DOLAR

$%

EURO

%

GRAM ALTIN

%

ÇEYREK ALTIN

%

BİST100

%

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

a

TUZLA BELEDİYESİ, KARASİNEK VE SİVRİSİNEKLERLE ÜREME KAYNAĞINDA MÜCADELESİNİ SÜRDÜRÜYOR

Tuzla Belediyesi, Sivrisinek ve Karasineklerle Mücadeleye Kaynağında Devam Ediyor. Ekim-Şubat Ayları Arasında Ergin (Yetişkin) Sineklerin Soğuk Havalardan Kaçarak Yaşamlarını Devam Ettirdikleri Rögarlarda İlaçlama Yapan Tuzla Belediyesi, Mart-Eylül Döneminde Sivrisineklerin Üreme Alanı Sulu Ortamlarda ve Karasineklerin Üreme Ortamı Organik Atıklarda Larvasit Mücadelesini Sürdürüyor. Tuzla Belediyesi, Haziran-Ağustos Döneminde İse Ergin Sineklerle Mücadelesini Akşam Saatlerinde Uçkun Mücadelesi Şeklinde Sürdürecek.

ÜREME KAYNAKLARI DOĞRU ZAMANDA İLAÇLANIYOR
Tuzla Belediyesi, Sivrisinek ve Karasinek Mücadelesi Kapsamında Kanal, Dere, Gölet, Bataklık, Çöp Konteynırları, Su Varilleri ve Su Kuyuları Gibi Yaklaşık 5.000 Civarında Kaynakta Periyodik İlaçlama Yapıyor. Ayrıca Tuzla Belediyesi Gelen Şikâyetleri Anında Değerlendirerek Sonuçlandırıyor.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Mevsim Şartlarına Uygun Mücadeleyi Düzenli Olarak Sürdürdüklerini Söyledi. Başkan Yazıcı, “Sivrisinek ve Karasinek Mücadelesini Düzenli Olarak Sürdürüyoruz ve Bu Mücadelede En Etkili Sonucu Üreme Kaynaklarını Doğru Zamanda İlaçlayarak Alıyoruz. Bu Mücadeleyi 5 Bin Üreme Kaynağında Sürdürüyoruz. Ekiplerimiz Ayrıca Vatandaşlarımızın 444 0 906 No’lu Tuzla Belediyesi İletişim Merkezi’ne Yaptığı Başvuruları da Değerlendiriyoruz” Dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TUZLA BELEDİYESİ, TUZLA DERESİ’NDE PERİYODİK TEMİZLİĞİ SÜRDÜRÜYOR

HIZLI YORUM YAP