DOLAR

$%

EURO

%

GRAM ALTIN

%

ÇEYREK ALTIN

%

BİST100

%

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

a

AK PARTİ TUZLA TEŞKİLATI SİLİVRİ’DE

AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak ve Yönetimi, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Serhan Kural, Tuzla Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Tuzla İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hakan Yıldızcı ve Kadın Kolları Yönetimi 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Davası Karar Duruşmasını İzlediler.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ında Yerinde Takip Ettiği 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Davasında 72 Sanık Ağırlaştırılmış Müebbet, 22 Sanık 17 Yıl 7’şer Ay, 5 Sanık da 15’er Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı. Bazı Sanıklara, 34 Kişinin Şehit Edilmesi Nedeniyle Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası Veren Mahkeme, 1 Asteğmen ve 43 Erin Tüm Suçlardan Beraatlerini Kararlaştırdı. Savcılığın 39 Sanık İçin Verilen Beraat Kararını Temyize Götüreceği Bildirildi.

Davayı Takip Eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal Verilen Kararı, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi Önünde Değerlendirdi. Bu Davanın En Kritik Davalardan Biri Olduğunu Vurgulayan Ünal, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün, 15 Temmuz Gecesi Darbenin Adeta Başlangıç Yeri ve 34 Şehidin Verildiği Bir Nokta Olduğunu Anlattı.
Mahir Ünal, 15 Temmuz’un İkinci Yılı Yaklaşırken Adaletin Tecelli Ettiğini Belirterek, “Israrla Bu 2 Yıl Zarfında Birilerinin Hem Uluslararası Kamuoyuna Hem İç Kamuoyuna Dönük, Türkiye’de FETÖ’cülerin Yargılanmasına Dönük Yürüttükleri Kara Propagandanın Netice Vermediğini, Bugün Adaletin Tecelli Ettiğini Ve 72 Kişinin Müebbet Hapse Mahkumiyetiyle Beraber Bugün, Pazar Günü Yıl Dönümünü Kutlayacağımız 15 Temmuz Ruhunun, Bilincinin Hukuka, Adalete Yansımasını da Gördük” Diye Konuştu.
Acılarının Çok Büyük Olduğunu Dile Getiren Ünal, Şunları Kaydetti:
“Duygu Olarak 15 Temmuz’u Unutmuyoruz, Unutmayacağız. Çünkü Biz 15 Temmuz Gecesini Unutursak Her Şeyi Unuturuz. Eğer O Gece Türkiye’ye Yaşatılmak İstenen Şeyleri, Bir Milletin Elinden Devletinin, Bağımsızlığının, İstiklalinin, Hayallerinin, Çocuklarının, Her Şeyinin Alınmak İstendiği Geceyi Unutursak, O Gece Kanıyla, Canıyla Bu Ülkeye Sahip Çıkan Şehitlerimizi, Gazilerimizi Unutursak Her Şeyi Unuturuz. Bugün Verilen Cezalar Hukuki Olarak Bir Ceza Ama 15 Temmuz Darbesine Kalkışanlar ve Bu Ülkeyi Elimizden Almak İsteyen Kökü Dışarıda Bu Hain Terör Örgütü, Bizim Kalbimizde, Vicdanımızda Sonsuza Kadar Mahkum Olmuştur. Onlar Bizim Kalbimizde, Vicdanımızda Sonsuza Kadar Haindir, Onlar Sonsuza Kadar Bizim İçin Bir İhanet Şebekesidir ve Onlar Bu Millet Tarafından Sonsuza Kadar Affedilmeyecektir. Bugün Hukuki Olarak Bir Karar Verilmiştir Ama Bu Millet Nasıl ki 1071’i, Alparslan’ı Unutmadıysa, Kudüs’ün Önündeki Selahaddin’i Unutmadıysa, Bu Millet Fatih’i Unutmadıysa, Bu Millet Kahramanlarını Unutmadıysa, Hainlerini de Unutmamıştır.”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, 15 Temmuz Gecesi Tankların, Helikopterlerin Önünde Göğüslerini Siper Edenleri Unutmayacaklarını Dile Getirerek, “O Gecenin Hainlerini de Biz Unutmayacağız. 15 Temmuz Ruhu Bu Topraklarda Bir Bağımsızlık Ruhu Olarak, Bir Bağımsızlık Bilinci Olarak, Bir İrade Zaferi Olarak Sonsuza Kadar Hatırlanacak” Diye Konuştu.
Kararın Teknik Ve Hukuki Yönünün Konuşulacağını, Tartışılacağını Dile Getiren Ünal, Bugün Adaletin Tecelli Ettiğini, Hukukun Kararını Verdiğini Söyledi.
Ünal, 15 Temmuz’da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İle 22.00’de 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde Olacaklarını, Şehitlerin Ruhunu Yad Edeceklerini Bildirdi.
“44 Sanığa Beraat Kararı Verilmesi Müştekilerden Tepki Aldı. Bunu Nasıl Yorumlamak İstersiniz?” Sorusuna Ünal, Şöyle Cevap Verdi:
“Mahkemenin Verdiği Kararın Gerekçesine Bakmak Gerekir. Henüz Daha Kararın Sonucu Açıklanacak, Yüklenecek. Yani Köprüye Çıkan Askerlerin ve Erlerin Bir Kısmının Ateş Etmediğine Hükmederek Mi Bu Karar Verildi, Yoksa Hakimin Elinde Başka Deliller Var Ve O Delillere Göre Mi Bu Kararı Verdi Şimdi Bu Kararı Hemen Sıcağı Sıcağına Değerlendirmek Doğru Olmaz, Bunun Gerekçesine Bakmak Gerekir, Gerekçe Açıklandığında Bunun Üzerinde Gerekli Değerlendirmeler Yapılır.”

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak da 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin İkinci Yılı Olduğunu Hatırlatarak, Adaletin Tecelli Etmesi Noktasında, Türk Adaletine Olan Güvenlerini Dile Getirdi.

Daha Önceki Davalarda Verilen Kararların ve Hain Darbe Teşebbüsünde Bulunan Teröristlerin Bugün Alacağı Cezaların, Türkiye’de Bir Daha Böyle Darbe Girişimlerini Yapamayacak Şekle Getireceğini Belirten Şenocak, “Boğaziçi Köprüsü, 15 Temmuz’daki Darbe Girişiminde Yapılan Mücadele 34 Kardeşimizin Şehit Edildiği Yerdir. Daha Önce Nasıl Dediysek “ Çanakkale Geçilmez” O Gün de Aynı Duygularla Boğaz Köprüsü Geçilmez Uygulamasını da Oradaki Kardeşlerimizin Verdiği Mücadele Sonunda Bir Kez Daha Görmüş Olduk. Başkomutan ve Millet Beraberliğinin Bu Ülkedeki Yansımasını, Devamındaki Başarıyı Görmüş Olduk.” Dedi.

Şenocak, Bundan Sonraki Süreçte Ülkedeki Birlik ve Beraberliğin Korunmaya Devam Edileceğini İfade Etti.

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

BİNALİ YILDIRIM TBMM BAŞKANI SEÇİLDİ

HIZLI YORUM YAP