DOLAR

$%

EURO

%

GRAM ALTIN

%

ÇEYREK ALTIN

%

BİST100

%

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

a

YSK’NIN İSTANBUL KARARI SONRASI BİNALİ YILDIRIM’DAN İLK AÇIKLAMA

31 Mart Yerel Seçimlerinde AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Olan Binali Yıldırım, Teravih Namazını Tuzla’daki Hacı Bekir Yıldırım Camii’nde Kıldı. Yıldırım’a Tuzla Belediye Başkanı Dr.Şadi Yazıcı ve Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin Eşlik Etti. Teravih Namazından Sonra YSK’nın İstanbul Kararını Değerlendiren Yıldırım, “Elde Edilen Hazırlanan Rapor Görüşüldü, Seçimlerin Yenilenmesine, Tekrar Edilmesine Karar Verdi. Yüksek Seçim Kurulunun Yazılı Kararı, Resmi Açıklaması Henüz Yayınlanmadı. Dolayısıyla Gerekçelerin Ne Olduğunu Şuanda Bilmiyoruz. Bu Konuda Açıklama Yapmak Doğru Olmaz. Tekrar Edilecek Seçimler 23 Haziran Tarihinde Yapılacak. İstanbul İçin, İstanbullular İçin Hayırlı Uğurlu Olsun. Baştan Beri Söylediğimiz Bir Şey Var, Türkiye Hukuk Devleti, Hukukun İçerisinde Seçimin Patronu Olan YSK Kararını Vermiştir. İki Karar Söz Konusuydu, Ya İptal Edilmesi Ya da Reddedilmesi. Baştan Beri Şahsım da, Rakibim de YSK Kararının Bağlayıcı Olduğunu ve Herkes İçin Geçerli Olacağını İfade Etmiştir. İstanbulumuz İçin Hayırlı Olsun” Dedi.

“AMACIMIZ İSTANBULLULARA EN GÜZEL HİZMETİ YAPMAK”

Seçimlerin Tekrarının Ne Anlama Geldiğini Anlatan Yıldırım, “Bu Seçimlerin Tekrarının Anlamı Şudur, Aynı Seçmen Listeleriyle Aynı Adaylarla Seçime Gidilmesidir. Bunun İstisnası Herhangi Bir Şekilde Vefat Olması Durumunda Yeni Aday Gösterilebilir, Bu İşin Hukuki Yanıdır. Siyasi Yanı da Şudur; Biz Başından Beri İstanbul’a Hizmet Etmek İçin Bu Yola Girdik. İnşallah Bu Kararımız Yenilecek Seçimlerle de Devam Edecek. İstanbullulara En Güzel Hizmeti Yapmak İçin Elimizden Gelen Gayreti Göstereceğiz” İfadelerini Kullandı.

“KUCAKLAMAKTAN, BİRLEŞTİRMEKTEN YANAYIZ”

Yeni Seçim Dönemindeki Stratejisinden de Bahseden Yıldırım, ”Olay Çok Daha Taze, Bunları Pratik Kurullarımızla Teşkilatlarımızda Görüşeceğiz. Ona Göre Kampanyamızın Çerçevesini Belirleyeceğiz. Biz Gerginlikten Değil, Ayrıştırmaktan Değil, Kucaklamaktan, Birleştirmekten Yanayız. Bu Ülke Hepimize Yeter, Bu Ülkedeki Farklılıklar Bizim Zenginliğimizdir. Her Türlü İnanış, Yaşayış İstanbul’un En Önemi Zenginliğidir. 15 Milyon İstanbulluyu Kucaklayacağız, Birleştireceğiz. İstanbul’a Yapacağımız Hizmetleri Onlarla Paylaşacağız ve Desteklerini İsteyeceğiz” Dedi.

“MUTLAKA SANDIĞA GİDELİM”

YSK Kararıyla Yenilenecek Olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçiminde Seçmene Sandığa Gitmeleri Çağrısını Yapan Yıldırım, “Yüksek Katılım Olursa Demokrasi Sandıkta O Kadar Tecelli Etmiş Olur. Bu Vesileyle Bütün İstanbullu Hemşehrilerimizden Özellikle Talebimiz Mutlaka Sandığa Gidelim ve Orada İstanbul’un Geleceği İçin Benim de Sözüm Var Diyelim ve Oyumuzu Kullanalım. Demokrasinin Güçlenmesi İçin, Bu Şehrin Geleceğinin Çok Daha Güzel Hizmetlerle Buluşması İçin Siz de Katkı Sağlayın Diye Çağrı Yapmak İstiyorum” Diye Konuştu.

Teravih Namazının Ardından Binali Yıldırım, Eşi Semiha Yıldırım İle Birlikte Camiden Ayrıldı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ASRIN MÜHRÜ ÇAMLICA CAMİ DUALARLA AÇILDI

HIZLI YORUM YAP