DOLAR

32,9236$% 0.26

EURO

35,4174% 0.66

GRAM ALTIN

2.468,94%0,76

ÇEYREK ALTIN

4.035,00%-0,12

BİST100

10.767,85%-0,03

BİTCOİN

1947812฿%-6.93217

ETHEREUM

108323Ξ%-3.86131

a

TUZLA’NIN “ÖZEL ÇOCUKLAR”I YAŞAMIN MERKEZİNDE YER ALIYOR

Engelliler Haftası Özel Programına Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, Okul Müdürleri, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Özel Çocuklar Komisyonu’ndan Sorumlu Gönüllü Filiz Saltan, Kadın Kent Gönüllüleri, Aileler ve Öğrenciler Katıldı. Program, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü İSEMX Müzik Grubunun Konseri İle Başladı.

ENGELLİ ÇOCUK YOKTUR, ÖZEL ÇOCUK VARDIR

Rotary Bölge Vakfı İşitme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Cemil Temel Odabaşı, Programın Açılış Konuşmasını Yaptı. Odabaşı, “Engelliler Haftası Dünyada 156 Ülkede Çeşitli Etkinliklerle Kutlanmaktadır. Bu Haftanın Amacı Engellilerin Toplumda Farkındalıklarını Arttırmak ve Uyum Süreçlerini Hızlandırmaktır. Bize Göre Engelli Çocuk Yoktur Özel Çocuk Vardır. Engel, Zihin ve Kalplerdedir. Sevgi, Saygı ve Azimle Birlikte Aşılamayacak Engel Yoktur” Dedi.

TUZLA’DA “ÖZEL ÇOCUKLAR” ÇOK ŞANSLI

Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, Tuzla’da “Özel Çocuklar”a Yönelik Çalışmaları Şans Olarak Değerlendirdi. Devlet Hizmetlerinin Yanı Sıra Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın Desteğini Vurgulayan Alireisoğlu, “Tuzla’da Yaklaşık 350 Özel Çocuğumuz Var. Yaklaşık 250 Öğrencimiz de Farklı Okullara Dağılmış Durumda. Bu Kardeşlerimiz Engelli Değil Özel Çocuklar. Engel Hayatın Her Alanında Var. Devletimiz, Ulaşım, Yemek, Özel Rehabilitasyon Merkezleri İle Özel Çocuklarımız’a İmtina Göstermektedir. Belediyemiz Çok Güzel Kurumlarla Çocuklarımıza Ulaşmaktadır. Bu Kapsamda Gönül Elleri Çarşısı’nın Yapmış Olduğu Katkı, Kadın Kent Gönüllüleri İle Çocuklarımıza Karşı Göstermiş Olduğu Alaka, Pek Çok İlçenin Sahip Olmadığı Büyük Şanslardan Biridir. Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’ya Bakışı, Duruşu İçin Teşekkür Ediyorum” Şeklinde Konuştu.

ÖZEL ÇOCUKLARIMIZ EĞİTİMLE SOSYAL HAYATA KARIŞIYOR

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Engelli Bireylere Yönelik Çalışmalar Hakkında Bilgi Vererek Geçmişten Günümüze Değerlendirme Yaptı. “Sanki Türkiye’de Hiç Özel İnsan Yok, Özel Çocuklarımız Yokmuş Gibi Yaşadığımız Yılları Hatırlıyorum” Diyerek Hafızaları Tazeleyen Başkan Yazıcı, Konuşmasında Şu İfadeleri Kullandı: “Özel Çocuklarımız Bizim İçin Çok Özel. Özel Çocuklarımıza Yönelik Çok Ciddi Hizmetler Yapılıyor. Son 17 Yılda Yapılan Bazı Yasal Değişikliklerle, İyileştirmelerle, Devletimiz Tarafından Yapılan Yatırımlarla, Eğitimle Özel Çocuklarımız Sosyal Hayata Karışıyor. Biz Aslında Çocuklarımız ve Vatandaşlarımızı Eve Kapatıp Mahkûm Hayatı Yaşatırken, Ailelerini de Gardiyan Havasına Soktuğumuz Günler Yaşamışız. Elleri Öpülesi Anne Ve Babalarıyla Beraber Onlar İçin Ne Yapsak Azdır, Sizin İçin Ne Yapsak Azdır. Bundan Emin Olabilirsiniz. Gönül Elleri Çarşısı Özel Çocuklar Komisyonu’nun Yapmış Olduğu Çalışmaları Çok Yakından Takip Ediyorum. Bundan Sonra da Daima Yanınızda Olacağımızı İfade Ediyor, Size Hizmet Etmekten Onur Duyuyorum”

ÖZEL ÇOCUKLAR SAHNEDEKİ YETENEKLERİYLE YILDIZLAŞTI

Vala Gedik Özel Eğitim Meslek Okulu Öğrencilerinin Mehteran Takımı ve Orff Gösterisi, Rotary İşitme Engelliler Okulu Öğrencilerinin Hazırladığı Kafkas Duymadan’s, Renklerin Dansı, Koro ve Zeybek Halk Oyunları, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Özel Çocuklar Komisyonu’nun Karma Halk Oyunları Gösteri İzleyicilerden Tam Puan Aldı.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve Engelsiz Flashmob Ekibi Proje Sorumlusu Halil Demir, 29 Nisan Dünya Dans Günü’ne Özel Olarak Sabiha Gökçen Havaalanın’da Düzenlenen Programa Katılımlarından Dolayı Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’na ve İSEM’e Teşekkür Plaketi Verdi.

Tuzla Özel Eğitim Okulları’nın 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında Sportif Alanlarda Gösterdiği Başarı, Programda Madalya ve Kupaların Teslim Edilmesiyle Taçlandırıldı.

TUZLA ÖZEL EĞİTİM OKULLARI’NIN SPORTİF BAŞARILARI

ROTARY İŞİTME ENGELLİLER ORTAOKULU

1-Uğur Oktay Masa Tenisi Ferdi Türkiye Birincisi

2-Yusuf Ulutaş Masa Tenisi Ferdi Türkiye İkincisi

3-Hamza Öztürk Masa Tenisi Ferdi Türkiye Üçüncüsü

4-Yiğitcan Duran Voleybol Türkiye Birincisi

5-Enes Engin Duvarbaşı Masa Tenisi Türkiye Takım Birincisi

6-Mertcan Duran Basketbol Erkek İl Birincisi

7-Duygu Eseciklioğlu Basketbol Kız İl Birincisi

VALA GEDİK ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULU

1-Kamil Bolukoç              Basketbol Bölge Üçüncüsü

2-Baha Ekmekçi               Masa Tenisi Türkiye Birincisi

3-İrem Zülal Kurban       Atletizm Türkiye Birincisi

4-Barancan Karabıyık     Yüzme Türkiye Üçüncüsü

5-Koray Ateş                     Yüzme Türkiye İkincisi

6-Hasibe Gökdeli             Yüzme Türkiye Üçüncüsü

7-Rafet Karaot                  Yüzme Türkiye İkincisi

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TUZLA BELEDİYESİ GÖNÜL ELLERİ ÇARŞISI’NA KAYITLI “ENGELSİZ ASKER”E KINA YAKILDI

HIZLI YORUM YAP