DOLAR

32,9236$% 0.26

EURO

35,4174% 0.66

GRAM ALTIN

2.468,94%0,76

ÇEYREK ALTIN

4.035,00%-0,12

BİST100

10.767,85%-0,03

BİTCOİN

1947812฿%-6.93217

ETHEREUM

108323Ξ%-3.86131

a

‘EĞİTİM KENTİ TUZLA’DA YENİ EĞİTİM YILI, ORHANLI İLKOKULU’NDA DÜZENLENEN TÖRENLE BAŞLADI

Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Törenine Tuzla Kaymakamı Ali Akça, Tuzla Garnizon Komutanı Vekili Deniz Kurmay Albay Erhan Aydın, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü İrfan Ballı, Tuzla Emniyet Müdürü Müslüm Kahraman, Öğretmenler, Öğrenciler ve Çok Sayıda Veli Katıldı.

ALİREİSOĞLU, BAŞKAN YAZICI’YA TEŞEKKÜR ETTİ

Açılış Töreni, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın Okunmasıyla Başladı. Orhanlı İlkokulu Müdürü Mikail Acar ve İstanbul İl Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan Ballı’nın Konuşmalarının Ardından Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu Söz Aldı. Alireisoğlu, “Tuzla’da 53 Bin Öğrenci ve 125 Okul İçin Hazırlığımız Yaz Boyunca Devam Etti. Sevgili Öğrenciler Siz Tatil Yaparken Tatil Yapmayanlar Vardı. Okul Müdürlerimiz Okullarını Hazırlarken, Devletimiz Bütün İmkanlarını Sarf Ederek Evinizi Mükemmel Hale Getirdi. Hayırseverlerimizin Yanı Sıra Okullarımızın Tamirat Boyasını Yapan, Bu Konuda Tatmin Edici Bir Bütçeyi Çıkaran Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı Oldu. Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’ya Huzurlarınızda Teşekkür Ederim. Yeni Eğitim Yılı Hepimize Başarı Getirsin” Dedi.

GENÇLERİMİZ VE ÇOCUKLARIMIZ, BİZİM EN BÜYÜK HAZİNEMİZ

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Törende Yaptığı Konuşmada Çocuklar ve Gençlerin Ülkemizin Hazinesi Olduğunu Vurguladı. Bu Hazinenin Daha İyi Bir Noktaya Gelmesi İçin Yerel Yönetim Olarak Eğitime Destek Verdiklerini Belirten Başkan Yazıcı, Konuşmasında Şu İfadeleri Kullandı: “Gençlerimiz ve Çocuklarımız Bizim En Büyük Hazinemiz. Bir Ülkenin İçin Önemli Olan Asıl Zenginlik, İnsan Kaynağı, İnsan Gücü, Beyin Gücüdür. Bizim Bu Büyük Hazinemizi Çok İyi Yerlere Getirebilmek İçin Elimizden Geleni Yapacağız. Çünkü Biliyoruz ki Bilgiye Dayalı Toplumların Geliştiği Bu Dönemde Bilgili ve Donanımlı Nesillerin Yetişmiş Olduğu Ülkeler Artık Egemen Güç veya Etkili Güç Olabiliyorlar. O Nedenle Bu Yaşlardan İtibaren İlk, Orta, Lise Eğitimi İle Başlayıp Akademik Eğitimden Sonra Bütün Bu Süreçleri En İyi Şekilde Başaran Ülkeler Artık Tam Bağımsız Gelişmiş Ülke Olabilir. Bu Şekilde Dünyada Nam Salabilir, Hak Ettiği Yeri Ancak O Zaman Alabilir. Bunu Önemsediğimiz İçin Biz de Yerel Yönetimler Olarak, Şehr-i Emin Olarak Sadece İnsanlarımızın Hayat Standardını Yükselten Belediyecilik Hizmetleri Değil, Bu İlçenin 15-20 Yıl Sonrası, Gençlerimizin ve Çocuklarımızın da Bize Emanet Edildiği Düşüncesi İle Eğitime Çok Önem Veriyoruz. Okullarımızın Fiziki Şartlarının Düzeltirken Aynı Zamanda Çocuklarımızın Gelişimini Etkileyecek Olan Kamplarla, Bilgi Evleri İle Gençlik Merkezleri İle Daima Bireysel Gelişimlerini Tamamlayacak Her Türlü İmkanı Sağlamaya Çalışıyoruz. Bu Yaştaki Çocukları Ülke ve Milletine Faydalı, Milli ve Manevi Değerlerine Bağlı, Bilgi İle Donanmış Bireyler Olarak Yetiştirirsek Hiçbir Yanlış Düşünce, Kötü Alışkanlıktan Etkilenmeyecektir. Öğretmenlerimiz ve Velilerimiz İle Birlikte Bunu Başaracağımıza İnanıyorum. Bugüne Kadar Yaptığımız Gibi Bundan Sonra da Eğitim İçin Her Türlü İmkanı Sağlayacağız”

