DOLAR

32,9236$% 0.26

EURO

35,4174% 0.66

GRAM ALTIN

2.468,94%0,76

ÇEYREK ALTIN

4.035,00%-0,12

BİST100

10.767,85%-0,03

BİTCOİN

1947812฿%-6.93217

ETHEREUM

108323Ξ%-3.86131

a

YETER Kİ SİZ OKUYUN, YETER Kİ SİZ BU ÜLKEYİ DAHA İYİ YERLERE TAŞIYIN

Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi’nin Ücretsiz Üniversiteye Hazırlık Kurslarına Katılan 667 Kursiyer, Yks Sonucu Farklı Üniversitelerde Eğitim Hakkı Kazandı. Öğrenciler Onuruna Yemek Düzenleyen Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Eğitim Hayatınızda Bir Engelle Karşılaştığınızda Bunları Aşmak İçin Elimizden Geldiğince Bütün İmkanları Ortaya Koyarız. Yeter ki Siz Okuyun, Yeter ki Siz Bu Ülkeyi Daha İyi Yerlere Taşıyın.” Mesajını Verdi.

Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi’nin Tuzla Halk Eğitimi Merkezi İşbirliğiyle Düzenlediği Üniversiteye Hazırlık Kursları, Bu Yıl da Üniversiteye Yerleşen Öğrenci Sayısıyla Bir Kez Daha Gurur Tablosu Oluşturdu. Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi’nin Üniversiteye Hazırlık Kurslarında 2016 Yılında 452, 2017 Yılında 412, Bu Yıl da 667 Kursiyer Üniversitelere Yerleşti.

Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi’nde Kursa Katılan 4 Kursiyer Tıp, 2 Kursiyer Eczacılık ve Dişi Hekimliği, 65 Kursiyer Mühendislik, 9 Kursiyer Mimarlık, 7 Kursiyer Hukuk, 26 Kursiyer İlahiyat, 10 Kursiyer Psikoloji ve Pdr, 15 Kursiyer Hemşirelik, 50 Kursiyer Öğretmenlik, 24 Kursiyer Fen-Edebiyat, 107 Kursiyer İktisadi ve İdari Bilimler, 25 Kursiyer Besyo, 116 Kursiyer Sağlık Alanları, 207 Kursiyer İse Diğer Fakülte ve Yüksek Okullara Yerleşti.

GELECEK VE TOPLUM İÇİN ÇALIŞMALIYIZ

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Üniversiteyi Kazanan Öğrenciler Onuruna Tuzla Belediyesi Ayyıldız Sosyal Tesisleri’nde Yemek Düzenledi. Gençleri Tebrik Eden Başkan Yazıcı, Hedeflerinde Önemli Bir Basamağı Geçen Gençlerden Gelecek ve Toplum İçin Çalışmalarını İstedi. Başkan Yazıcı, “Üniversiteye Hazırlanırken Bizi Tercih Ettiğiniz İçin Sizlere Teşekkür Ediyorum. Üniversiteye Hazırlanırken Göstermiş Olduğunuz Gayret ve Çabalarınıza Bir Nebze Olsun Katkımız Olabildiyse Kendimizi Mutlu Hissediyoruz. Biz Ülkemiz ve Milletimiz Adına Yerel Yöneticiler de Dahil Olmak Üzere Bu Ülke İçin Ne Yapıyoruz? Ne Yapmalıyız ve Bu Ülke İçin Geleceğe Dair Yakınınızdan Başlamak Üzere Kendiniz ve Gelecekteki Nesillerimiz İçin Ortaya Ne Koymalıyız? Gelecek ve Toplum İçin Çalışıyor ve Bir Şeyleri Başarmaya Gayret Ediyorsanız Bunun Adı Erdemdir. Sizler Bugün Attığınız Adımlarla Bir Meslek Sahibi Olacaksınız Ama Size Bu Devlet, Millet ve Aileniz Bir Yatırım Yaptı. Bundan Sonra Mesleğinizdeki Her İlerlemeniz, Her Adımınız ve O Meslekte Elde Etmiş Olduğunuz Her Başarı; Bu Ülkenin, Ailenizin ve Sizin Hanenize Başarı Olarak Yazılacak. Bunu Başarırken ‘Benim Gelecekteki Hedefim Mesleğim, Bir Ev, Araba, Eş, Belli Bir Birikim ve Sonra da Bir Emekli Maaşı Olsun. Kafamda Başka Hiç Bir Şey Yok’ Diyorsanız Şu Sözü Sakın Unutmayın: “Sadece Kendi Mutluluğunu Düşünen İnsan Kötüdür” Eğer ki Biz Ailemiz, Çevremiz, Ülkemiz, Milletimiz, İdeallerimiz, Gönül Coğrafyamızda İnsanlığa Ait Bir Şey Ortaya Koyamıyorsak, Sadece Bireysel Çaba İle Çalışıyorsak Bunun Başka İfadesi Yoktur. İnsan Dışında Canlı Diye Tabir Ettiğimiz Bitkiler ve Nefes Alan Bütün Canlıların Tek Amacı O Gün Karnını Doyurmak ve Rahat Uyuyabilmektir. Bunu Her Canlı Yapar Ama Bizim Farklı Düşünmemiz Lazım. İnsanoğlunun Evrensel Değerlerle Başlayan, Kendi Medeni Değerlerini Ortaya Koyan, Yaptığı Her İşte Yanında ve Bir Önündekini ve Yıllar Sonrasındakilerini, Ortaya Çıkacak Hadiseleri Düşünerek Gayret Etmesi Lazım” Dedi.

