DOLAR

32,9236$% 0.26

EURO

35,4174% 0.66

GRAM ALTIN

2.468,94%0,76

ÇEYREK ALTIN

4.035,00%-0,12

BİST100

10.767,85%-0,03

BİTCOİN

1947812฿%-6.93217

ETHEREUM

108323Ξ%-3.86131

a

TUZLA KAYMAKAMLIĞI VE TUZLA BELEDİYESİ, ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ İFTARI DÜZENLEDİ

Tuzla Belediyesi Ayyıldız Sosyal Tesisleri’nde Düzenlenen İftara Tuzla Kaymakamı Ali Akça ve Eşi Ferahil Akça, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve Eşi Dr. Fatma Yazıcı, Tuzla Deniz Harp Okulu Komutanı Tuğamiral Yalçın Payal, Tuzla Piyade Okulu Komutanı Tuğgeneral Aydın Cihan Uzun, Tuzla İlçe Emniyet Müdürü Müslüm Kahraman, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, Tuzla Müftüsü Ali Erhun, Kamu Kurum ve Kuruluşları İle Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Şehit Aileleri, Gaziler ve Yakınları Katıldı. İftar, Tuzla Fatih Camii İmam Hatibi Selahattin Pala’nın Kur’an Kerim Tilaveti İle Başladı.

RAMAZAN’DA İLK İFTARI AİLEMİZLE AÇIYORUZ;

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Şehit ve Gazi Aileleri İle Aynı Aileden Olduklarını Belirterek “Ramazan’ın İlk Gününde İlk İftarı Ailemizle Açıyoruz” Dedi. Başkan Yazıcı, “İlk İftarımızda Şehit ve Gazi Aileleri İle Buluşmaktan Onur ve Gurur Duyduğumuzu İfade Etmek İstiyorum. Ramazan Ayının Birlik, Beraberliğimize ve Kardeşliğimize Vesile Olmasını Allah’tan Niyaz Ediyorum. Ramazan Ayı Mübarek Bir Ay. Ramazan Ayı Bizim İçin Birliğin, Beraberliğin, Kardeşliğin, Bölüşmenin, Paylaşmanın Önemli Olduğu Bir Ay. Ramazan Ayının Bütün İslam Alemi İçin Hayırlara Vesile Getirmesini Rabbim’den Niyaz Ediyorum. Bu Mübarek Ayda Yapmış Olduğunuz İbadetleri ve Tutmuş Olduğunuz Oruçları Yüce Katında En Makbul Şekilde Kabul Etmesini Rabbim’den Niyaz Ediyorum. Sizlere Hizmet Etmekten Onur ve Gurur Duyduğumu İfade Ederek Hepinize Hayırlı Akşamlar Diliyorum, Allah’a Emanet Olun” Dedi.

MİLLET OLARAK ZOR ZAMANLARIN ÜSTESİNDE HEP BERABER GELİYORUZ

Tuzla Deniz Harp Okulu Komutanı Tuğamiral Yalçın Payal da Konuşmasında Şehit ve Gazilerimize Minnetini İfade Etti. Tuğamiral Payal, “Belediye Başkanımızın Belirttiği Gibi Ben de Ailemizle Beraber Ramazan Aynının İlk Orucunu Açmaktan Şeref Duyuyorum. Zor Dönemlerden Geçiyoruz Ama Tarihi Süreç İçerisinde Bundan Daha Zor Zamanlardan Geçtik. O Zamanları da Milletimizin, Devletimizin Birlik ve Beraberliği İle Bütün İmkânlarını Seferber Etmesi İle Aştık ve Bugünlere Geldik. Hiç Şüphemiz Yok ki Bundan Sonra Geleceğimize Aynı İnançla Taşınacağımıza, Devletimizin, Milletimizin, Çocuklarımızın Daha Güzel Bir Geleceğe Ulaşacağına İnanıyorum. Tabi Bunun Mutlaka Bir Bedeli Var. Tarihteki Bedelini de Zaman Zaman Çok Ağır Şartlarla Ödemek Durumunda Kaldık. Bunların En Ağır Şartını da Bugüne Kadar Yurt İçinde ve Yurt Dışında Canları Pahasına Ödeyen Şehitlerimiz Oldu, Gazilerimiz Oldu. Dolayısıyla Aynı İnançla Bu Şehitlerimizin Ailelerini ve Gazilerimizi Aramızda Gördüğümüzde Aynı Kararlılıkla Geleceğe de Bu Şekilde Bakıyoruz. Sizlerden Aldığımız Güçle Bugün Türk Silahlı Kuvvetleri Olarak Karada, Denizde, Havada, Bayırda, Dağda Görevlere Devam Ediyoruz. Hepinize Desteklerinizden Dolayı Özellikle Türk Silahlı Kuvvetleri’ne Bu Mücadelede Tamamıyla Destek Olduğunuzdan Dolayı Şükranlarımı Sunuyorum Arz Ederim” Şeklinde Konuştu.

ŞEHİTLİK, GAZİLİK İNANCI VE ANLAYIŞI BU TOPRAKLARIN SİGORTASIDIR

Tuzla Kaymakamı Ali Akça da Ramazan’ın İlk Orucunu Şehit ve Gazi Aileleri İle Açmaktan Duyduğu Mutluluğu İfade Etti. Kaymakam Akça, Konuşmasında Şu İfadeleri Kullandı: “Birlik Ayı, Bereket Ayı, Rahmet Ayı Ramazan’ın İlk Gününde Siz Sevgili Arkadaşlarımızla Birlikte İftar Açtık. Şehitlik ve Gazilik İnancı ve Anlayışı Bu Toprakların Sigortasıdır. 1071 Yılında Anadolu’nun Kapıları Sonsuza Dek Bu Aziz Millete Açıldıktan Sonra, Belki de Bu Aziz Vatan İçin Milyonlarca Şehit Verdik, Milyonlarca Gazi Verdik. Allah Onların Hepsinden Razı Olsun. Ruhları Şad, Mekânları Cennet Olsun. Şehitlerimiz ve Gazilerimizin Canı Pahasına Ödedikleri Bedel Bugün Bizim Rahat Nefes Almamızı Sağlamaktadır. Yine Belediye Başkanımız Çok İnce Bir Konuya Temas Etti. Ramazan Ayı Hepimizde Müthiş Güzellikler Uyandırır. İnancımızda da, Geleneklerimizde de Biz Ramazan Ayını Hep Ailemizle Beraber Geçiririz. Ramazanın İlk Gününü Özellikle Çocuklarımıza Ayırırız, Eşimize Ayırırız, Kendi Evimizde İlk Gün Orucumuzu Açmak İsteriz. Aziz Şehitlerimizin Saygıdeğer Yakınları Sevgili Gazilerimiz Bilin ki Biz Şu Anda Kendi Evimizde Oruçlarımızı Açtık. Sizler Bizlerin Ailesinin Birer Fertlerisiniz. Bizler Sizlerin Ailesine Dahiliz. Davetimize İcabet Ederek Bir Aile Toplantısı Gerçekleştirdik. Katılımlarınızdan Dolayı Bizleri Onurlandırdınız, Şereflendirdiniz. Sizlere Çok Teşekkür Ediyorum”

İftar, İlçe Protokolü İle Şehit ve Gazi Ailelerinin Sohbetiyle Sona Erdi.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TUZLA BELEDİYESİ, KARASİNEK VE SİVRİSİNEKLERLE ÜREME KAYNAĞINDA MÜCADELESİNİ SÜRDÜRÜYOR

HIZLI YORUM YAP