamıştık. İhtiyaç Fazlasının da Sadece Kıyafeti Fazla, Kıyafeti Olmayan Diye Değil Sevgisi Fazla Olanla Sevgisi Az Olan, Maddi ve Manevi Her Yönüyle İnsanların Yokluklarını Giderebilecek ve Çok Ulvi Bir İş Olan Gönüllülük Ruhuyla İnsan Gibi Kutsi Bir Varlığa Yardım Edebilmenin ve Destek Olabilmenin Işığını Yakabilmek Fikri İle Ortaya Çıktık. Belki de Geceleri Rahat Uyuyor Olmamı Sağlayan En Önemli Proje Gönül Elleri Çarşısı’dır. Bu Projeyi Gerçekleştirirken Her Zaman Rabbim’e Şükrettim. Kuruluşundan Bugüne Kadar Böylesine Hem Mağduriyeti Karşısında Mağrur Olan Hem de Fazlasıyla Beraber Gönlünden Gelen Yardımları İnsanlara Vererek Esirgemeyen Böylesine Aziz Bir Millete Hizmet Etme Fırsatını Veren Rabbim’e Şükrediyorum. Çünkü Böyle Bir Proje Düşünseniz Bile Gerçekleştirebilmeniz İçin Bir Makamda Olmanız Lazım ve Bu Makamda da Bu Projeleri Gerçekleştirirken İnsanların Gönlünü Kazanabilecek Yürekleri Buluşturan Gönüller Ordusunu Bulabilmek Lazım. Ondan Sonra da Buna İnanan İnsanlarla Birlikte Bu Projeye Geliştirmek Lazım. Yalnız Kalmadığımız İçin Hem Allah’a Şükrediyorum Hem de Yardımcı Olan Herkese Yürekten Teşekkür Ediyorum” Şeklinde İfade Etti.

İNSANLARA YARDIM ETMEYİ BULAŞICI YAPMAK LAZIM

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Kitap Fikri Üzerinde Çok Düşündüğünü Belirtti. Kitaba Olumlu Yaklaşmasının Sebebini ve Kitabın Amacını “İnsanlara Yardım Etmeyi Virüs Gibi Bulaşıcı Yapmak Lazım” Şeklinde Tanımlayan Başkan Yazıcı, “Para Kazanma Hırsı Ne Kadar Kolay Bulaşıcı, Makam Mevki Hırsı Ne Kadar Bulaşıcı İse İnsanlara Yardım Etmeyi Virüs Gibi Bulaşıcı Yapmak Lazım. İnsanların Bir Eksiğini Kapatmak, Birisine Yardım Edebilmenin Güzelliği ve Keyfini Herkesle Yaygınlaştırabiliriz. Ben Toplumdaki Birçok Hasletin ve Birçok Sıkıntının En Önemli Sebebinin Bununla Aşılacağını Düşünüyorum. Batı Toplumlarında Bunu Bulamazsınız. Çünkü Batıda İyilik Yapıyorsa Mutlaka Bir Karşılığı Bekler Ama Bir Bulut Gibi Bütün Elindeki Avucundaki Verip Bir Şey Beklememek Bizim Toplumumuzun Batıya Karşı En Önemli Üstünlüğüdür. Allah Rızasını Gözeterek ve Bunun Manevi Hazzını Yaşayarak Bu İşi Yapabilecek Bir Toplumda da Birlikte Olmak da Ayrı Bir Güzellik” Dedi.

İYİLİK YAPMA YARIŞININ ARTMASINI DİLİYORUM

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Devlet ve Belediye Olarak Her İmkana Sahip Olduklarını Belirterek Konuşmasını Şu Şekilde Sürdürdü: “Bütün Gönüllü Kuruluşlar ve Vakıf Çalışmaları Mutlaka Bir Amaca Yönelik Yapılır. Gönül Elleri Çarşısı’nın Gönüllüleri “Tuzla’nın Sınırları İçerisindeki Herkesten Sorumluyuz” Tutumu İçinde. Onları Canı Gönülden Tebrik ve Teşekkür Ediyorum. Her Sokakta Bir Gönüllünün Olduğu Bir Tuzla’yı Düşündüğümde, Soğukta Kalan, Aç Kalan, İhtiyacı Olan veya Engelli, Yetim, Kimsesiz, Dul, Yaşlı ve Birçok Dezavantajlı Kesim, Sıkıntıya Düşmüş, Başka Sığınacak Kimsesi Olmayan Herkesten Haberdar Oluruz. Emin Olun Tuzla’nın Hiçbir Yerinde İhtiyaç Sahibi Kalmaz, Devlet Olarak Belediye Olarak Biz Artık Bunların Üstesinden Rahatlıkla Gelebilecek Ekonomik Düzeyi Ulaşmış Bir Ülkeyiz. Böyle Bir Ülkede Sadece İhtiyaç Sahibinin Adresini Bulmak ve Doğru Yere Ulaşmak Lazım. Bugün Toplumumuzda İyilik Yapma Yarışının En Hızlı Şekilde Artmasını Diliyorum. Böylesine Güzide Bir İlçede Bu Kadar Güzel Gönüllü Ordusu Olan Bir Belediyenin Belediye Başkanı Olmaktan Gurur Duyuyorum”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Konuşmasının Ardından Yazar Erdal Sarıçam’a Plaket Vererek Teşekkür Etti. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve Eşi Dr. Fatma Yazıcı, Kitaba Konu Olan 10 Aileyi Temsilen 2 Aileye Çiçek Hediye Etti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TUZLA’DA YAŞAYAN SURİYELİLER, TÜRKÇE OKUMA-YAZMAYI ÖĞRENİYOR

HIZLI YORUM YAP