DOLAR

32,9236$% 0.26

EURO

35,4174% 0.66

GRAM ALTIN

2.468,94%0,76

ÇEYREK ALTIN

4.035,00%-0,12

BİST100

10.767,85%-0,03

BİTCOİN

1947812฿%-6.93217

ETHEREUM

108323Ξ%-3.86131

a

İNSANLIK ADINA AYAKTA OLAN TUZLA, KUDÜS İÇİNDE TEK YÜREK OLDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan On Binlerce İnsanın Katıldığı ‘Zulme Lanet Kudüs’e Destek’ Mitinginde Dünyaya Önemli Mesajlar Verdi. Erdoğan, Müslümanlara Umutsuzluğun Yakışmayacağını Belirterek “Gelin Ayaklarımızdaki Kudüs Gücüyle Bu Zulme Karşı Hep Birlikte Yürüyelim, Birileri Bu Yürüyüşü Görsün. Bundan Sonra 1 Milyar 700 Milyon Müslüman Olarak Kudüs Nöbetini Devralma Sırası Bize Gelmiştir.” Dedi.

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Öncülüğünde Yenikapı Miting Alanı’nda Filistin Halkına Destek Amacıyla ‘Zulme Lanet Kudüs’e Destek’ Mitingi Düzenlendi. Yerli ve Yabancı Çok Sayıda Basın Mensubunun Takip Ettiği Miting Alanına Gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Başbakan Binali Yıldırım, Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Bbp Genel Başkanı Mustafa Destici El Ele Vatandaşları Selamladı. Tuzla’dan AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak Tuzla Belediye Başkanı Dr.Şadi Yazıcı Meclis Üyeleri Mahalle Teşkilatları ve Çok Sayıda Partili Katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Konuşmasında, “Biliyor Musunuz Kudüs Sadece Bir Şehir Değildir. Kudüs Bir Semboldür, Bir İmtihandır, Kudüs Kıbledir. İlk Kıblemizi Koruyamazsak Son Kıblemizin Geleceğine Güvenle Bakamayız. Açık Konuşmak Gerekirse İslam Dünyası Kudüs İmtihanında Sınıfta Kalmıştır. Sadece İslam Dünyası Değil, Tüm İnsanlık da Sınıfta Kalmıştır” Diye Konuştu.

ERDOĞAN’DAN DÜNYAYA KUDÜS MESAJLARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bu Tarihi Konuşmasından Önce Miting Alanında Bulunan Vatandaşları Selamladı.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Konuşmasından Satır Başları:

”KUDÜS HEPİMİZİN DAVASI”

”Kalbi Kudüs İçin Atan Öfkesi Kudüs İçin Kabaran Yüreği Kudüs İçin Yanan Yüz Milyonların Sesi Olarak Bugün Yenikapı’da Bulunan Tüm Kardeşlerimi En Kalbi Duygularımla Selamlıyorum. Kudüs Davası Hepimizin Davasıdır Diyerek Mitingimize İştirak Eden Sayın Bahçeli Başta Olmak Üzere Bbp Genel Başkanına Siyasi Partilerimizin Kıymetli Temsilcilerine Saygılarımı Sunuyorum. İsrail Zulmü Karşısında Sadece Yüreklerindeki İmanın Gücüyle Mücadeleyi Veren Filistinli Kardeşlerimizi Selamlıyorum. Hunharca Katledilen Şehitlerimize Rahmet Diliyorum. Gazilerimize Acil Şifalar Diliyorum.

”KUDÜS BİR SEMBOLDÜR, İMTİHANDIR”

Kudüs Sadece Bir Şehir Değildir. Kudüs Bir Semboldür, Bir İmtihandır, Kudüs Kıbledir. İlk Kıblemizi Koruyamazsak Son Kıblemizin Geleceğine Güvenle Bakamayız. Açık Konuşmak Gerekirse İslam Dünyası Kudüs İmtihanında Sınıfta Kalmıştır. Sadece İslam Dünyası Değil, Tüm İnsanlık Da Sınıfta Kalmıştır. (‘Reis Bizi Kudüs’e Götür’ Sloganları Üzerine) Yakındır İnşallah.

”BİR SİYONİZM MÜCALEDESİYLE KARŞI KARŞIYAYIZ”

1967 Yılında Kudüs’ün İşgaline Sessiz Kalan Birleşmiş Milletler, İsrail’in Gerçekleştirdiği Haksız, Hukuksuz, Vicdansız, Ahlaksız Tüm Eylemleri Sadece Seyrederek Bu Zulme Zımnen Ortak Olmuştur. Niçin ‘Dünya 5’ten Büyüktür’ Diyorum Anlıyor Musunuz? Yoksa Bir Amerika’nın İki Dudağının Arasına Mahkum Olan Dünyada Zulümden Başka Bir Şey Göremezsiniz. Onun İçin Ne Diyoruz? Zalimler İçin Yaşasın Cehennem. Bugün De Amerika’nın Attığı Adıma Karşı Etkili Tavır Koymayan Bm Yıpranmış Olan Meşruiyet Zeminine Bir Darbe Daha Vurmuştur. Bir Siyonizm Mücadelesiyle Karşı Karşıyayız. Siyonistlerle Musevileri Birbirinden Ayırıyorum. Asıl Mücadele Siyonistlerle Onların Müslümanlara Olan Düşmanlığı Hiç Affedilir Gibi Değil.

