DOLAR

$%

EURO

%

GRAM ALTIN

%

ÇEYREK ALTIN

%

BİST100

%

BİTCOİN

฿%

ETHEREUM

Ξ%

a

BAŞKAN YAZICI’DAN ANNELERE SÜRPRİZ PİYANO RESİTALİ

TUZLALI ANNELER, GÜNLERİNİ 3 GÜNLÜK ŞENLİKLE KUTLUYOR 

Tuzla Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı İşbirliğiyle Anneler Günü Şenliği Düzenlendi. Tuzla Sahili Cumhuriyet Caddesi’nde Düzenlenen Şenliğin Açılış Programına Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı, AK Parti Kartal İlçe Kadın Kolları Başkanı Arzu Öğüt Şimşek, Tuzla Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ergül Özdemir, Tuzla Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Funda Torlak, Tuzla Belediyesi Birim Müdürleri İle Tuzlalı Kadınlar Katıldı.

“KADINLAR, BULUNDUKLARI HER YERDE FARKINDALIK OLUŞTURUYOR”
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Kadınların İçinde Bulundukları Topluma Katkılarına Değindi. Başkan Yazıcı, “Kent Konseyi Kadın Meclisi vve Gönül Elleri Çarşısı’nın Elini Değdiği Her Yer, Kadının Elinin Değdiği Her Yer Gibi Güzelleşiyor. Kadınlar Nezaket, Letafet e Merhametiyle Bulunduğu Her Yerde Farkındalık Oluşturuyor. Bizim Belediyecilik Anlayışımızda da, Yönetim Anlayışımızda da Kadının Bireysel ve Toplumsal Her Organizasyonda, Yapıda Olmasını Arzu Ettik. Çalışmalarımızı da Bu Şekilde Organize Ettik. Bu Anlayışımızı da Sürdürüyoruz” Dedi.

“TOPLUMU ŞEKİLLENDİREN GERÇEK MİMARLAR ANNELERDİR”
Orhan Veli’nin Anlatamıyorum Şiirine Atıf Yaparak Konuşmasına Devam Eden Başkan Yazıcı, “Anne Kelimesi de Kelimelerin Kifayetsiz Kaldığı Bir Anlam Taşıyor. Anne, Kelimelerle İfade Edilmesi Çok Zor Bir Kavram. Erkeği de, Kadını da Yetiştiren, Toplumu Şekillendiren Gerçek Mimar Annelerdir. Güçlü Devletler, Güçlü Aile Yapısıyla Geleceğini Daha Emin Bir Şekilde Ortaya Koyabilirler. Bunun da Temel Direği Annelerdir. Annenin, Babayı da Çocukları da Bir Arada Tutan Temel Direk Olduğunu Çok İyi Biliyoruz. Bizi 9 Ay Karnında Taşıyan, 50 Yaşına da Gelseniz Peşinizden Koşan Anneleri Anlatabilmek Kolay Değildir. Ne Yapsak Hakkını Ödeyemeyeceğimiz Annelere Bu 3 Günlük Programı Düzenleyen Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Gönül Elleri Çarşısı’nı Tebrik Ediyorum” Şeklinde Konuştu.

“ANNELERİMİZİN AİLENİN TEMEL DİREĞİ, TOPLUMUN GELECEĞİDİR”
Tuzla Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Funda Torlak, Şenliğin Açılışında Yaptığı Konuşmada “Analar Olmasaydı İnsanlık Olmazdı. Ana O Kadar Değerlidir ki; Cennetin Anaların Ayağının Altında Olduğunu Unutmayalım. Annelerimizin Ailenin Temel Direği, Toplumun Geleceğidir. Sağlam Bir Toplum Ancak Temelleri Sağlam Atılmış Aile Yapısıyla Mümkündür. Annelerimiz Dilimizin Öğreticisi, Hayatı Bize Tanıtandır. Kendi Anne Olan, Ruhu Anne Olan, Vicdanı Anne Olan Bütün Kocaman Yürekli Kadınlara ve Bir Evlada Anne Gibi Sarılabilen İnsanlara Selam Olsun. Anneler Gününüz Kutlu Olsun” Dedi.

“ANNELERİMİZİN KIYMETİNİ ÇOK İYİ BİLMELİYİZ”
Tuzla Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ergül Özdemir De Konuşmasında Annelerin Medeniyetimizdeki Yerine Vurgu Yaptı. Özdemir, “Anne ve Babanıza Öf Bile Demeyiniz’ ve ‘Cennet Annelerin Ayakları Altındadır’ Düsturuyla Anneler Gününün 1-2 Güne Sığmayacak Bir Gün Olduğunu Hepimiz Biliyoruz. Bizim Kültürümüz de Anneye Her Zaman Değer Vermektedir. Karşılıksız Seven Annelerimiz, Bizim Her Zaman Başımızın Tacı Olmuştur. Annelerimizin Kıymetini Çok İyi Bilmemiz Gerektiğine İnanıyorum. Kadın Meclisimizi ve Gönül Elleri Çarşısı’nı Bu Güzel Organizasyon İçin Kutluyorum” Şeklinde Konuştu.

BAŞKAN YAZICI’DAN ANNELERE SÜRPRİZ PİYANO RESİTALİ

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Şenlikte Annelere Sürpriz Piyano Resitali Sundu. Başkan Yazıcı, Önce “Caddelerde Rüzgar” Parçasını Çaldı, “Güneşin Alası Çok” Şarkısına Kent Konseyi Kadın Meclisi Bir Ağızdan Eşlik Etti.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Yazarlar Ayten Albay Bintepe ve Neriman Ertem’e Günün Anısına Plaket Verdi. Kent Konseyi Kadın Meclisi de, Görevi Funda Torlak’a Devreden AK Parti Kartal İlçe Kadın Kolları Başkanı Arzu Öğüt Şimşek’e Bir Buket Çiçek Verdi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Kadın Emeği Platformu Çarşısı’nın Açılışının Ardından Cumhuriyet Caddesi’nde Sivil Toplum Kuruluşlarının Standlarını Gezdi.

İCLAL AYDIN, TUZLALI KADINLARLA BİR ARAYA GELDİ

Tuzla Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nın Anneler Günü Şenliğinde İlk Gün Programı Yazar, Gazeteci ve Sunucu İclal Aydın’ın Şiir Dinletisi ve Söyleşisi İle Devam Etti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TUZLA BELEDİYESİ, “GÖNÜL ELLERİ ÖYKÜLERİ” KİTABINI YAYINLADI

HIZLI YORUM YAP