MESLEKTE İYİ OLMANIZ İYİ BİR BİREY OLDUĞUNUZU GÖSTERMEZ

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Gençlere Üniversite Sürecinde Sosyal Hayatta Yeni Tecrübeler de Kazanacaklarını Hatırlattı ve İnsani Değerlere Sahip Olmanın Mesleki Başarıyı Tescilleyeceğini Vurguladı. Başkan Yazıcı, “Aynı Havayı Soluduğunuz Alanda Farklı Kişiliklerin, Gelenek, Göreneklerin Getirmiş Olduğu Büyük Avantajlar Vardır. Bunu Yaşayacaksınız. Size Bir Hayat Dersi Oluşturacak. İletişimi Öğreneceksiniz. Yardımlaşmayı, Duygusallığı ve Hayatın En Önemli Unsurlarından Dengeyi Öğreneceksiniz. Hangi Fakülteyi Okursanız Okuyun O Meslekte İyi Olmanız Sizin İyi Birey Olduğunuzu Göstermez. O Meslekte Başarılı ve Seçkin Bir Kişi Olabilmenin Yolu, Bütün İnsani Değerlerle Beraber İlerleyen Büyük Bir Maratonun Başlangıcı Olduğuna İnanmaktan ve Uygulamaktan Geçer. Sizin Bunu Başaracağınıza İnanıyorum.” Şeklinde Konuştu.

SİZ OKUYUN, BİZ BÜTÜN İMKANLARI ORTAYA KOYARIZ

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Üniversitelerine Gitmeye Hazırlanan Gençlere Bunun Kendileriyle Bir Veda Olmayacağını Vurgulayan İfadeler Kullandı. Üniversiteye Hazırlık Sürecinde Olduğu Gibi Üniversitede de Yanlarında Olduklarını Belirten Başkan Yazıcı, Konuşmasına Şu Şekilde Devam Etti: “Ülke ve Millet Olarak Kaybettiğimiz Zamanla Oluşan Farkı Kısa Sürede Kapatmaya, İnsani Değerlerle Donanmış, Başkası İçin Ne Yapabilirim Diyen Çok Değerli Beyinlere, Fikirlere İhtiyacımız Var. Bilgiden Daha Büyük Bir Güç Yoktur. Gelecek Nesillerimizin Daha Donanımlı Yetişmesi İçin Elimizden Geleni Yapıyoruz. Bir Ağabeyiniz, Bir Büyüğünüz Olarak Her Zaman, Her Yerde Yanınızda Olduğumuzu Bilin. Eğitim Hayatınızda Bir Engelle Karşılaştığınızda Bunları Aşmak İçin Elimizden Geldiğince Bütün İmkanları Ortaya Koyarız. Yeter ki Siz Okuyun, Yeter ki Siz Bu Ülkeyi Daha İyi Yerlere Taşıyın.”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Konuşmasının Ardından Gençlerle Sohbet Etti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TUZLA’NIN MAHALLELERİNDE 1 TIR DOLUSU ŞENLİK YAŞANIYOR

HIZLI YORUM YAP