”İSRAİL 1947’DEN BERİ DİLEDİĞİNİ YAPIYOR”

İsrail 1947’den Beri Dilediğini Yapıyor, Bugün De Aynı Pervasızlıkla Yoluna Devam Ediyor. Bu Gerçekleri Görmezden Gelemeyiz. İşte Abd’nin Aldığı Son Kararla Kudüs’ün Mahremiyetine Bir Kez Daha El Uzatıldı. Mescid-İ Aksa Giderek Sıklaşan Bir Şekilde Radikal Siyonistlerin Çizmeleriyle Kirletiliyor. El-Halil Camisi Hala İşgal Altında Ve Biz Müslümanlar Kınamaktan Başka Bir Şey Yapmıyoruz, Yapamıyoruz. Ahlakı Olmayan Zalimin Anladığı Tek Dil, Güçtür Güç. Şayet Tüm Dünya, Tüm Müslümanlar Bir Olup Bu Zulmün Karşısına Dikilirse, İnanın Bana Sırtını Dayadığı Lobilerin Desteği Tek Başına İsrail’in Pervasızlıklarını Sürdürmesine Yeterli Olmaz.

”BİZİM İÇİN ÇANAKKALE NEYSE KUDÜS DE ODUR”

Bizim İçin Çanakkale Neyse Kudüs De Odur. Biz 7 Ağustos’ta Burada Mıydık? 15 Temmuz’un Hesabı İçin Burada Mıydık? Bu Alan Her Zaman Bizim Toplanma Yerimiz Buluşma Yerimiz Olacaktır. Önce Biz Kendi Aramızda Birliğimizi Beraberliğimizi Temin Edeceğiz Ki Zalime Karşı Gerektiği Şekilde Güçlü Durabilelim.

”BUNLAR PROJE TERÖR ÖRGÜTLERİ”

Açık Konuşacağım; Müslümanlar Aralarındaki Çatışmalarda, Çekişmelerde, İhtilaflarda Birbirlerine Ne Kadar Şedidse, Ne Kadar Tahammülsüzse Hatta Ne Kadar Vicdansızsa, Hasımlarına Karşı Da O Derece Pısırık, Cesaretsiz, Korkak Bir Görüntü İçindedir. Tespitim Yanlış Mı? Bölgemizde Deaş Denen Bir Örgüt Türedi? Bu Örgüt Kimin Kanını Döktü? Bu Örgüt Sadece Müslümanların Kanını Döktü Sadece İslam Coğrafyasının Mirasına Saldırdı. Bunlar Proje Terör Örgütleri. Müslüman Sıfatı Taşımak Öyle Kolay Değildir Ama Biz Bu İşi Çok Kolaya İndirgedik. 1,7 Milyar Müslüman Olarak Kudüs Nöbetini Devralma Sırası Bize Gelmiştir.

”BM GÜVENLİK KONSEYİ’Nİ TIKAYAN TEK ÜLKE AMERİKA’DIR”

Amerika Büyükelçiliği Kudüs’ü Taşıma Kararıyla Bölgede Taraf Olduğunu Bir Kez Daha Göstermiştir. Amerilka Sorun Çözmeden Yana Değil Üretmekten Yana Olduğunu Ortaya Koymuştur. Bm Güvenlik Konseyi’ni Tıkayan Tek Ülke Amerika’dır. Buradan Tüm Müslümanları Ve İnsanlığı Kendi Dini Fanatizmlerinin Eseriyle Dünyayı Felakate Sürükleyenlere Karşı Harekete Geçmeye Davet Ediyorum. İsrail Halkını Da Yönetimlerinin Kendilerini Sürüklediği Felakete Karşı Harekete Geçmeye Davet Ediyoruz.

