DOLAR

32,9236$% 0.26

EURO

35,4174% 0.66

GRAM ALTIN

2.468,94%0,76

ÇEYREK ALTIN

4.035,00%-0,12

BİST100

10.767,85%-0,03

BİTCOİN

1947812฿%-6.93217

ETHEREUM

108323Ξ%-3.86131

a

TUZLA BELEDİYESİ, MİLLİ MÜCADELE’NİN 100. YILINDA GENÇLİK TURNUVALARI DÜZENLEDİ

Tuzla Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Gençlik Gemisi Önündeki Alanda 5 Gün Boyunca Devam Eden Turnuvalarda Gençler Kıyasıya Mücadele Etti. Gençler, Masa Tenisi, Satranç, Sokak Basketbolu, Voleybol ve Altın Gol Olmak Üzere Toplam 5 Farklı Sportif Alanda Ter Döktü. Bireysel Turnuvalara 100’ün Üzerinde, Takım Mücadelelerine İse 60’ın Üzerinde Takım Katıldı. Gençler Turnuvada Rekabet Ederken Onları İzleyen Vatandaşlara da Masa Tenisi, Satranç, Sokak Basketbolu, Voleybol ve Altın Gole Ek Olarak Okçuluk ve Tenis Sporlarını Deneyimleme Fırsatı Sunuldu.

GENÇLER, KENDİNİZİ BİR SPOR DALINDA GELİŞTİRİN

Tuzla Belediyesi Gençlik Haftası Turnuvaları’nın Final ve Ödül Töreni 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Tuzla Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Gençlik Gemisi’nin Önündeki Alanda Gerçekleştirildi. Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi Kursiyerleri Mini Konseri, Tuzla Belediyesi Spor Kulübü Kursiyerleri de Taekwondo ve Kickboks Gösterileriyle Renkli Anların Yaşanmasını Sağladı.

Gençlik Haftası Turnuvalarında Dereceye Giren Takım ve Sporculara Kupa ve Madalyaları Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı Tarafından Verildi. Gençlere “Kendinizi Bir Spor Dalında Geliştirin” Tavsiyesinde Bulunan Başkan Yazıcı, “Tuzla’da Biz Sadece 1., 2. veya 3. Olmak İçin Değil, Biz Tuzla’da Hep İyilikte Yarışmayı, Birbiriyle Değil Birlikte Yarışmanın Zevkini Yaşamak İçin Bu Organizasyonları Yapıyoruz. Katılan Tüm Gençlere Yürekten Teşekkür Ediyor ve Onlara Bir Alkış Rica Ediyorum. Bütün Takımları da Kutluyorum. İnsanoğlu Yapısı ve Aklıyla Bedeni İle Beraber Bu Dünyada Var Olduğu Zaman Aslında Bütün Tabiata Karşı Aklıyla Var Olmayı Başarmıştır. Satrançta Şampiyon Olan Arkadaşımız Aklını Kullanmış, Diğer Bir Sporda Arkadaşımız Bedeniyle Başarmış. Gençler Mutlaka Bir Spor Dalında Kendinizi Geliştirin. Mutlaka Bir Müzik Aleti Çalın. Aklınızla Beraber Var Olma Mücadelenizi Güdebilmeniz İçin Akıl ve Zekâ Oyunlarına Yönelin. Sporda, Sanatta, Bilimde, Musikide, Folklorda Kendini Geliştirmiş Bireyler ve Yeni Nesil Genç Nesil Çok Önemli. Daima İfade Ettim. Tuzla’yı Altın Kaplasak da Sizin İçin Yaptığımız İşlerden Daha Kıymetli Değil. Asıl Önemli Olan Sizlersiniz. Sizin İçin Çalışıyoruz ve Bundan Dolayı da Gurur Duyuyoruz” Dedi.

Turnuvaya Katılan Sporcular, Ödül Töreninin Ardından Birlikte İftar Sofrasını Paylaştı.

TUZLA BELEDİYESİ GENÇLİK HAFTASI TURNUVALARI

SATRANÇ TURNUVASI

1.Serkan Özel- Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi Kursiyeri

2.Selahattin Vural

3.Uğur Tufan

MASA TENİSİ TURNUVASI

1.Bedirhan Öztürk

2.Mertcan Memiş

3.Aleyna Kızıltaş

ALTIN GOL TURNUVASI

1.Çaçaronlar Takımı

2.Üçlü Takımı

3.Set Spor Takımı

VOLEYBOL TURNUVASI

1.Korkusuzlar Takımı

2.Üç İki Bir Umuthan Kaya Takımı

3.Ver Der Veremem Takımı

SOKAK BASKETBOLU TURNUVASI

1.Tripleks Takımı

2.Üç İki Bir Takımı

3.On İki Yıl Takımı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NIN 100. YILI TUZLA’DA COŞKUYLA KUTLANDI

HIZLI YORUM YAP