TOPLUMUN BÜTÜN DİNAMİKLERİ EĞİTİMLE İLGİLİ OLMAK MECBURİYETİNDEDİR

Bursa İnegöl Kaymakamlığı’ndan Tuzla Kaymakamlığı’na Atanan Ali Akça, İlçede Katıldığı İlk Törende Eğitimle İlgili Fikirlerini Paylaştı. Kaymakam Akça, “Değerli Belediye Başkanımız Eğitilmiş İnsan Gücünün Bir Ülkenin En Önemli Hazinesi Olduğunu Vurguladı. Çok Doğru Bir Tespit. Yine Milli Eğitim Müdürümüz Eğitim Dediğimiz O Önemli Kavramın Sadece Devlet Eliyle Değil, Devletin Yanında Belediyeler, Hayırseverler Yani Bu Toplumun Bütün Bireylerinin Omuzlaması Gereken Bir Husus Olduğunu Vurguladı. Doğru, O’na da Katılıyorum. Eğitim O Kadar Önemlidir ki Bir Toplumun Bütün Dinamikleri Eğitimle İlgili Olmak Mecburiyetindedir. Geleceğimizi Şekillendirmede Elimizdeki Tek Araç Eğitim. Dolayısıyla Sağlıklı Bir Eğitim, Ülkemizin Geleceği İçin Çok Önemli. Nitelikli Eğitim Yarınlarımız İçin Vazgeçilmez, Olmazsa Olmaz Bir Realite. Peki, Sağlıklı Bir Eğitim İçin Ne Yapmak Mecburiyetindeyiz? Hani Meşhur Bir Formül Vardır; Üçlü Sacayağı Formülü. Okul Yani Öğretmen, Öğrenci ve Veli İlişkisinin Sağlıklı Bir Eğitim İçin En Üst Seviyede Tutulması ve Korunması Gerekmektedir” Dedi. Tuzla Kaymakamı Ali Akça, Velilere “Evlatlarınız Aynı Zamanda Bizlerin de Gözbebeği”, Öğrencilere de “Kendinizin Ne Kadar Önemli ve Değerli Olduğunu Bilerek Ona Göre Çalışın” Şeklinde Seslendi.

Tören, Öğrencilerin Şiirlerini Okuması, Halk Oyunları Ekibinin Karadeniz Yöresi Halk Oyunları Gösterisi İle Devam Etti. Öğrenciler, Okullarındaki Törene Katılan İlçe Protokolüne Birer Buket Çiçek Hediye Etti. Tuzla Kaymakamı Ali Akça, Tuzla Garnizon Komutanı Vekili Deniz Kurmay Albay Erhan Aydın, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü İrfan Ballı, Tuzla Emniyet Müdürü Müslüm Kahraman ve Öğrenciler İlk Ders Zilini Birlikte Çalarak Yeni Eğitim Yılını Başlattı, Ardından Sınıfları Gezerek Öğrencilerin Heyecanına Ortak Oldu.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

YETER Kİ SİZ OKUYUN, YETER Kİ SİZ BU ÜLKEYİ DAHA İYİ YERLERE TAŞIYIN

HIZLI YORUM YAP