”İSRAİL’İ BU YANLIŞ ADIMLARINDAN GERİ ÇEVİRENE KADAR MÜCADELEMİZ SÜRECEKTİR”

İsrail’i Bu Yanlış Adımlarından Geri Çevirene Kadar Mücadelemiz Sürecektir. Dünyadaki Tüm Müslümanları Yeniden Dirilişe Ayağa Kalkmaya Davet Ediyoruz. İslam İşbirliği Teşkilatı’nı İstanbul’a Çağırdık Buradan Zirve Toplantısına Geçiyoruz. Bu Akşam Kısa Özet Sonuç Bildirgesiyle İslam İşbirliği Teşkilatı Bir Karar Alacak. Herkesi Başlatılacak Olan Filistin’e Yardım Kampanyasına Katılmaya Davet Ediyoruz. Yönetimin Terör Örgütleri Konusunda Olduğu Gibi Terör Devleti İsrail Hususunda Attığı Adımların Bir Gün Geri Dönüp Amerika’yı Vurması Da Kaçınılmazdır. Bu Vesileyle Amerikan Halkına Da Yönetimin Yanlışları Konusunda Seslerini Yükseltmesi Çağrısı Yapıyorum.”

SİYASİLERDEN KUDÜS MESAJLARI

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Öncülüğünde Yenikapı Miting Alanı’nda Filistin Halkına Destek Amacıyla “Zulme Lanet Kudüs’e Destek” Mitingi Düzenlendi. Mitingde Başbakan Binali Yıldırım, Mhp Lideri Devlet Bahçeli Ve Bbp Genel Başkanı Mustafa Destici, Filistin Başbakanı Rami El-Hamdallah Vatandaşlara Seslendi.

BİNALİ YILDIRIM: “HESAP VERECEKLER”

İşte Binali Yıldırım’ın Sözlerinden Satır Başları:

“Kudüs’e Selam Olsun. Bu Mübarek Oruç Gününde Bu Meydanda Filistin Topraklarında Yaşanan İsrail Zulmünü Lanetlemek İçin Bir Araya Geldik. Bugün Bu Zulüm Karşısında Ülkemizin Safını Mesajını Duruşunu Dünyaya İlan Etmek İçin Toplandık. Yıllardır İsrail Zulmüne Göğüslerini Siper Edenleri Yardımsız Bırakma Ya Rab. İnsanlıktan Nasibini Almayan Haydutlar Yine Sahneye Çıktı. Meşru Ve Barışçıl Gösteri Yapanların Üzerine Kurşun Yağdırdılar. Bunu Yapanlar Tarih Önünde Sorumludur Ve Hesabını Mutlaka Verecektir. Vahim Bir Yanlışa İmza Atarak Büyükelçiliğini Kudüs’e Taşıyan Abd Başkanı Bu Zulme Ortak Olmuştur. Abd Başkanı Binlerce Filistinlinin Kurşunlanmasını Keyifle Seyretmiştir. Hepsine Yazıklar Olsun, Yuh Olsun.

“ZALİME ZULMÜN HESABI MUTLAKA SORULACAK”

Bu Şiddetin Adı Soykırımdır, Etnik Temizliktir. Türk Milleti Olarak İnsanlığın Vicdanına Kurşun Sıkan İsrail’i Şiddetle Lanetliyorum. Türk Halkı Filistin Halkının Haklı Davasının Yanındadır. Elbet Bir Gün Hak Yerini Bulacak Zalime Zulmünün Hesabı Da Mutlaka Sorulacak. Bu Vahim Olayların Ardından Türkiye Zulmü En Şiddetli Şekilde Kınamıştır. Filistinli Kardeşlerimizin Matemini Paylaşmak Üzere Üç Gün Yas İlan Ettik. Meclis’te Özel Oturumla Toplandık. Ak Parti, Mhp Ve Chp’nin Mutabakatıyla İsrail Zulmünü En Şiddetli Şekilde Kınadık. Filistin Türkiye’nin Meselesidir, Milletimizin Meselesidir.

“İSRAİL ELBET YALNIZ KALACAKTIR”

Zulme Rıza Göstermek De Zulümdür Diyor Bu Meydan. 81 Milyon Vatandaşımızla Filistin Halkının Meşru Hakkını Sonuna Kadar Savunacağız. Filistin’e, Gazze’ye, Kudüs-Ü Şerif’e Selam Olsun. Filistin Çaresiz Değllsin, Yüce Türk Milleti Sizinle Beraberdir.  İsrail Elbet Yalnız Kalacaktır. Zulme Karşı Tek Yürek Olan Sizleri Tebrik Ediyorum. Allah Doğruların Daima Yardımcısıdır. Zalimler Er Geç Kaybedecektir. Bugün Filistin’de Acı Çeken Kardeşlerimiz İçin Dua Etme Günüdür. Yaşasın Filistin, Yaşasın Kudüs, Yaşasın Mukaddes Mescid-İ Aksa.”

