DOLAR

$%

EURO

%

GRAM ALTIN

%

ÇEYREK ALTIN

%

BİST100

%

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

a

TUZLA BELEDİYESİ, HZ. MEVLANA’YI ŞEB-İ ARUS PROGRAMIYLA ANDI

İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde Düzenlenen Programa Tuzla Müftüsü Ali Erhun, Din Görevlileri İle Çok Sayıda Vatandaş Katıldı. Şeb-i Arus Gecesinde Prof. Dr. Emin Işık Söyleşisinde Hz. Mevlana’nın Hayatı ve Öğretileri, Serdar Tuncer Şiir Dinletisi, Mevlevi Ayin Grubu da Sema Gösterisi İle İzleyicilerle Buluştu. 

ALLAH SEVGİSİ BİLİNCİNİ YERLEŞTİRMEK İÇİN BU YOLU AÇMIŞTIR
Şeb-i Arus Gecesine Konuşmacı Olarak Katılan Prof. Dr. Emin Işık, Hz. Mevlana’yı ve Düşüncelerini İzleyicilerle Paylaştı. Işık, “Hz. Mevlana, En Büyük Nimetin Allah Sevgisinin Kendisi Olduğu Bilincini Yerleştirmek İçin Bize Bu Yolu Açmıştır. Kalbindeki Pislikleri Temizle, İçinde Biriken Su Berrak Olur, İyi Huylar Gelir Seni Bulur. Manevi Alemdeki Bütün Varlıklar da Senin Kalbindeki Gölde Yansımaya Başlar. O Zaman Manevi Semayı Görürsün Demiştir” İfadesini Kullandı.

Serdar Tuncer de “Mevlana Kendisini Tarif Ederken Ömrüm Oldukça Kur’an-ı Kerim’in Kölesi, Hz. Muhammed’in (S.A.V.) Ayağının Tozuyum. Kim Benim Ağzımdan Bundan Başka Bir Laf Ederse O Söz ve Söyleyenden de Beriyim Demiştir” Siyerek Başladığı Sohbetinde Bir Birinden Güzel Tasavvufi Şiirleri Seslendirdi.
Mevlevi Ayin Grubu da Şeb-i Arus Gecesinde Sema Gösterisini Sahneledi. Şeb-i Arus’ta Vatandaşlara Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın Mevlana Şekeri İkramı Verildi. 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TUZLA’DA ENGELLER SPORLA DA AŞILIYOR

HIZLI YORUM YAP