BAHÇELİ: “ZULME SEYİRCİ OLMAYACAĞIZ”

“Gazze’deki Masumlar İçin Ayaktayız. Tarihi Türk Ve İslam Şehirlerini, Buralarda Nefes Alan Kardeşlerimizi En Halisane Duygularımla Kucaklıyorum. Bilsinler Ki Yalnız Değiller, Çaresiz Değiller, Sahipsiz Değiller. Kudüs Eziyet Ve İşkence Altında Batılın Kapanıdır. Kudüs’te Haksızlık, Hukuksuzluk, Adaletsizlik Hakimdir. Zulüm Karşısında Sessiz Kalan Dilsiz Şeytandır. Zulme Seyirci Olmayacağız. Dilsiz Şeytanlığı Ayaklarımızın Altına Alıp Ezip Geçeceğiz. İsrail’in Başkenti Demekle Bu Tartı Bu Sikleti Çekmez. Abd Yangına Körükle Gitmiştir. Abd Başkanı Bu Hakkı Nereden Almıştır.

“DÖKTÜKLERİ KANLARIN BEDELİNİ ÖDEYECEKLER”

Tüm Dünyanın Gözü Kudüs’e Sabitlenmiştir. Bölge Adeta Barut Fıçısı Gibidir. Bölgede Barış Ve İşbirliğinden Akıl Sağlığı Yerinden Olan Kimse Bahsetmeyecektir. Kudüs Bizzat Kriz Havarisi Trump Tarafından Dinamitlenmiştir. Abd’nin Büyükelçiliğini Kudüs’e Taşıması Uluslararası Hukukun İhlalidir. 14 Mayıs İnsanlık Tarihinin Utanç Sayfasıdır. Abd Filistin Davasında Adil Ve Tarafsız Arabulucu Sıfatını Tamamen Kaybetmiştir. 1967’de Filistinlilerin Elinden Zorla Alınan Doğu Kudüs Bugün Perişan Haldedir. İsrail Masumlara Ateş Ve Ölüm Olup Yağmıştır. Filistinli Kardeşlerimiz Şehit Edildi. 3 Aylık Leyla Bebek Kardeşlerimiz Hedef Alındı. Gazze’de Dram Vardır, Acı Vardır. İsrail Bebek Katilidir. Gazze’de İnsanlık Sucu İşlenmiştir. Netanyahu Ve Çetesi Döktükleri Kanların Bedelini Ödeyecektir.

“ALAYINA YUH OLSUN”

İnsanlık Derin Ve Kahredici Sükut İçindedir. Birleşmiş Milletler Üç Maymunu Oynamaktadır. Nerede İnsanlık, Nerede Medeniyet? Malum İslam Ülkeleri Kaçak Güreşiyor İsrail Ve Abd’yi Ağzına Almadan Cılız Kınama Mesajlarıyla Durumu Kurtarmaya Çalışıyorlar. Alayına Yuh Olsun. Türkiye Yanlışa Yanlış Zalime Zalim Diyecek Kutlu Bir Cesaret Ve Dirayettedir. İsrail Teröristtir, Canidir.

“KUDÜS DÜŞERSE TARİH DÜŞER”

Kudüs Aynı Zamanda Üç Semavi Dinin Buluşma Noktasıdır. Biz Vicdanımızın Çığlığına, İnançlarımızın Buyruklarına Kulak Verip Temkinli Ve Tedbirli Davranmalıyız. Biz İnsafımızı Kaybetmedik. Karamsar Olmayın, Yılgınlık Göstermeyin. Kudüs De İslam’dan Ayrılamaz.. Ateşle Su, Hakla Batıl Arasında Tarafız, Tavırlıyız. Manen İntifadayız. Kudüs Namustur. Bu Namusa El Atan Siyonizmin Tetikçileri Kaybetmeye Mahkumdur. Kudüs’ü Bir Asır Önce Bırakmak Zorunda Kalmıştık. Ancak Bu Kez Kaderine Terk Etmeyeceğiz, Terk Etmemeliyiz. Zorlayacağız, Zora Dayanacağız. Haklı Davamızdan Tek Bir Adım Geri Adım Atmayacağız. Kudüs Düşerse Tarih Düşer. Kudüs Düşerse Ankara Kaybeder, İstanbul Kavrulur.”

DESTİCİ: “BİRLİĞİMİZİ KİMSE BOZAMAYACAK”

“Bugün Başkentlerini Kudüs’e Getirenler, Yarın Tel Aviv’i De Bulamayacaklar. Milyonların Burada Toplanmasında Emeği Olan Herkese Teşekkür Ediyorum. Bu Birliktelik İnşallah Kıyamete Kadar Devam Edecek. Birliğimizi, İstikrarımızı Kimse Bozamayacak.”

Miting Konuşmalarından Önce Sahnede Kuran-I Kerim Okundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Ve Liderler El Ele Mitinge Katılan Vatandaşları Selamladı.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

KUDÜS İÇİN 3 İLÇE BAŞKANI 1ARAYA GELDİ BAŞKAN YAZICI DA DESTEK OLDU

HIZLI YORUM YAP